Yedi yıl, Twitter tarafından değiştirildi yedi yaşam

Twitter Perşembe günü 7 döner ve bazı şekillerde, o 7 yaşındaki bir sürü gibi. Sosyal medya platformu küstah ve kavgacı olabilir.

İyi bir konuşma Onun fikri bazen bağırarak öbekler devolves. O (ooh, Bronx Zoo Cobra!) Bir gün yepyeni bir oyuncak sevmek ve sonra ikinci bir düşünce olmadan başka için terkederek, sivrisinek dikkat süresi olabilir.
Ama aynı zamanda bunu söylüyor şeylerle gülümseme yapabilirsiniz. Bu zamankinden oldum bile daha farkında tutmak ve uyarabilir. Ve farklı bir şekilde çevrenizdeki dünyaya bakmak yapabilirsiniz.
Kurucusu Jack Dorsey kelime yazdığınız zaman mikroblog sitesinde çekim kolaydır, hangi, 21 Mart 2006 debuted “sadece benim twttr kurma.” (Tasarımcılardan tam sözcük yerleşmeden önce şirketin adını bu kısaltılmış tarzı düşünmüştü.)
Twitter’ın kurucusu rüyası iş: NYC Belediye Başkanı
2012: Twitter büyümeye Dorsey, öğrenme
Kötü Tweet listesinde Komedyen toprakları
2011: Weiner her gün 400 milyon mesaj göndermek 200 milyondan fazla kullanıcı ile Kongre şey istifa yüksek ve alçak sahip oluyor. Klişeleşmiş hakaret gider gibi saçma gidişli hashtags, kötü yazıldığından saldırılardan ve, evet, gerçekten onlar kahvaltı için vardı ne tweet yapmak bile bir kaç kişi vardır.
Twitter kurucusu NYC Belediye Başkanı olmak istiyor
Ama Twitter ayrıca İran, Mısır ve başka yerlerde devrimciler için önemli bir araç olmuştur. Bu yardım çalışmalarına seferber ve hayırsever nedenleri milyonlarca artırmak için kullanılır oldu. Böyle Oscar ve Super Bowl gibi büyük televizyonda olaylar hakkında sohbet için ulusal bir su soğutucu haline geldi.
Twitter bazen ünlü kültür aptal tarafında ortaya çıkarırken Ve, aynı zamanda yakın sevdikleri aktörler, müzisyenler, yazarlar ve her zamankinden mümkün olandan sporcular hayranları getirdi.
Twitter, aslında, hayatımızı değiştirdi.
Yani, onun 7. doğum günü şerefine, biz hayatımızın sitesi tarafından değiştirildi yedi kişi ile baş ve Twitter kullanımı olumsuz hem de bakabilirsiniz.
Gilbert Gottfried
Gilbert Gottfried bazen uygunsuz şakalar söyler bilmiyorsanız, o zaman muhtemelen Gilbert Gottfried duymadım.
Sonuçta, bu kez 9/11 kısa bir süre sonra bir şaka ile Friar Kulübü kızartma kalabalığın sakıncalı neredeyse imkansız bir görev yapılan adam.
Yani, bir tsunami 2011 yılında Japonya vurduğunuzda, Gottfried yaptığı şeyi yaptı: hakkında şakalar yapmak. Twitter bu kez.
“Ben Japon emlakçı konuşuyordu. Ben bu alanda bir okul var mı? ‘Dedi O şimdi değil, ama sadece bekleyin, ‘dedi “biri gitti.
Yaklaşık bir saat sonra, komedyen Aflac ördek ızgara sesi olarak onun yüksek profilli işini kaybetti.
CNN geçen yıl (başka bir komedi tartışma, az yaklaşık) için bir görüş parça olarak, Gottfried bu sınırları zorlamaya ve Aflac tweets sürpriz oylandı gerektiğini bir komedyen işi olduğunu yazdı.
“Ben çok uzun bir süre böyle şakalar söylüyorum, bu yüzden tepki beni şaşırttı,” diye yazdı. “Bu yıl boyunca her gün mısır gevreği yemek gibi ve sonra mısır gevreği ve tüm cehennem yemek bir gün kopana.”
Kelly Oxford
Oxford hayat onu alaycı gözlemler için bir çıkış olarak Twitter’da aldı Alberta, Kanada, bir banliyö annesi oldu.
450,000 ‘den fazla takipçileri sonra, o yazar ve onun kredisine senarist ekleyebilirsiniz.
Aile hayatı (“Nasıl bir kırmızı şarap bir bebek kapalı leke alabilirim?”) Rasgele gözlemler değişen konularda Onun alaycı mizah, (“Black Eyed Peas de ninja adam muhtemelen doğru, 64 kişinin ölümüne yol açtı mı?”) Onu Hollywood yıldızları ve talk-show host Jimmy Kimmel (şimdi bir arkadaşım) ve film eleştirmeni Roger Ebert gibi diğer ileri gelenleri içeren bir takip kazanmıştır.
Önümüzdeki ay açıklanacak ayarlanır deneme kitabında, “Sen bir yalancı olduğun zaman her şey mükemmel değil”;; Şimdi o Warner Bros “Orospu çocuğu,” onun ilk senaryosunu sattı ve o yazmak için işe alınmıştı TV pilot.
Justin Halpern
Babası komik şeyler söylüyor. Ya da, daha doğrusu, komik sh * t. (Özür dilerim, bu bizim alabilirsiniz olarak yakındır).
O dünya ile paylaşmak amacıyla 2009 yılında “My Dad Says Sh * t” Twitter hesabı oluşturulur.
İki ay sonra, o takipçileri (sayım şimdi 3.1 milyon oturur) ve HarperCollins ile bir kitap anlaşması milyonlarca vardı. O kitap, New York Times’ın en çok satanlar listesinde 1 numara vurmak ve kısa ömürlü bir CBS durum komedisi yol William Shatner oynadığı “$ # *! My Dad Says”.
Babasının en iyi anları Halpern hala tweet’leri. İkinci kitabı, “Ben Girls Suck,” Geçen Mayıs yayımlandı.
Sohaib Athar
Athar onun Twitter profiline göre “, kendi dizüstü bilgisayarlar ile dağlarda saklanarak keşmekeş bir mola BT Danışmanı” 33 yaşında idi. Dağlarda bu nokta Abbottabad, Pakistan oldu, ve 2 Mayıs 2011 tarihinde, o bir merakta tweeted.
“Helikopter 1 am Abbottabad hovering (nadir bir olaydır),” diye yazdı.
Biraz o, sonraki birkaç saat boyunca, o muhtemelen bilmeden bir US Navy SEAL ekibinin elinde Ladin terörist Usame bin ölümü üzerine rapor dünyanın ilk kişi olmak istiyorum biliyor muydunuz.
Dünyanın dört bir yanından gelen ani, haber kanalları tüm onunla görüşmeler için çabalıyorlar. Onun mütevazı 750 Twitter takipçileri fazla 105.000 (onlar bu yana yaklaşık 64.000 geri yerleşti ettik) kadar büyüdü.
O Abbottabad tweet from devam ediyor ama Austin, Texas Southwest Interactive festival tarafından geçtiğimiz yıl Güney hikayesini anlatmak için bir davet kabul dahil olmak üzere, yoğun seyahat etmiş.
Anthony Weiner
O kesmek olduğunu iddia etti ve ilk başta, bazılarımız ona inandım. Sonuçta, bir ABD Kongre bu kadar bilgisiz olabilir?
Çıkıyor …
Birisi onun kadın takipçilerinin bazı müstehcen resim göndermek için onun Twitter hesabı kullanılır sonra 2011 yılının Haziran ayında, daha sonra-New York Temsilcisi Weiner istifa etti. İlk başta, o girildi söyleyerek, yalan söyledi. Ama çılgın bir kaç gün sonra, Weiner o sosyal ağ siteleri aracılığıyla tanıştım kadınlarla uygunsuz ilişkiler sahip olduğunu itiraf etti.
Erken Twitter kararlar Weiner çöküşüne yol açtı nasıl
O, belki de akıllıca, ayrıca bir süre için Twitter çıkın. O Hurricane Sandy konuda tweeted zaman skandalından bu yana yaptığı ilk mesaja, Kasım ayında oldu. Şubat potansiyel New York belediye başkanı adayı en son tweet, hâlâ bütün Twitter şey asmak kazanılmış değil olabileceğini düşündürmektedir.
“Llp @,” okur.
Paraskevi Papachristou
Bir Yunan üçlü atlama, Papachristou saat uzaklıkta bir Olympian olma rüyasını gerçekleştirmek yapıldı. Sonra, geçen yılki Londra Oyunları giderken, o bir şaka tweeted:
“Yunanistan’da pek çok Afrikalı ile, Batı Nil gelen sivrisinekler en azından bazı ev yapımı yemek yeme olacaktır.”
Belki kelime oyunu bir tür olması gerekiyordu. Ama hızlı bir Twitter kullanıcıları tarafından, ırksal duyarsız, ya da düpedüz ırkçı olmakla suçlandı.
Yunan Olimpiyat komitesi tweet kınadı ve o oyunlara katılmasına izin verilmez hükmetti.
Ne öyle değer için, 25 Temmuz Papachristou son tweet, diyordu, şaka için “içten özürlerimi” ifade “insan ve ırklar arasında ayrımcılık inanamıyordu.”
Ashton Kutcher
Twitter olarak başlarken Tabii, Kutcher zaten bir TV ve film yıldızı oldu. Ama o sitenin isim için teknoloji meraklısı kahvehane sıçrama yapmaya hazırlanıyordu Ocak 2009 yılında katıldıktan sonra ilk Twitter ünlü oldu.
CNN’e adlandırılan bazı haber ağı ile yedi rakamlara bir yarış kazandıktan sonra kazanılan bir ayrım – O 1 milyon takipçisi olan sitenin ilk kullanıcı olmak için tanıtım tonlarca var. Ayrıca teknoloji start bir anlayışlı yatırımcı oldu.
Ama belki daha da önemlisi sırf sayılar daha – o neredeyse 14 milyon taraftarı ile, sitenin popülaritesi listesinde şimdi 23 var – Kutcher hayranları ile etkileşime Twitter’da kullanmanın yararları anladım ilk ünlü olarak görünüyordu.

Leave a Reply