Yahoo broni nie-pracy-at-home polityki

Yahoo jest odpowiedzią na krytykę decyzji zakazującej pracownikom pracy w domu, mówiąc, że jest to właściwy krok dla spółki.

“To nie jest szeroki widok przemysłu na pracy w domu – to jest o tym, co jest dla Yahoo, teraz,” powiedział oświadczenie rzecznika firmy późno wtorek.

No-pracy-at-home polityka wywołało powszechną krytykę, ponieważ został odsłonięty w wiadomości e-mail do pracowników w poniedziałek od Jackie Reses, nowy szef zasobów ludzkich w firmie, która została wniesiona przez CEO Marissa Mayer.

“Aby być absolutnie najlepsze miejsce do pracy, komunikacja i współpraca będzie ważna, więc musimy pracować side-by-side”, powiedział e-mail. “Dlatego bardzo ważne jest, że są obecne w naszych biurach.”

Yahoo (YHOO, Fortune 500) nie powiedział, ile z 11.500 pracowników pracuje obecnie z domu w pełnym wymiarze czasu, mówiąc, że nie będzie komentować “spraw wewnętrznych”.

Wielu krytykowało ruch jako szkodliwe dla morale, mówiąc może nawet przegonić wartościowych pracowników.

“Chcemy dać ludziom wolność do pracy tam, gdzie chcą, ze świadomością, że mają napęd i ekspertyzami do przeprowadzania doskonale, czy są one na swoim biurku lub w kuchni”, napisał prezes Grupy Virgin Richard Branson na jego blog. “Z poważaniem nigdy nie pracował z urzędu, i nigdy nie będzie.”

Inni uznali, że nawet jeśli nie ma uzasadnienia dla polityki, tak to zostało ogłoszone, w wiadomości e-mail, bez komentarza ze Mayer lub kierownictwa innych, było błędem.

“Nowa polityka HR jest szokujące w swej skrajnej środka i dostawy surowego”, pisał FORTUNE Sprzedawcy Patricia. “Głównym problemem jest to, jak nowa reguła, ale przekazane.”
– Zobacz więcej: http://money.cnn.com/2013/02/27/technology/yahoo-work-at-home/index.html # sthash.qyCbRbOV.dpuf

Leave a Reply