Yenilik aptal asla ve sermaye köpük Qi: Ekonomi Tesla bak

Biz ortaya çıkan bilimsel ve teknolojik güç yükselişi endişe olmuştur, tartıştık uzunca bir süre moda şey Tesla, 29. 5 hisse fiyatı başlangıcı ile tüm sermayesi sektörünün salladı o zaman, 225% atladı olabilir. Birçok bilimsel ve teknolojik açıdan uluslararası medya, tesla için gözlenen halk tarafından alkışlandı, titanyum medya da Maliye alanında devam etmek isteyen biz bu nedenle daha anatomi, bu makalenin yapmak için Tesla’nın sermaye performans konusunda uzmanım.
Yazar matematiksel iktisatçı Simon mütevazı bir değişiklik olarak Internet endişe değil, aynı zamanda titanyum edildiğinde on-line medya ilk grup, yazarlardan biri.
Ilk çeyreğinde Tesla (Tesla) Motors (NASDAQ: TSLA) yuvarlanan puan en yüksek kuruluşundan bu yana “Consumer Reports”, hisseleri kazandı onun amiral gemisi modelleri Model S elektrikli otomobil takip On yana ilk kar açıkladı 29 Mayıs gül, başlangıcı ile karşılaştırıldığında% 225 $ 114,9 yüksek büyüme vurdu $ 12 milyar ve 1,6 milyon BMW lüks otomobil piyasa yıllık satış bir piyasa sadece 47 milyar avro. Temmuz içine, pil servis haber yerine onun 90 saniye ile birlikte, Tesla hisse senedi daha yüksek 120 $ yükseldi itilir.
Veri 2013 yılında Tesla’nın Model S 4750 toplam satışlarının dörtte, Mercedes-Benz% 54.3 S-Class, BMW 7 serisi iki katından fazla, Kuzey Amerika büyük lüks otomobil satışları şampiyonu olmak olduğunu göstermektedir. Tesla ilk on yılında beklenenden satış kar gerçekleştirdi. Hissedarlara Tesla mektup, bu tür gayri nakdi emri (Gayrinakdi Emri) ve hisse senedi opsiyonları ve diğer öğeleri, 1.500 milyon ABD doları faaliyet karı hariç olarak 2013 yılı ilk çeyreğinde, dedi.
Dikkate GAAP (Genel Kabul Görmüş Muhasebe İlkeleri, GAAP) standartlarına uygun olarak yukarıdaki faktörlerin 11.000.000 $ oldu. 562.000.000 $ için bir önceki çeyreğe artış 83% yarıya üzerinde faaliyet gelirleri.
Tesla hisseleri, yatırımcıların sonra, ilk on ek olarak beklenenden kazanç ve satış, kılavuz beklenen pozisyonu olarak yatırımcıların Tesla elektrikli otomobil devrimi hakkında daha fazla dayanır aranan efsanevi kurucusu Elon Musk ise daha fazla atılımlar gerçekleştirmek için potansiyel vurgulayın tabi.
Yenilik ile yüksek değerleme,
Hisse 100’den fazla Amerikan Doları, 11.000.000 $ çeyrek kar, bir üç aylık satış 4900, fazla 100.000 $ Silikon Vadisi’nde doğdu fiyatlı bisiklet, Tesla son zamanlarda dünya çapında bir süper siklon, küresel tüketici ve yola sermaye piyasası yıldırım. Yatırım kuruluşları tahmini bile var, Tesla’nın hisse senedi fiyatı, otomotiv sektöründe 200 $ ulaşacak, “Apple.”
Tesla Bu kasırga daha yerli elektrikli araçlar, lityum pil sanayi istifade etmektedir. Tesla kavramı ile tahrik Mayıs, Çin’in yeni enerji araçlar başlayan hisse senetleri Mayıs ayında güçlü, evrensel para akışı, BYD, Haima Motor, Valin Singapur ve Malezya devam kadar 46.93, sırasıyla, dörtten fazla arttı %, 43.75%, 44.05%, 43.69%. Kısa bir süre sınırı tecavüz lityum pil Güneydoğu açılış alanına girmek için 800 milyon yuan yatırım için 7 Haziran, sonunda kadar 9.98 yüzde, 6.50 yuan / share bildirdi. Ayrıca Jiang motoru, Gan Feng Li, Tian Qi Li, Wei Li milyar, Desai pil hisse senetleri ralli üst, karlılığını artırmak bekleniyor lityum pil sektöründe ortaya çıktı.
Ancak, yıldırım Tesla elektrikli otomobil satış iş karlı gerçek olmamıştı örtbas edemez. Bir çeyrek kazanç toplam gelirin% 12 için muhasebe elektrikli araç satışları, otomatik sıfır emisyon hedefleri (ZEV) 68.000.000 $ ABD doları satış, ek olarak görülebilir. Kısacası, ZEV eksi 68 milyon gelir, sadece satış Model S kar dayanarak eğer, Tesla ilk çeyreğinde bir kayıp hala. Bu devlet sübvansiyonu doğası Tesla’nın gelir sonunda iptal edilecektir daha büyük bir etkiye sahip olacaktır. Bu arada, satış Tesla da küçük bir zorlukla karşı karşıya: Kuzey Amerika Otomobil Satıcıları Derneği çeşitli eyaletlerinde bu devletler kendi davası açmıştır otomobil doğrudan-to-kullanıcı satış yasaklar.
Deutsche Bank, ancak Tesla Motors değerlendirmesi TUT, ama güçlü bir düzen çeyrek için akış, ama sürekli karlılık elde etmek için uzak hala olmasına rağmen Tesla, mevcut hisse fiyatı büyük bir kısmı yükselen “gerekçesiyle sadece 35 $ fiyat hedefi verilen nedeni, şirketin temellerini tanıtmak için değil, çünkü teknik nedenlerle bu kısa satış hisse olarak borsa, çok sınırlı likidite + + borçlanma borçlanma maliyetleri sonuçları artırmak. ”
Zürih Üniversitesi, İsviçre, aynı fiyata Profesör Didier Sornette bu Tesla son iki ay stoklarında sürekli artış tipik bir balon olduğunu belirterek devletin Tesla yüksek değerleme,. Karmaşıklık teorisi analizi ve log-periyodik güç yasa modeli (Periyodik Güç Hukuk Ol) hesaplarına göre, onlar Tesla hisse performansını üstel büyüme trendi daha hızlı artış bulundu, stok bir kendi kendini güçlendiren olumlu geribildirim davranışı içerir.
Finansal piyasalarda Profesör Didier Sornette fiyat değişiklikleri kendi kendine organize varlık fiyatlarındaki değişiklikleri olumlu geribildirim davranışı işaret, karmaşık sistemlerin davranışı finansal varlık kabarcıklar değişiklikleri araştırmak önemli ve derin anlam ve böylece log-periyodik güç hukuk modelinin geliştirilmesi vardır ve olan etkiledi.
Açıkçası, yıkıcı bir teknoloji olarak, “akıllı para” ilk fiyatları yüksek itme ve kredi genişlemesi teşvik ve üretmek için teknoloji genişleme teşvik için fon akını ile birlikte, bu teknoloji ve potansiyel değerini tanındı. Yüksek verim, yüksek getiri beklentileri, böylece yatırımcıları bu teknoloji kabul, hisseleri tanıtmak için hisse senedi için daha fazla artan talebi yükseldi Neden biliyor, vb bu yatırım (makine) ve bu arasındaki hisse senedi fiyatı olumlu geribildirim klasik etkileşim oluşumu. Şu anda, piyasada artık bu teknoloji atılım potansiyel değeri yansıyan ancak bu teknolojinin değerini büyüme yatırımcıların beklentilerini piyasada / teknik görünüm hayvan ruhları üzerinde bir yatırımcı olduğunu: varlık fiyat balonunun yüksek değerleme olacağı şekilde oluşturulmuştur.
Açıkçası, elektrikli araçlar bir lider olarak Tesla ve elektrikli araçların geleceği için daha iyi bir vizyon için insanlar üzerinde yüksek kaliteli amiral gemisi modelleri ile ilk çeyrek kazanç, hisse senedi fiyatları getirerek, yükselmeye devam ederken parasal gevşemenin daha iyi çevre ve iyi haber ve bu çıkarım halkının daha fazla onay yayılmaya devam, bu yatırım pozisyonlarını artırmak devam etti. Açıkçası, böyle bir döngü hisse senedi fiyatlarındaki hızlı artış panik bir an üretilen bazı yatırım / makine yapmak ve bırakacaktır getiriyor.
Bu nedenle, tüm karlılık, başka Haziran ayında düştü sonra görünür Tesla’nın hisse senedi fiyatı artırmak için meydan ile, kümülatif düşüş fazla% 14 oldu. Haziran gore 21, Tesla pil değiştirme teknolojisi atılımlar yapılan iddiaları: Elon Musk ne kadar büyük fazla 90 saniye bir Model S pil için iyi bir yedek içinde, hangi göstermek için istasyonu sahipleri yanında, sahnede durdu Bir zaman gaz yarım depo yaklaşık doldurmak için.
Hisseleri tanıtmak için pazarlama dizi bir kez daha yeni bir yüksek ile ivme kazanmak gösteriyor, üstel büyüme ötesinde göstermeye devam etti. Ancak, gelecekteki modellerinde de açıkçası emin Elon Musk pil değiştirme tasarım Diğer bir deyişle içerir, bu teknoloji yerine teknolojik devrimler daha tüketici güven düzeni elde etmek için bir hizmet daha.
Köpük ile Dancing
Ford Motor Company Model T olan Model S karşılaştırılabilir etkisini kıyaslama gelişimi tanıtımı için, Tesla Motors elektrikli araç Söylemeye gerek yok, otomobil endüstrisi çığır açan bir önemi vardır. Bu nedenle, bu atılım diğer birçok elektrik olarak Şangay ve Shenzhen hisse senetleri Mayıs ve Haziran, BYD, Desai pil, Li Wei milyar anlamlı olarak artmıştır fazla son derece bulaşıcı bir iyimserlik, etkilenen getiriyor araba, lityum ile ilgili hisse senetleri bile yeni bir yüksek değildir.
Apple iPhone, şarj süresi Tesla Motors düşüş ile karşılaştırıldığında iPad etki, kişiler yapmak bilinçli gelecek değil Tesla Tornado kilometre ve maliyeti düşüş, pazar payını hem de alan için elektrikli araç talebinin doğum arttı göz ardı edilemez. Bu nedenle, ABD pazarında ya da Şangay ve Shenzhen pazar ya, Tesla artık bu teknoloji atılım ama bu teknolojinin değerini büyüme yatırımcıların beklentilerinin potansiyel değeri bir yansıması olduğuna inanmak için nedenlerimiz var.
Bu nedenle, Tesla ve Desai pil, aynı dönemde Wei Li milyar lityum indeksi fiyat ve ilgili eğilimlerin aksine incelenmiştir. Log-periyodik güç hukuk modeli sayesinde, bu hisse senedi veya endeks fiyatları pozitif geribildirim davranış, Profesör Didier Sornette Tesla fiyat eğilimi kararlarının daha onay göstermiştir bulundu. Sonuçlarımız en erken piyasa fiyatı Tesla için gelecek eğilim hakkında Temmuz sonunda kararlar ve sahtecilik yapmak eğiliminde olduğunu göstermektedir. Desai pil, Wei Li milyar, BYD modelleri de bu testler Temmuz ayı ortasına kadar periyodik eğilim ters oluşabilir hisse senedi fiyat endeksi artışı, ötesinde gösterdi işaret ederken.
Temel bir bakış açısından, en fazla 95 kat fiyat-kazanç oranı için tüm lityum plaka daha da devletin yüksek değerleme onaylamıştır. Açıkçası, bir kez yatırımcıların çoğunluğu bu olumlu geri bildirim süreci (kısır döngü) farkında aynı zamanda sürekli olamaz satan bir çok ortaya çıkması olacaktır, piyasada olası rahatsızlık bir ipucu, genel olarak “bir ip yürüme” gibi, çok kararsız sergileyecek etkisi (kötü haber) hisse senedi fiyatı çöküşü bozukluğu bozukluğu ve hatta tarzı düşüşe neden olacaktır.
Böylece, Tesla kavramı stoklarının Şangay ve Shenzhen hisse senedi fiyatı ile kısa vadeli trend büyük ölçüde elektrikli araçların geleceği konusunda insanları hayvan ruhları bekleniyor bağlıdır yoğun bir köpük özellikleri, göstermiştir inanıyorum. Tesla kavramı huzursuzluk için piyasada elektrikli araç teknolojisinin sermaye ve gelecekteki teknolojik gelişmeler ve devrimler için en iyi tanıtım popülerlik ise Tesla siklon, elektrikli araçların daha iyi bir gelecek vizyonu için ama insanlar hiçbir şey getirdi ırkları, daha fazla kaynak birikir.
Ne gelecek beklenebilir?
Bugün, başarı için Tesla Model S temel nedeni fazla 200 mil Km ve pahalı akü atfedilen. Açıkçası, lityum pillerin performansı Tesla, gelecekte kadar gidebilir sınırlayacaktır “Aşil topuğu.”
Birçok dünya hükümetleri, üniversiteler ve işletmeler pil yönetim sistemi, kapasite kısıtları, tekdüzelik, çevrim süreleri, termal kararlılık, ve diğer birçok darboğazları çözmek için, lityum pil teknolojisi milyonlarca dolar, yüzlerce yatırım yapmak, ama bu işlem için gereken süre olmasına rağmen çok daha uzun beklenenden daha.
Önümüzdeki birkaç yıl içinde pil kapasitesi artışının yaklaşık% 20 olacağını GE Global batarya sistemleri Bill Wallace Başkanı, ancak, bu teknoloji trendi temel bir etkiye sahip pil maliyetini azaltmak zordur. Bu nedenle, Şangay ve Shenzhen Tesla “Tesla” kavramı hisse senetleri hisse fiyatı trendi ile birlikte, biz varlık balonlarının tipik, Tesla hisse senedi fiyatı ve etkisi geleceği kendi beklentilerini göstermiştir inanıyorum. Bu nedenle, kısa vadede, Tesla ve varlığı keskin bir düzeltme hisse riskini ilişkili “Tesla kavramı”.
Ancak, özellikle uzun vadede elektrikli araç pil teknolojisi atılım büyük olasılıkla derinden insanların enerji uygulamaları değiştirecek büyük kolaylık getirecektir. Bu nedenle, lityum pil teknolojisi bir sonraki atılım ile birlikte, Tesla ve hisse senedi fiyatı çok yaratıcı olacaktır. Michael Porter “kendi başına teknolojik değişim önemli değil, ama teknoloji rekabet avantajı ve sanayi yapısı etkiler, bu kritik olur.” Olduğuna işaret eden
Kontrol e-ticaret devi Amazon (NASDAQ: AMZN) geliştirme ve fiyat değişiklikleri, teknolojik yenilik ve değişimin etkisi başka bir boyut anlamak mümkün olabilir.
Ilk yangın ve kağıttan, baskı ve buhar motor uygulamaları icadı, Mors kodu icadı ve telefon ve: insan uygarlığının, bilgi teknolojisi ve enerji teknolojisi devrim tarihinin en sosyal medeniyet ve ilerleme ve iki önemli işaretler evrimi Elektrik teknolojinin büyük ölçekli uygulama, çok ciddi şekilde değişti tüm ve yaşam insanların yolu yıkmak.
Amazon, gelişme 18 yıl sonra, 1995 yılında kurulan ve 1997 yılında NASDAQ listelenen Jeffrey Bezos tarafından dünyanın ilk B2C e-ticaret şirketleri 2012 yılında Amazon toplam satış 120 milyon dolara 61000000000 $, kadar piyasa oldu 3000 kadar on iki ay için kazanç. Liste, Amazon’un hisse senedi fiyatı bu yana bu devletin yüksek bir değerleme korumuştur. 1999 yılında, 600-1400 dolar stok etkisi altında “İnternet balonu” çılgınlığı Amazon 350 milyon dolar kadar kaybı (sağ yeniden fiyat) arasında değişmekteydi.
Ve 2000’de soluk yılında “İnternet balonu” ile birlikte, Amazon’un hisse senedi fiyatı% 95 kümülatif düşüş, (yeniden fiyat sağ) 66 $ gibi düşük, tüm yol boşalmış. Deneyim “İnternet balonu” doğum sancıları, Amazon’un gelir kademeli iyileşme 2012 yılında 3.9 milyar dolara 61 milyara artış 2002 yılında faaliyet gelirleri,% 30 yıllık ortalama bileşik büyüme oranı, ise ABD’de toplam sosyal perakende satış % 5 altında ortalama büyüme, perakende devi Wal-Mart, sadece% 7.3 yıllık ortalama büyüme oranı.
Bu nedenle, Amazon’un hisse senedi fiyatı yaklaşık $ 3000 (yeniden) platformu şoklar, 39 milyon dolar 2012 kendi kaybı, hisseleri 2013 yılında iyi bir performans olsa bile, yavaş yavaş giderek yükselen fiyatlar tamamen dibe vurduğunu. Bu süreç, Amazon online satış maliyet yapısı sadece, son on yıl içinde hizmet deneyimi geleneksel perakende işletmelerin rekabet avantajı daha iyi değil, aynı zamanda büyük ölçüde yararlanmıştır, “İnternet demografik”:, sadece 1999 küresel internet kullanıcıları vardı 200 milyon kişi şu anda süper 2,4 milyar kişiye büyümeye.
Satın alma alışkanlıkları internet kullanıcılarının ve bu kullanıcıların hızlı büyüme Amazon, Taobao, Alibaba, vb e-ticaret işletmelerin hızla gelişmesini teşvik etmek değiştirin. Ve ağ teknoloji ve yenilik gelişmeler ile, Amazon da yavaş yavaş bulut bilgi işlem, büyük veri hizmetleri lideri, ve bu da yaratıcı mavi okyanus olan dönüştürülmüştür basit bir online perakende devi, değişim iteratif oluştu. Bu 3000 kazanç değerleme Amazon için pazar vazgeçmiş, nedeni budur.
Tesla için, şarj ağ (Supercharger Network) inşaat ve kapsama Tesla Motors Yimapingchuan Ben California ve New York sürdü sağlayan, Tesla Motors yüksek kilometre var sağlayacaktır. Bu altyapı destek ve hizmetler düzeni Tesla’nın satış büyümesi kitle mevcut niş ve gelir daha da genişlemesi ile Tesla Motors yardımcı, güçlü bir destek sağlayacaktır. Bu temelde, bu şarj süresi, pil kapasitesi büyüme ve Tesla şirketin kendi üretim verimliliğinin artırılması, gelecekte elektrikli araçlar Tesla bir süre kısaltmak olarak ilerleme ve teknolojik devrimler, olasılığı ile birlikte güçlü olacak güçlü lideri.
Bu arada, sadece onun popüler Model S, Model X konsept otomobil de, göz kamaştırıcı bir performansa sahip başka Tesla otomotiv sanayi alanında yıkmak olabileceğini gösterir. Ve güç yönetim sistemleri bu tür GE, Ford, vb gibi geleneksel araba şirketleri ile, akıllı araba olası işbirliği Google ve diğer alanları ile otomotiv tasarım işbirliği, hem de benzersiz bir bütün sanayi zinciri hizmet modeli, tüm gösteriyor ki Tesla gelecekteki oluşumunu mümkün yenilik iteratif. Tesla Motors sermaye balonu vaftiz yaşayabilirsiniz, Phoenix Nirvana sadece test etmek için zaman bekleyen, gerçek bir kral olur.

Leave a Reply