Windows 8 ustala się w drodze

Windows 8 jest sukces finansowy, ale kamieniste przejście dla Microsoftu. Spółka podała we wtorek, że ma nie żałuje głównych zmian, które wniosła do systemu Windows, ale działa on naprawić niektóre z jego najbardziej rażących błędów.

Microsoft (MSFT, Fortune 500) sprzedał 100 milionów licencji na Windows 8 od uruchomienia całkowicie przeprojektowany system operacyjny pod koniec października 2012 roku. Sprzedaży Okna były stosunkowo płaska ostatni kwartał – nie małe osiągnięcie w okresie, w którym sprzedaż komputerów były w korkociąg.
Mimo to, Microsoft przyznał, że na początku skargi dotyczące Windows 8 są głośne i uzasadnione.
“Musimy pracować, aby zająć się prawdziwą krzywej uczenia się w systemie Windows 8”, powiedział Tami Reller, dyrektor finansowy w dziale Microsoft Windows. “To wielkie wyzwanie dla nas.”
Wielu użytkowników odkryli nowy system operacyjny trudno odebrać. Niektóre z najlepszych skarg: brak na przycisk “Start”, który już od 1995 roku, ukryte elementy menu i wiele lokalizacji dla ustawień.
Ponad 2400 różnych urządzeń teraz uruchomić systemu Windows 8, ale wielu wciąż brak możliwości dotykowe, dzięki którym system operacyjny naprawdę zabłysnąć. Windows 8 lineup Urządzenie jest również skromne na mniejsze możliwości tabletów, w tym siedem cali i osiem cali odmian spopularyzowany przez Apple (AAPL, Fortune 500) iPada mini i Amazon (AMZN, Fortune 500) Kindle Fire.
Podobne opowieści: Nie obwiniaj Windows 8 na załamanie sprzedaży PC
Microsoft poinformował, że ma plan, aby rozwiązać wszystkie te problemy. Oto największy kawałek: firma uruchomi aktualizację do Windows 8, o nazwie kodowej “Niebieskim” by tegorocznego sezonu wakacyjnego. Microsoft był skąpy w szczegóły, ale plotki to powrót przycisku Start, a zmiany do podejmowania aplikacje łatwiejsze i bardziej intuicyjne. Firma powiedział, że będzie ujawniać więcej o tej aktualizacji w ciągu najbliższych tygodni.
To zmiana z tyłu postawy Microsoftu, kiedy Windows 8 zapoczątkowana.
W październiku Microsoft twierdził, że jego użytkownicy będą korzystać z doświadczeń uczenia się nowego systemu operacyjnego. Firmy badania rynku wykazały, że klienci nie chcą mieć zbyt dużo instrukcji przed nurkowania, więc Microsoft po prostu powiedział użytkowników, gdzie znajdowały się nowe menu i pozwolić im zrozumieć resztę na własną rękę.
Choć niektóre z nich charakteryzuje się nadchodzącej aktualizacji Windows jako odwrócenie, Microsoft powiedział, że to jest po prostu reaguje na opinie, a przylegającą do jego zaangażowania w modernizację oprogramowania – mimo skarg tego rodzaju radykalnym ruchu zazwyczaj iskier.
“Zawsze zastrzegamy sobie prawo do uzyskania mądrzejszy,” Reller powiedział w rozmowie z CNNMoney. “Musimy być zasadniczy, ale nie zamierzamy być uparty.”
Dając użytkownikom więcej instrukcji zwiększa ich zaufanie, nawet jeśli jest to technicznie nie najlepszy sposób na naukę nowego systemu operacyjnego, dodała.
Niektórzy analitycy, które były krytyczne podejście firmy Microsoft do systemu Windows 8, że Niebieski będzie mile widziany.
“Jeśli spadek żaby w garnku z wrzącą wodą będzie wyskoczyć”, powiedział Jeff Kagan, niezależny analityk technologii. “Jednakże, jeśli upuść go w garnku z wodą o temperaturze pokojowej i zmienić ten upał, krok po kroku, to w końcu gotować. Nie można zmieniać zbyt wiele, zbyt szybko, bez klienta push-back.”

Leave a Reply