W zamachu bombowym w Bostonie, powódź cyfrowych dowodów jest błogosławieństwem i przekleństwem

Gdy dym opada z dwóch śmiertelnych zamachów bombowych w pobliżu mecie maratonu Boston w poniedziałek, ostrości obraca się do identyfikacji sprawców. A to nie jest łatwe zadanie. Ogromna ilość telefonów komórkowych i aparatów zamkniętych obwodów na ulicy zapewniają niesamowite bogactwo wideo i fotografii.

“Jest to prawdopodobnie jedna z najbardziej fotografowanych obszarów w kraju,” powiedział Boston komisarz policji Ed Davis. Bogactwo fotograficznego i wideo dostępnych dowodów jest zarówno wyzwaniem, jak i szansą. “Chcemy, aby przejść przez wszystkie ramki.”
Boston marathon rozciąga się 26 mil ulic i jest w dużej mierze otwarte dla publiczności. Miejsce zbrodni wokół bombardowania obejmuje 12 przecznice. “To jest najbardziej skomplikowany miejsce zbrodni, jakie kiedykolwiek mieliśmy do czynienia,” powiedział Davis podczas konferencji prasowej we wtorek o zamachach.
“Jesteśmy cały przetwarzania zdjęć cyfrowych dowodów możemy,” mówi Richard Deslauriers, prowadzi agent specjalny FBI Division Boston. Prosi, że “społeczeństwo nadal składania co mają do policji.” Istnieje ogromna ilość dowodów wideo do procesu, jak mówi, tworząc problem logistyczny.
Łączenie dowodów w zamachach Boston
Ściganiu sprawy terroru
Boston Marathon scena zdjęcia bomba podjęte przez badaczy wskazują szczątki urządzenia wybuchowego. Zdjęcia zostały opracowane przez Wspólne Terrorism Task Force Bostonu i pod warunkiem, Reuters w dniu 16 kwietnia urzędnik rządu USA, która spadła do zidentyfikowania.
W środę rano, federal źródłem wiedzy organów ścigania z pierwszej ręki dochodzenia powiedział CNN, że pokrywa do szybkowaru że zostały użyte w zamachach został znaleziony na dachu budynku w pobliżu sceny.
Jedna bomba została mieści się w szybkowarze ukrytą wewnątrz plecaka, FBI powiedział wspólnego biuletynu wywiadu.
Urządzenie miał również fragmenty, które mogą być zawarte gwoździe, kulki i łożyska kulkowe, FBI powiedział.
Odzyskane części to część obwodu, który może być używany do detonacji urządzenia. Organów ścigania powiedział Poniedziałkowe bomby prawdopodobnie zdetonowana przez timery. Ale FBI powiedział szczegóły lontu systemu były nieznane.
Skrawki przynajmniej jednego Szybkowar, gwoździe i nylonowych worków znalezionych na miejscu wypadku zostały wysłane do krajowego laboratorium FBI w Wirginii, gdzie technicy starają się zrekonstruować urządzenia, agent prowadzący śledztwo powiedział we wtorek.
Rząd USA ostrzegł agencje federalne w przeszłości, że terroryści mogą okazać szybkowarów do bomb przez pakowanie ich ładunkami wybuchowymi i Shrapnel i lontów im spłonek.
Kawałki zaproponować każde z urządzeń było 6 litrów (około 1,6 galonów) w objętości, egzekwowanie prawa Boston źródło powiedział.
“To ma znamiona zarówno krajowych i międzynarodowych (ataki) i widać po obu stronach, że” były zastępca dyrektora FBI Tom Fuentes powiedział CNN.
Nowe zdjęcia dowody ze zdjęć BostonNew dowodów od zdjęć BostonNew dowodów od zdjęć BostonNew dowodów od zdjęć BostonNew dowodów od zdjęć BostonNew dowodów od zdjęć BostonNew dowodów od zdjęć BostonNew dowodów od zdjęć BostonNew dowodów od zdjęć BostonNew dowody z BostonHIDE podpis
Ekspert: bomba Cooker łatwo zrobić Grant Fredericks jest kryminalistycznych analityk video i instruktorem w egzekwowaniu prawa i usług wideo nadzwyczajną Association (LEVA) w Indianapolis. LEVA jest jedynym laboratorium multimedialnego cyfrowego przetwarzania dowodów na świecie przeznaczony do szkolenia kontrolerów wideo i analizy ogromnej ilości dowodów sądowych wideo, Fredericks mówi.
Która jest dokładnie to, co jest potrzebne w Bostonie.
Fredericks mówi, że nie ma standardowe w egzekwowaniu prawa do nabycia wideo z publicznej wiadomości w związku z tragedią, takich jak wczorajsze zamachy maratonu. Ale najlepszym przykładem kolekcji wideo masowej dla celów dochodzenia miał miejsce w czerwcu 2011 r., gdy zamieszki miały miejsce po Vancouver Canucks stracił finale Pucharu Stanleya dla Boston Bruins. Miasto Vancouver stworzyć system, w którym społeczeństwo może dostarczyć dowodów wideo, takich jak zdjęcia i wideo z telefonów komórkowych, anonimowo na policję.
W odpowiedzi, Vancouver policja otrzymała 5000 godzin materiału wideo z publiczności. Biorąc pod uwagę wielkość Boston Marathon i rosnące rozpowszechnienie smartfonów kamer wideo, raw objętość materiału po tej tragedii może być znacznie większa.
Po zebraniu tych 5000 godzin materiału filmowego, Vancouver policja kontaktuje się Leva przez kryminalistyce wideo Response Team, aby przejść przez cały ten film. Fredericks mówi 52 analityków następnie spędził 14 dni obróbki tego materiału, identyfikacji 15000 czynów karalnych popełnianych przez 300 uczestników zamieszek.
Analiza nie jest magia, Fredericks mówi. Trzy zmiany ekspertów kryminalistyki wideo dystrybuowane surowego dowodów wideo analityków, którzy następnie umieszczone dowody w jednym formacie interoperacyjnych, i wysłał go do centralnego systemu zarządzania.
Stamtąd został oglądałem i zakodowane – co oznacza, że ​​każdy, postrzegany do popełnienia czynu został wyprofilowany i dołączone do specjalnego kodu, który będzie identyfikować, na przykład, czy były one na sobie plecak lub z kapturem, czy nieśli coś z im, a wszystkie inne cechy fizyczne, które mogą być zidentyfikowane. (CNN opisuje pierwszy potencjalnego podejrzanego w zamachu Marathon Boston jako “widziałem z czarnym plecakiem i bluzę” i “staramy się w strefie ograniczonego około pięć minut przed pierwszym wybuchu.”)
Celem jest to, aby oznaczyć ludzi, więc mogą być zidentyfikowane później – powiedzieć: “Hej, to jest ta sama osoba” zidentyfikowane w poprzednich filmów, mówi.
Fredericks zauważa, że ​​policja Boston są prawdopodobnie teraz przechodzi podobny proces, zbieranie każdy kawałek mediów cyfrowych obejmujących Massachusetts Bay Transportation Authority sam dostępnych z tranzytu i prawie 600 zamkniętych kamery telewizji przemysłowej.
Według ACLU Massachusetts, “Przechowywane wideo można łatwo udostępniać innym [wydziałów policji] ponad standardowych przeglądarek internetowych, za pomocą systemu chroniony podstawowej nazwy użytkownika i hasła.”
W wątku Wtorek, Popular Mechanics cytowane badania, wywodząc: “Jeśli bomber (s) wziął z transportu publicznego, istnieje duża szansa, te kroki mogą być odtworzone za pomocą materiału wideo.”
Ale czy to profilowanie otworzyć możliwość bezprawnych aresztowań? Przypomnijmy tragedię Richard Jewell, ochroniarz fałszywie oskarżony o bombardowanie Atlanta Centennial Olympic Park w 1996 Igrzysk Olimpijskich.
“Rzecz o profilowanie jest, że nie jesteś profilowania osobę, jesteś profilowanie typu” Fredericks mówi. W Bostonie, władze teraz czesanie dowodów wideo dla “nikogo z plecakiem”. Innymi słowy, nie wideo analityka rola się martwić o to, czy ludzie są niesłusznie oskarżony o udział w zamachach bombowych Boston Maraton jest, to będzie do egzekwowania prawa, aby uzyskać dowody, zanim zaczną aresztować ludzi.
“Oficer video jest tylko technika,” Fredericks mówi.
W e-mailu do granicy, Larry Compton, analityk video z Forensic rozwiązań wideo w Waszyngtonie, widzi, gdzie poprawa może być wykonane w przyszłości, aby ułatwić ten proces.
“Co musi być opracowany jest rozwiązaniem dla rządów do przyjęcia publicznej wideo i zdjęć w takich sytuacjach, jak było prawdopodobnie kilka Zapruders który zdobył dowody”, pisze, odwołując się do słynnego filmu o zabójstwie Kennedy’ego. “To musi być o wiele bardziej wszechstronne i użyteczne niż tylko przypadkowych zgłoszeń do 911 ośrodków.”
Sugeruje on, że taki system powinien zaakceptować bezprzewodowy, sieci, i zgłoszenia na email, gdy włączona. Każdy wniosek powinien zawierać podstawowe informacje kontaktowe, informacje o kamery, jak również odniesienie do synchronizacji czasu.
“To zapewni szybki większy obraz,” Compton pisze.
A poza zapisem wideo, Fredericks mówi władze federalne będą już listę potencjalnych podejrzanych o terroryzm, które może być zaangażowana. “Oni pytają” kto jest w mieście, kim jesteśmy śledzenia? “Ci ludzie stają się natychmiastowe podejrzanych przed zapisem wideo jest analizowany.
“Wiadomość jest taka: najbardziej płodnym źródłem dowodów dostępnych organom ścigania pochodzi z zapisem wideo, pochodzi ze źródeł wideo,” mówi. “Tego rodzaju przypadków naprawdę podkreślają, że opinia publiczna jest zbieranie dowodów wideo w każdej chwili każdego dnia. Więc jeśli masz poważny incydent w głównych obszarach, takich jak ta, gdzie masz ogromny gromadzenie opinii publicznej, wszyscy tam z telefonu komórkowego teraz posiada urządzenie do zbierania dowodów, które mogą być używane przez organy ścigania “.
“Organy ścigania po prostu musi uzyskać tego filmu.”
UPDATE: “FBI stworzyła linię wskazówka – w 1-800-CALL-FBI – dla każdego, kto ma informacje, zdjęcia lub szczegóły dotyczące wczorajszych wybuchów na trasie maratonu Boston Jesteśmy szczególnie zainteresowani przeglądając materiały wideo zrobione. przez przechodniów z telefonów komórkowych lub aparatów osobowych w pobliżu jednego z wybuchów. W dochodzeniu tego rodzaju, żaden szczegół nie jest zbyt mały. ”
Przeczytaj oryginalny artykuł na skraju: W zamachu bombowym w Bostonie, powódź cyfrowych dowodów jest błogosławieństwem i przekleństwem

Leave a Reply