Zynga õppetund: Mitte kõik asutajad võib saada hea juht

Kui Mark Pincus (Mark Pincus) eest lahkuv tegevjuht Zynga teha lõputöö, kui tuli välja, leidsime, et see tõesti ei saa pidada ootamatu: ettevõtte asutajad harva saada pädevat ülemused ettevõtte tegevjuht.
Mark Pincus lahkus ametist.
Ah, et öelda, see on juba teine ​​lugu lastele. Oma avalduses vabastatakse täna varem, mis Pincus, Zynga asutaja ja tegevjuht – kuigi, alates detsember 2011 Zynga IPO, sest ta on hädas, et säilitada selle haigusega elamine palju mäng hakkas meie suhe – on lõpuks teatas, et ta lahutas oma, ja ta ka tööle teine ​​veteran – Don Mattrick (Don Mattrick) endine juht Microsofti Xbox divisjoni inimesed – kui tema järeltulija.
Pincus kirjutas: “Kui ma vaatan tagasi möödunud kuus aastat, sain aru, et olen täiesti ebasobiv pädeva ja toote osakondade koostööd, et arendada koos miljoneid mängijaid saab ühendada ja mängida mänge.”
“Ma olen alati õigus Bin (Bing) ja meie juhatus, kui ma ei suutnud leida CEO saab teha rohkem kui see, mida ma tegin, et olla hea inimene, ma teen kõik, mida suudan, et värvata teda, imendub ta sisse on mul kindel, et see, mida ma otsin Don kaugusel. ”
Ta lisas: “Järgnevatel päevadel, ma jätkan võtma oma rolli hea esimees ja toote ohvitser.”
Positsioon muutused võivad olla rahutu algus, kuid ei pruugi tuua uut lootust. Viimastel aastatel on Zynga avaliku arvamuse meedias pidevalt negatiivse rõhu all, sealhulgas rohkem üleujutuste tööjõu voolavus ja kannatanud halbu kommentaare ettevõtte ärikultuuri. Võin ainult öelda, et firma on halb maine Silicon Valley.
Kuid olenemata sellest, kriitikud Pincus kuidas hinnata tema lahkumist, ma isiklikult mõistan seda meest: asutajad ei ole alati riigi osaluse äriühingu ettevõtte tegevjuhi parim kandidaat – tegelikult tuleb öelda, et peaaegu saab.
Mõtle Noam Wasserman (Noam Wasserman), Harvard Business School professor, kes õpib ta õppis asutaja CEO järjest üle kümne aasta. Back in 2003, Thurman oli avaldanud suurepärane raport üksikasjalikult 202 järglane ajalugu võrgustiku asutaja. Aruandes “asutaja CEO järjest ja paradoks ettevõtluse edu” dokument, mis kirjeldab ettevõtte tasumata rahuldavalt algfaasis asutaja kui ettevõte jätkab arendada ja laiendada äri edu, kuidas saada – ja miks muutub – raske jääda tegevjuhi tööd minna. Loomulikult ei ole kõik on asutaja juhatuse (või oma) alates seisukohti CEO vallandamine – kuid nähtus on kindlasti rohkem ühist kui sa arvad.
Thurman kirjutab: Alguses asutaja tegevjuht on alati suutnud kohaneda ja lahendada keerulisi ülesandeid vastavalt, nagu kõrgelt kvalifitseeritud tehnilise personali liituda, on suutnud tootearenduse protsessi, et meeskond tõhusamalt läbi viia tootearenduse jms. Siiski, kui algne versioon toote töötati tegevjuht töövaldkond paratamatult laiem ja keerulisem, sest ta vajab, et alustada müüvad oma tooteid klientidele, ning looma organisatsiooni, et edendada oma tooteid ja luua turundus.
Sellised ettevõtted on tõenäoliselt silmitsi dramaatiline muutus tuleneb sageli kvalifitseeritud põhinev asutaja CEO – tehnoloogia pidi muutuma, kuni ettevõte on edu võti – oskused ja organisatsiooni ja juhtimise vajaduste vahel uus ebakõla. Tegelikult tootearenduses on täielik järeltulija tegevjuht, asutaja asendavad teised võimalus kohe hüppeliselt, see nähtus on märk ettevõtte omanikud on ettenägelik, et tunda, milline see oskus ja võib põhjustada ebakõla teha muudatusi enne probleem ja asendada tegevjuht.
Alates aastast 1996, viimased 100 IPO tarbija võrk, vaid umbes 20 protsenti firma asutaja jääb tegevjuht firma unikaalne koht. Ilmselt nagu Jeff Bezos (Jeff Bezos), Mark Zuckerberg (Mark Zuckerberg) ja Jamie Stowe Pullman (Jeremy Stoppelman) kuuluvad juhid selliseid erandlikke asjaolusid -, mida võidakse Samuti said nad nii palju meedia tähelepanu põhjustele. Kuid meedia tähelepanu sellel konkreetsel juhul on see eksitav toodate vale mulje, et me ekslikult arvavad, et “kõige” asutaja on võime juhtida avalikku pakkumist firma. Tõde on aga see nii ei ole, ausalt, Mark Pincus see olukord on enam levinud näited.
Umbes asutaja see õppetund on väga oluline. Nagu Wasserman järgmine vaade:
Asutaja vara entusiasmi, usaldus ja kirg ja soov on sageli tingitud surudes nagu raketi käivitada alustavate ettevõtete, näiteks tõusu magic kütust. Visionäär asutaja asutaja etapp on alati kõige lahutamatu tuumikus. Seda tüüpi ärikultuuri peetakse asutaja hooldaja ja ühendab veteran töötajate ja tugeva sideme alguses klientidele ja nad on õnnelikud, et on meeskonna juhtimine viimastel aastatel.
Siiski, kui asutajad ei ole teadlikud puudusi kirg ja armastus, need varajased eelised võivad muutuda Achilleuse kand sisseveo lühike pardal. Nn puudusi, sealhulgas asutaja saa sundida asju ja ei kavatse asutaja soovi seda teha. “Ei saa sundida” aspekt, asutaja ei saa aru, et edu laval sünnitas uut tüüpi väljakutse; sellised väljakutsed peavad olema nende suutmatus on oskusi, et tegeleda näiteks firma laiendanud nad ei ole proovinud kompaktsemad organisatsiooniline struktuur. Nagu “tõrges” aspekt, nad liiga kinni oma algse usu, et nad eiravad “On aeg teha muutusi,” selge signaal. Nad rõhutasid kinni veteran töötajad ja juhid, isegi kui suutlikkust neid inimesi on piisavalt, et tulla toime uute väljakutsetega, jõuda uute nõuetega, kuid samuti ei taha alla anda.
Kui Pincus jätan firmalt levitada sõnumit esmaspäeval, Zynga aktsia hind äkki hüppas 10%, mida ei saa aidata, ei tea: Kui Pincus jäta palju varem siis juhtub? Zynga See langus püütakse praeguses olukorras teha?

Leave a Reply