Wprowadź niesamowity świat Indii z oszczędny innowacji

W 2001 roku ogromne trzęsienie ziemi wstrząsnęło stanie Gujarat w Indiach.

2000 osób zginęło, 400.000 straciło swoje domy i niezliczone więcej stracił swoją działalność w dewastacji.
Jeden młody przedsiębiorca, Mansukhbhai Prajapati, stracił wszystko, ale okazało się, innowacyjny sposób, aby uzyskać z powrotem na nogi. Prajapati zaprojektowany tanią lodówkę gliny, które wymagane bez prądu i nadal funkcjonować w przypadku poważnych katastrof lub zamroczenia, takie jak to, które zniszczyło jego wioskę.
Wynalazek Prajapatiego jest częścią trendu rosnącego w Indiach, który stał się znany jako “oszczędny innowacji” – pod-the-radar wynalazcy całym kraju opracowanie tanich rozwiązań problemów lokalnych, często ponoszone z konieczności, z wykorzystaniem technologii na zamówienie własne Stworzenie.
Czytaj: Przyszłość transportu jest self-jazdy samochody
Więc uderzające ma tendencję oszczędny innowacji stać, że w ubiegłym roku National Endowment for Nauki, Techniki i Sztuki (Nesta), niezależna organizacja charytatywna w Wielkiej Brytanii, zlecone i opublikowane ważną pracę badawczą na temat tego zjawiska.
Jak pilot zrewolucjonizował nawigację
Math świst masters tłumaczenie maszynowe
Cicha sukces zawiasu BLUMOTION
Divine inspiracją Post-it Notes papier powiedział “oszczędny innowacja jest znaleźć w całej indyjskiego systemu: od … wysiłkach crowdsource odkrycie laboratoriów narkotyków napędzany przez rząd, do podejścia punkt Orange do cięcia kosztów rozmów telefonicznych, do keralan podejście do opieki paliatywnej, która jest zapewnienie dostępu do wsparcia na koniec życia dla tysięcy w pustce formalnej opieki zdrowotnej. ”
Na czele oszczędny ruch innowacji jest profesor Anil Gupta, który przez ostatnie 20 lat, został podróży po Indiach w poszukiwaniu lokalnych twórców, których twórczość miała pozytywny wpływ na ubóstwa na wsi. W 1989 roku założył w sieci Gupta Honey Bee, organizacji, która odkrywa oddolnych wynalazców i pomaga dostosować swoje wynalazki na świecie.
“I chodził około 4000 kilometrów w ciągu ostatnich 12 lat”, mówi Gupta. “Starałem się odwzorować na umysły ludzi, którzy tworzą w całym kraju.”
Czytaj: High-school nastolatek buduje jednoosobową łódź podwodną
Podróż Gupta za przyniósł go do kontaktu z wynalazców, którzy rozwiązywania wspólnych problemów w oszczędny sposób, używając tradycyjnej wiedzy i łatwo dostępnych materiałów.
Dzięki własnym rozrachunku, Gupta wierzy, że Network Honey Bee pomógł wydobyć ponad 25.000 nowe wynalazki, w tym motocykl Opryskiwacz roślin, urządzenia do drzew wspinaczkową, rowerem amfibie i wiatrowych system nawadniania.
Kirsten Bound autor raportu Nesta, mówi “oszczędny innowacyjność polega na kreowaniu przewagi z przymusu. Obliczu ograniczonych zasobów i luk instytucjonalnych, oszczędny innowatorzy rozwój nowych, radykalnych rozwiązań problemów. Nie chodzi tylko o zrobienie rzeczy tańsze, ale lepiej, bardziej odpowiednie i skalowalne. Obejmuje wykorzystanie dostępnych zasobów w nowy sposób, zmniejszając lub ponownego wykorzystania odpadów, a nawet ponownego przemyślenia całego systemu wokół produktu lub usługi. ”
Mansukhbhai Patel, rolnik Gujerati wymyślił właśnie taki produkt. Grzebiąc w bawełnę w Gujarat jest ręczny zadanie, które w przeszłości był często podejmowane przez dzieci. W dążeniu do ograniczenia tego typu prac, Patel wynalazł maszynę odpędzania z bawełny, który może być obsługiwany przez jedną osobę. Profesor Gupta wierzy wynalazek przyczynił się znacznie ograniczyć pracę dzieci w regionie.
Czytaj: Spectacular tech “nowatorskich rozwiązań” na aukcji
Nic nie może usprawiedliwić zapobiegać ludzi od uczenia się od siebie
Anil Gupta, Honey Bee Network founderFrugal Digital, grupa badawcza prowadzona przez Copenhagen Institute of Design Interaction, ma na celu promowanie dokładnie tego typu wynalazkiem. Grupa prowadzi projekty w połączeniu z indyjskich twórców do budowania tanich, “hackable” urządzenia do rozwiązywania problemów poprzez trwałe subkontynencie.
Priya Mani, kierownik projektu Frugal Digital, mówi, że jest wiele nauczyć od “myślenia o tym, jak można włamać się przedmioty codziennego użytku rozbitek”. Projekty organizacja w powiązaniu z indyjskich twórców przyniosły już produkty, które są używane po Indiach dzisiaj, w tym projektor klasie wykończonych z repurposed części telefonów komórkowych i taniego narzędzia przesiewowego badania zdrowia wykonane ze starego budzika.
Ale Mani uważa, że ​​praca wykonywana przez oszczędny innowatorów w Indiach musi jeszcze mieć znaczący wpływ na międzynarodową: “. Ludzie myśleli, że byliśmy całkowicie orzechy próbuje stworzyć coś nowego ze starych części”
Związane jest zdania, że ​​filozofia oszczędny innowacje i praktyki przełożenie technologii mogą być stosowane na całym świecie. “Oszczędny innowacji pochodzących z Indii może mieć ważne konsekwencje dla reszty świata”, mówi związany.
“General Electric został pokazany z słynnej już ultra-niski koszt urządzenia EKG, że istnieje rynek dla produktów Zachodniej urodzonych z ograniczeń indyjskim rynku opieki zdrowotnej. Zmusza to firmy międzynarodowe, aby myśleć o tym, jak ich obecne inwestycje intensywne modele innowacji może zmierzyć nieunikniony wzrost konkurencji z międzynarodowymi indyjskich i chińskich. ”
Profesor Anil Gupta spełnia lokalnych Indian inventorsRead: Ex-cop buduje robota z artykułów gospodarstwa domowego
Oczywiście, nie wszystkie historie oszczędny innowacji mają szczęśliwe zakończenie. W 1975 r. powódź w Indiach przyniósł prowincji Bihar w martwym punkcie. Rosnące wody w miejscowości Jatwa-Janerwa uniemożliwił wielu ludzi do pracy, zakupy lub przejść o ich codziennym życiu.
Lokalny sprzedawca miód, Mohammed Saidullah, został zmuszony do przekroczenia obrzęk Gangesu miodu sprzedać, ale każda podróż miała swoją cenę – Łódź była kosztowna i uiszczania opłaty kierował go ku nędzy – tak wymyślił nowe rozwiązanie .
Saidullah zamknął się z dala od trzech dni solidnej konstrukcji i budowy. Kiedy wyszedł, którą zbudował ziemnowodny roweru, który pozwoli mu walczyć z rocznego monsun.
Wyglądał jak zwykły rower, ale miał duże chowane pływaków dołączone do boków każdego koła. Wynalazek Saidullah za przyniosła mu tratwę nagród, w tym nagrodę za całokształt twórczości Innovation Narodowej Fundacji. Jednak mimo uznania, wynalazca wciąż żyje w ubóstwie.
Czytaj: Jak USB gracz inżyniera w “Rock Star”
Gupta mówi, że jest do zrobienia jeszcze w łączeniu kreatywnych ludzi z funduszy, a nie wszystkie z nich mogą pochodzić ze środków publicznych.
Według Gupta, łącząc oddolne technologów z wielkim biznesem będzie kluczem do rozwoju nie tylko w Indiach, ale na całym świecie. “Nothing”, mówi, “może usprawiedliwiać zapobiegać ludzi od uczenia się od siebie nawzajem.”

Leave a Reply