Zrejme to záležitosti: Môžete sať na umývanie rúk

George Carlin raz povedal: “Nemyslím si, automaticky umyť ruky zakaždým, keď idem do kúpeľne. Vieš, keď som umyť ruky? Keď som sa s ** t na ne.”

Niekoľko rokov pred tým, než zomrel, som vlastne mal možnosť potriasť George neumývať ruku. A zatiaľ čo ja rozhodne neľutujem dostať na uspokojenie muža, ja som teraz, mierne týka toho, či alebo nie okamžite som si užil nejaké post-úvod Doritos.
To syr zvyšok na prsty – je to tak dobre.
“Zrejme to Matters” Je Jarrett Belliniho týždenne (a trochu náhodne) Pozrite sa na sociálno mediálne samozrejme trends.Of, George ruky boli asi rovnako nečistý ako kohokoľvek iného, ​​vzhľadom na iba 5% z nás vlastne umyť správne na prvom mieste, podľa na nové trendy na štúdie z Michigan State University.
Nezabúdajme, že to zarážajúce štatistika nie je o tom, že zvyšných 95% z nás jednoducho pozerať na mydlo, ticho slintať málo, a potom nosiť ako klobúk. Z veľkej časti sme sa všetci dostali všeobecný pojem mydla.
Ale čo to vlastne znamená, že veľa ľudí robia nie vlastne umývať dosť dlho na to, aby zabil infekčné baktérie. Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb, je potrebné stráviť aspoň 15 sekúnd otieranie vodou a mydlom účinne čistí preč nechutné zvyšky, čo to sakra je to práve vybral z vášho stehna.
“Daj mi to rovno, doktor. Je to rakovina?”
Ručné umývanie Štúdia ukazuje, špinavé tajomstvo “Je to kolkáreň.”
Pätnásť sekúnd umývanie neznie ako moc, ale je. Vážne. Skúste robiť niečo tak dlho, ako je čítanie alebo pomáhať ostatným. Je to skoro nemožné.
V skutočnosti, teraz chcem, aby ste začali mock-umývanie rúk pri počítaní nahor. Sľubujem, že začnete cítiť hlúpo v čase, keď sa dostanete na sedem. Čo je len do polovice a celú sekundu dlhšie, než je priemer pranie, ktorá trvá šesť sekúnd.
Napriek tomu, pevná 15 Mississippi je to, čo je od nás vyžadované, aby sme nechodím mesta špinavé a choré, nedbalé prednášaní navzájom pocity pálenia.
To je to, čo je pre Bangkok. Videl som, že “Kocovina” pokračovanie.
Tak, aby zistil všetky tieto hrubé a nešťastné informácie, Michigan State University vedci tajne pozoroval 3749 ľudí na verejných toaletách. Som presvedčený, že to nie je vôbec strašidelný.
“Čo je? Nemusíte mať camping stoličky na verejné kúpeľne?”
Okrem zistenia, že väčšina z nás nepodarí správne umyť – najmä muži – ale tiež sa dozvedeli, že 33% ľudí, ktorí nepoužívajú mydlo, a 10% sa ani neobťažoval umyť vôbec.
A, bohužiaľ, je to celkom dobrá šanca, jeden z tých jedincov práve urobil si sendvič. A tým “na mieru” Myslím udusili ju v malých malých čiastočiek ľudskej špiny.
Carl Borchgrevink, profesor pohostinstvá a vedúci výskumu v štúdii, poznamenal, že “Tieto nálezy boli prekvapujúce pre nás, pretože minulosť výskum navrhol, že správne umývanie rúk, dochádza v oveľa vyššej miere.”
Takže sa zdá, že sme dostali lenivý.
Čo je dôvod, prečo niektoré potraviny a (predovšetkým) podnikom zdravotnej starostlivosti sa obracia na technológii. Základným posolstvom: Si špinavý a hrubý, takže sme do roboty.
Napríklad, tam je CloudClean, ktorý vydáva zamestnancom Food Service identifikačný odznak. Ak server alebo kuchár prechádzky do toalety, nástenný senzor berie na vedomie individuálny príchod. Ďalšie čidlo je umiestnené na dávkovača mydla.
Ak Suzie zabudne umyť ruky – čo je skôr pravdepodobné, pretože ona bola asi len tam fajčiť trávu počas svojej prestávky – ID odznak bude jemne zvukový signál ako pripomienka.
Potom, keď Suzie úplne zlyhá umyť pred opustením miestnosti, systém automaticky aktualizuje svoj status na Facebooku s trápnym fotografiou.
Pokiaľ ide o tresty a verejné poníženie, sa CloudClean nie flákať.
V skutočnosti, systém riadenia, ktorý len upozorní Suzie asi nemal byť na ryby službe. Ale ďalší nápad by určite taky pracovať.
Ďalšie podobný systém, Biovigil, tiež používa elektronické odznaky. Keď lekár alebo zdravotná sestra vstúpi do pacientovho izby, odznak pripomína jednotlivca používať dezinfekciu. Potom, on alebo ona drží ruku na odznaku, ktorý detekuje alkohol. Ak Sanitizer bol použitý, odznak sa zmení na zelenú, takže každý vie. A to všetko je zaznamenané v centrálnej server.
V skutočnosti to vyzerá ako skvelý systém pre zaneprázdnených a rozptyľovať pracovníkov v zdravotníctve, takže dúfajme, že mikróby jeden menej o starosť.
Na rozdiel od všetkých tých rakovinových Skittles rastúce na stehne.

Leave a Reply