Zadejte Indie úžasný svět skromný inovace

V roce 2001 obrovské zemětřesení otřáslo státě Gujarat v Indii.

2000 lidí bylo zabito 400.000 přišli o své domovy, a bezpočet více ztratili své podnikání v devastaci.
Jeden mladý podnikatel, Mansukhbhai Prajapati, přišel o všechno, ale našel inovativní způsob, jak se dostat zpátky na nohy. Prajapati navrhl low-cost jíl ledničku, která vyžadovala žádnou elektřinu a pokračoval fungovat v případě velkých katastrof nebo ztrátami vědomí, jako je ta, která zničila jeho vesnici.
Prajāpati vynález je součástí rostoucího trendu v Indii, který se stal známý jako “skromný inovací” – pod-radar-vynálezce po celé zemi vymýšlet low-cost řešení místních problémů, často je nese z nutnosti, s použitím technologie na míru jejich vlastní tvorba.
Přečtěte si: Budoucnost dopravy je self-řídit vozidla
Tak nápadná, má tendenci skromný inovace, se stanou, že v loňském roce Národní nadace pro vědu, technologii a umění (Nesta), nezávislá charitativní organizace ve Velké Británii, zveřejněná velký výzkumný dokument o fenoménu.
Jak pilot revoluci navigaci
Matematika svištět mistři strojový překlad
Silent úspěch BLUMOTION závěsu
Božská inspirace Post-it Notes Papír řekl: “skromný inovace se vyskytuje po celém indickém systému: … od snahy crowdsource drog objev řízené vládními laboratořemi, aby přístup Bharti Airtel je pro snížení nákladů na telefonních hovorů, na Keralan přístup k paliativní péči, která se poskytuje přístup k podpoře na konci života tisíců v prázdnu formální zdravotní péče. ”
V popředí skromný inovační hnutí je profesor Anil Gupta, který za posledních 20 let cestuje po celé Indii při hledání místních vynálezců, jejichž kreativita má pozitivní dopad na venkovské chudoby. V roce 1989, Gupta založil Honey Bee Network, organizace, která odhaluje zdola vynálezce a napomáhá jejich vynálezy na světě.
“Já jsem šel asi 4000 km za posledních 12 let,” říká Gupta. “Snažil jsem se zmapovat mysl lidí, kteří vytvářejí po celé zemi.”
Přečtěte si: Vysoká škola dospívající staví one-man ponorku
Svěří cesta přinesl jej do kontaktu s tvůrci, kteří jsou řešení společných problémů v skromný způsoby použití tradičních znalostí a snadno dostupné materiály.
Jeho vlastním výpočtem, Gupta je přesvědčen, že Honey Bee síť pomohla odhalit více než 25.000 nových vynálezů, včetně motorky-nasedl na postřikovač, se zařízením pro lezení po stromech, obojživelný kole a větrem poháněných zavlažovací systém.
Kirsten Bound, autor zprávy Nesta je, říká, že “skromný inovace je především o vytváření výhodu z omezení. Vzhledem k nedostatku zdrojů a institucionálních dutin, skromný inovátoři vyvinout zcela nové řešení problémů. Není to jen o tom, co levnější, ale lepší, vhodnější a škálovatelné. To zahrnuje využití dostupných zdrojů novými způsoby, snížení nebo opětovné využití odpadu, nebo dokonce přehodnotit celý systém kolem výrobku nebo služby. ”
Mansukhbhai Patel, farmář Gujerati vymyslel právě takový produkt. Sbíráme bavlny v Gujarat je manuální úkol, který v minulosti často bylo provedeno u dětí. Ve snaze snížit pracnost, Patel vynalezl bavlny odizolování stroj, který lze ovládat jednou osobou. Profesor Gupta je přesvědčen, že vynález pomohl výrazně snížit dětskou práci v regionu.
Přečtěte si: Spektakulární tech “prvenství” na aukci
Nic nemůže ospravedlnit brání lidem učit se jeden od druhého
Anil Gupta, Honey Bee sítě founderFrugal Digital, výzkumná skupina provozuje Kodani institutu designu interakce, se snaží podporovat právě tento druh vynálezu. Skupina provozuje projekty v souvislosti s indickými vynálezců stavět levné, “hackable” zařízení k řešení přetrvávajících problémů přes subkontinentu.
Priya Mani, projektový manažer pro jednouchý Digital, říká, že tam je hodně co učit od “přemýšlet o tom, jak se můžete nabourat každodenní Ztroskotanec objekty.” Projekty organizace pracuje ve spojení s indickými vynálezců již přinesl výrobky, které jsou používány po Indii dnes, včetně třídě projektor vyráběl od repurposed komponent mobilních telefonů a low-cost zdraví screeningový nástroj vyrobený ze starého budíku.
Ale Mani je přesvědčen, že práce probíhají podle skromný inovátorů v Indii ještě bude mít významný dopad mezinárodní: “. Lidé mysleli jsme byli naprosto ořechy se snaží vytvořit něco nového ze starých dílů”
Bound se domnívá, že filozofie skromný inovace a praxe využití stávajících technologií by mohly být použity na celém světě. “Skromný inovace přichází z Indie by mohla mít významné důsledky pro zbytek světa”, říká Bound.
“General Electric ukázala svou nyní slavný ultra-nízké náklady na stroje EKG, že je západní trh výrobků, které se narodily mimo omezení indického trhu zdravotní péče. Nutí nadnárodní přemýšlet o tom, jak jejich stávající investice do náročných modely inovací mohou čelit nevyhnutelné rostoucí konkurence s indickými a čínskými nadnárodních společností. ”
Profesor Anil Gupta splňuje místní indické inventorsRead: Ex-policista staví robota domácnost
Samozřejmě, že ne všechny příběhy skromný inovace mít šťastný konec. V roce 1975, záplavy po celé Indii přinesl provincii Bihár ke klidu. Rostoucí vody v obci Jatwa-Janerwa dělal to nemožný pro mnoho lidí do práce, nakupovat nebo jít o jejich každodenní život.
Místní med prodavač, Mohammed Saidullah, byl nucen přejít oteklé řeky Gangy k prodeji medu, ale každá cesta přišla cenu – loď byla drahá a zaplacení poplatku řídil ho k bídě – a tak přišel s novým řešením .
Saidullah zamkl pryč tři dny pevné konstrukci a výrobu. Když se vynořil, který zkonstruoval obojživelný kole, která by mu umožnila vypořádat s ročním monzunu.
Vypadalo to jako normální kolo, ale měl velké výsuvné plováky spojené s stranách každého kola. Saidullah vynález vysloužil vor ocenění včetně doživotní Národní inovační nadace Achievement Award. Ale i přes uznání, vynálezce stále žije v chudobě.
Přečtěte si: Jak USB obrátil inženýra na “Rock Star”
Gupta říká, že práce je třeba udělat ještě o připojení kreativních lidí s finančními prostředky, a ne všechny z nich mohou pocházet z veřejných zdrojů.
Podle Gupta, bude připojení zdola technology s velkým byznysem být klíčem k rozvoji nejen v Indii, ale po celém světě. “Nic,” řekl, “může odůvodnit brání lidem učit se jeden od druhého.”

Leave a Reply