Zynga lekcja: Nie wszyscy założyciele mogą stać się dobrym CEO

Kiedy Mark Pincus (Mark Pincus) dla odchodzącego prezesa Zynga zrobić ostateczną pracę, gdy wiadomości wyszedł, okazało się, że to naprawdę nie można uznać za nieoczekiwany: firmowe założyciele rzadko się właściwe firma przełożeni CEO.
Mark Pincus opuścił biuro.
Ah, powiedzieć, że to kolejne dziecko historia. W oświadczeniu wydanym w dniu dzisiejszym, które, Pincus, założyciel i dyrektor generalny firmy Zynga – choć od December 2011 IPO Zynga od roku zmaga się utrzymać na żywo z tego warunku Dużo gry zaczął nasz związek – w końcu ogłosił, że zwolnił swoje, a on również zatrudniony inny weteran branży – Don Mattrick (Don Mattrick), były szef działu Microsoft Xbox ludzi – jako jego następca.
Pincus napisał: “Kiedy patrzę wstecz na ostatnie sześć lat, zdałem sobie sprawę, że zupełnie nieprzydatne jako właściwy i działów produktowych współpracować, aby rozwijać się razem z milionami graczy może połączyć się i grać w gry.”
“Jestem zawsze rację Bin (Bing) i nasza rada dyrektorów, tak długo, jak udało mi się znaleźć CEO może zrobić więcej niż to, co zrobiłem, aby być dobrym człowiekiem, zrobię wszystko, żeby go zwerbować, wchłania go tu mam przekonani, że to, czego szukam rozrusznika Don “.
I dodał: “W najbliższych dniach, nadal będę zakładać moją rolę jako dobry prezes i dyrektor generalny produktów.”
Zmiany pozycji może być burzliwy początek, ale nie musi przynosić nową nadzieję. W ciągu ostatnich kilku lat, Zynga opinii publicznej w mediach stale pod ciśnieniem ujemnym, w tym bardziej się powodzi rotacji pracowników i cierpiał złych opinii Spółki kultury korporacyjnej. Mogę tylko powiedzieć, że firma ma złą reputację w Dolinie Krzemowej.
Jednak niezależnie od krytyków Pincus jak ocenić jego odejście, ja osobiście współczuję tym facetem: założyciele nie zawsze Akcjonariat spółki publicznej CEO korporacyjnych najlepszym kandydatem – w rzeczywistości należy stwierdzić, że prawie będzie.
Pomyśl Noam Wasserman (Noam Wasserman), profesor Harvard Business Szkoła który bada je, studiował założyciela rzędu CEO ponad dziesięciu lat. Powrót w 2003 roku, Thurman opublikował doskonałą sprawozdania opisujące 202 następcę historii sieci założyciela. Raport, “założyciel rzędu CEO i paradoks sukcesu przedsiębiorczości” dokument szczegółowo spółki olśniewający zadowalający wstępne stadium założyciela jako firma rozwija się i rozwijać sukcesu, jak stać się – i dlaczego będzie – trudno pozostać na CEO pracy, aby przejść dalej. Oczywiście, nie wszystko będzie założyciel Rady Dyrektorów (lub własne) z pozycji zwolnienia prezesa – ale zjawisko jest z pewnością bardziej powszechne niż myślisz.
Thurman pisze: W pierwszych dniach, prezes założyciel zawsze jest w stanie dostosować się i rozwiązywania trudnych problemów w związku, jak przyciągnąć wysoko wykwalifikowanych pracowników technicznych do przyłączenia, udało proces rozwoju produktu, tak aby zespół skuteczniej prowadzone rozwoju produktu i tym podobne. Jednak, gdy pierwotna wersja produktu została opracowana, zakres CEO pracy nieuchronnie stają się szersze i bardziej skomplikowane, ponieważ on lub ona musi rozpocząć sprzedaż produktów do klientów, i powołać organizację do promowania swoich produktów i tworzenie zespołu marketingowego.
Takie firmy mogą napotkać dramatyczne zmiany często pochodzi z wykwalifikowanych założyciela opartej CEO – ich technologia musiał zmienić dopóki firma jest kluczem do sukcesu – umiejętności i organizacji i zarządzania między potrzebami nowy niedopasowanie. W rzeczywistości, w rozwoju produktu jest kompletna CEO następca, inni zastępują założycielami szansa natychmiast wzrosła, zjawisko to wskazuje właścicieli firmy mają foresight rozpoznawania charakteru tej umiejętności i może być spowodowane przez niedopasowanie dokonanie zmian przed problemem i zastąpić prezesa.
Od 1996 r., ostatnia 100 konsumentów IPO sieci, tylko około 20 procent założyciela firmy pozostaje jako prezes spółki wyjątkowym miejscu. Oczywiście, jak Jeff Bezos (Jeff Bezos), Mark Zuckerberg (Mark Zuckerberg) i Jamie Stowe Pullmana (Jeremy Stoppelman) należą do liderów takich wyjątkowych okolicznościach – co może również dostali tyle przyczyn uwagę mediów. Jednak uwaga mediów w tym konkretnym przypadku, to wprowadza w błąd można stworzyć mylne wrażenie, tak że błędnie uważa, że ​​”większość” założyciela posiada zdolność do prowadzenia oferty publicznej spółki. Ale prawda nie jest, szczerze mówiąc, Mark Pincus to sytuacja jest bardziej typowe przykłady.
O założyciel tej lekcji jest bardzo ważne. Jak Wasserman następnego widzenia:
Założyciel wczesnego entuzjazmu, pewności siebie i pasji i pożądania jest często wywoływane przez naciśnięcie jak rakieta uruchomienia start-up, jak powstanie magii paliwa. Założyciel etap Visionary Powstanie zawsze będzie najbardziej integralny członek rdzenia. Ten rodzaj kultury korporacyjnej uważa założyciel strażnika i łączenia pracowników doświadczonych i trwałe wiązanie wczesne klientów, a oni chętnie się prowadzić drużynę w ostatnich latach.
Jeśli jednak twórcy nie są świadomi niedociągnięć pasji i miłości, te wczesne korzyści może także stać się piętą achillesową, w krótkim pokładzie. Tzw braki, w tym założyciel nie może zmusić rzeczy i nie zamierzają założyciela niechętnym zrobić. “Nie można zmusić” aspekt, założyciel nie zdawałem sobie sprawy, że sukces na scenie urodziła nowego rodzaju wyzwania, takie wyzwania, trzeba być ich brak masz umiejętności do czynienia z, na przykład, firma rozszerzyła się, że nie próbowałem bardziej masywna struktura organizacyjna. Co do “niechętnie” aspekcie, oni też trzymać się pierwotnej wiary, tak, aby ignorować “Nadszedł czas, aby dokonać zmian,” jasny sygnał. Twierdzili, na trzymanie się doświadczonych pracowników i kadry kierowniczej, nawet jeśli ilość tych ludzi i wystarczy, aby sprostać nowym wyzwaniom, osiągnąć nowe wymogi, ale również nie chce się poddać.
Kiedy Pincus opuści od firmy do rozpowszechniania wiadomości w poniedziałek, cena Zynga Zdjęcie nagle skoczył o 10%, co nie można się zastanawiać: Jeśli Pincus zostawić dużo wcześniej by się stało, to Zynga? Ten kryzys zostanie złapany w obecnej sytuacji zrobić?

Leave a Reply