Windows 8 düzeltmeleri yolda

Windows 8 Microsoft için finansal olarak da başarılı ama kayalık geçiş olmuştur. Şirket, Windows için yapılan önemli değişiklikler hakkında hiçbir pişmanlık vardır, ama en göze batan hataları bazı düzeltmek için çalıştığını açıkladı.

Microsoft (MSFT, Fortune 500) Ekim ayı sonunda 2012 yılında tamamen yeniden tasarlanmış işletim sisteminin lansmanından bu yana 100 milyon Windows 8 lisansı sattı. PC satışları bir kargaşa vardı olduğu bir dönemde hiç de küçük bir başarı – Pencere satış son çeyrekte nispeten düz.
Yine de, Microsoft Windows 8 hakkında erken şikayetleri yüksek sesle ve meşru olduğunu kabul etti.
“Biz Windows 8 ile gerçek bir öğrenme eğrisi ele çalışmak gerekiyor,” Tami Reller, Microsoft’un Windows bölümü için baş mali görevlisi söyledi. “Bu bizim için büyük bir meydan okuma.”
Birçok kullanıcı almak için yeni işletim sistemi zor bulduk. Üst şikayetlerin bazıları: 1995 yılından bu yana yaklaşık edilmiş olan “Başlat” düğmesini olmaması, gizli menü öğeleri ve ayarları için birden fazla yer.
2.400 ‘den fazla farklı cihazlar artık Windows 8 çalıştırmak, ama çoğu hala işletim sistemi gerçekten parlaklık dokunmatik yetenekleri eksikliği. Windows 8 cihaz serisinde de Apple (AAPL, Fortune 500) iPad Mini ve Amazon (AMZN, Fortune 500) Kindle Yangın ile popüler yedi-inç ve sekiz inçlik çeşitleri de dahil olmak üzere daha küçük tablet seçenekleri üzerinde yetersiz olduğunu.
İlgili hikayesi: toprak kayması PC satışları için Windows 8 suçlama
Microsoft tüm bu sorunların ele için bir planı vardır dedi. Burada en büyük parçası: Şirket, Windows 8, bu yılki tatil sezonu ile kod adı “, Mavi” için bir güncelleştirme başlatacak. Microsoft ayrıntıları otelde kaldı, ama söylentiler kullanımı uygulamaları daha kolay ve daha sezgisel hale getirmek için Başlat düğmesini ve değişikliklerin dönüş içerir. Şirket, önümüzdeki haftalarda bu güncelleştirmeyi hakkında daha fazla ortaya çıkaracaktır dedi.
Windows 8 ilk başlatılan Microsoft’un tutum arkasından bir değişiklik.
Ekim ayında, Microsoft, kullanıcıların yeni işletim sistemi öğrenme deneyiminin keyfine iddia etti. Şirketin pazar araştırması müşterileri dalış önce çok fazla talimat verilmesi istemiyordu belirtti, bu nedenle yeni menüler bulunan ve kendi kendilerine geri kalanı anlamaya izin nerede Microsoft sadece kullanıcıları söyledi.
Radikal hareket tür genellikle kıvılcım bu şikayetleri rağmen – bazı ters olarak önümüzdeki Windows Update karakterize olmasına rağmen, Microsoft, yazılım modernize olan bağlılığını yapışmasını ise sadece, geri bildirim yanıt olduğunu söyledi.
“Biz her zaman akıllıca almak için hakkımızı saklı tutuyoruz,” Reller CNNMoney ile bir röportajda söyledi. “Biz ilkeli olmak zorunda, ama biz inatçı olacak değiliz.”
Kullanıcıların daha talimat vererek onların güvenini artırır, teknik olarak yeni bir işletim sistemi öğrenmek için en iyi yol olmasa bile, diye ekledi.
Windows 8 için Microsoft’un yaklaşımının kritik olan bazı analistler Mavi hoş bir değişiklik olacağını düşünüyorum.
“Eğer dışarı atlayacaktır kaynar su tencereye bir kurbağa düşürürseniz,” Jeff Kagan, bağımsız bir teknoloji analist söyledi. “Eğer oda sıcaklık su tencereye bırakın ve azar azar, ısı açmak Ancak, sonunda yemek. Çok fazla değiştiremezsiniz, çok hızlı bir şekilde müşteri itme-geri olmadan.”

Leave a Reply