Yeni PlayStation, Xbox hakkında fanlar hava endişeleri

E3 ile, dünyanın en büyük video oyun fuarı, yaklaşan, Sony ve Microsoft, yeni nesil konsolları ile eğlence dünyasına vay hazırlanıyor.

Ama Xbox ve PlayStation yeni yineleme bazı özellikleri – onlar ilan ya da sadece söylentiler olabilir – oyun devleri ve bazı taraftarların arasında sürtüşmelere vardır.
Her iki durumda da sorunun kalbinde oyuncular da birden fazla konsol satın almak oyun oynamak için izin verilecek olup olmadığıdır. Bu satma oyunları oynamak için bir arkadaşının evine onları alarak her şeyi etkiler, ama bu herkesin kendi oyun onlar için ödemiş oynamak için oyun yaratıcıları ‘arzusu ile oran olabilir.
Yeni Xbox Bir konsolu için Microsoft’un ikinci el oyun politikası karışıklık ve çekişme kaynağı olmuştur. Şirket ikinci bir konsolda bir oyun yükleme bir ücret gerektirecek, ya da bunu yaparken orijinal konsolda oyun kilitlemek edip konusunda çelişkili ifadeler yayınladı.
Şirketin son durum hala soru işaretleri bırakmaktadır.
“Biz Xbox One kullanılan oyun etrafında bazı karışıklıklar olduğunu biliyorum, ama biz müşterilerimize ticaret ve perakende oyunlar satmak sağlamak için tasarlanmış doğruladı,” şirket CNN yaptığı açıklamada, hiçbir ayrıntı ile, dedi. “Bunun ötesinde herhangi bir özel senaryolar teyit değil.”
Ifade “daha sonra paylaşmak daha fazla bilgi gerekir” birkaç hafta içinde 2013 Electronic Entertainment Expo açılışı ile, temsilcileri ortak bir nakarat gibi görünüyor.
PlayStation 4 duyuran Sony’nin etkinlikte, onlar oyunlar ve ev eğlencesi için birçok yeni özellik gösterdi. Ancak, hayranları artık benzer dijital haklar yönetimi ve kullanılan oyun oynamaya olacak etkisi için şirketin planlarına ayrıntılı bilgi için yaygara vardır.
Şirket söylememişti, ama bu forum konuları ve Sony yöneticilere ulaşmak için hashtags # PS4NoDRM ve # PS4UsedGames kullanıyorsanız Twitter, almış oyuncuların bir önleyici hareket durmuş değil.
Oyun konsolu açısından, DRM kullanıcıların bir oyun içeriğine erişim sağlayan bir koddur. Bu geliştiriciler ve oyun için ödenen sadece kişinin oynayabileceği yayıncılar sağlamak için tasarlanmıştır.
Sony bu endişeleri duymak ve tutku boğulmuş söyleyerek cevap verdi. Daha önce onların hayranları ile ilişkilerini zarar isteyen değil hakkında açıklamalar yapmıştır. Ama bu DRM-free PS4 anlama geliyor? Sadece zaman gösterecek.
Microsoft ayrıca hayranlarına ulaşmak için çalıştı.
Larry Hryb, Xbox için programlama bir yönetmen onun oyun etiketi ile belki de en iyi bilinen canlı “Major Nelson,” umut verdi yorumlarla kendi blogunda bir mesaja yanıt verdi.
“Biz ne olup bittiğini tam olarak farkındayız” diye yazdı. “Ben de gidermek için bir kaç şey üzerinde çalışıyorum. Şimdi çok daha doğru diyemeyiz. Ama biz dinleme ARE.”
# XboxOneUSEDGAMES ve # XboxOneNoDRM: O Twitter tarzı hashtags bağlı.
Gerçek Sony ve Microsoft DRM en fazla yararlanacak olanlar veya kullanılmış-oyun kısıtlamaları olmamasıdır. Oyun yayıncıları kendi iş için para alıyorsanız emin olmak istiyorum, ve bu ikinci pazar içerir.
Diğerleri de stüdyo kapakları ve mali zorluklar bir son dalgası göz önüne alındığında, bu arzu nereden geldiğini görmek zor değil.
Olarak Nintendo’nun Wii U için yavaş bir başlangıç ​​gösterdiği, oyuncular bunun için kullanılabilir oyunları satın almak için konsol hangi kararları bir çok temel. Nintendo ince dizilimiyle başlatılması için bazı oyuncular tarafından dinged ve şu anda zemin oluşturan umuduyla yeni ve zaten popüler başlıklar yeni bir dalgası başlatıyor.
Sonunda, bu büyük yayıncıları, diğer için yeni konsolları ve başka biri için kuralları bir dizi kabul edecektir düşüktür. Ve bu bir bilmece ile endişeli oyuncular bırakır: her ikisi de DRM ile yayımlanan ve kullanılan oyun yasakları ise hangi yeni cihaz satın alabilirim?
Ve bu, bazı demek, kendi oyun dijital haklar yönetimi yoktur Nintendo, için kapıyı açabilir.
Penny Arcade Raporu kıdemli editörü Ben Kuchera son oyun sorunu onlar için ne kadar önemli hakkında Sony ve Microsoft’a bir mesaj olarak bir Wii U satın düşündüren yazdı.
“Satış bir destek ile Ödüllendirme bu davranışı gülünç etkili olduğu, ve hiç Twitter’da olabilir çok daha yüksek sesle mesaj göndermek istiyorsunuz,” diye yazdı. “Ama bu davranış değişikliği gerektirir.
“Diğer bir deyişle, hiç kimse bunun olmasını bekleyebilirsiniz. Preorders başlayana kadar Biz, iyi ya da kötü, oyuncuların gerçek iradesini göremezsiniz.”
Bilgi tüm boşluklar her şirket 11 Haziran başlar E3, onun yıllık vitrin tutan zaman (biz umut) giderilebilir muhtemeldir.
Sonra kullanılan oyun gerçekten önemli, ya da cüzdan açmak isteniyor oyuncular için, sonuçta alakasız olup olmadığını görürsünüz.

Leave a Reply