Behind ustawy podatkowej na Facebook

Eksperci podatkowi twierdzą, że mogło być prawdziwe – a jeśli tak, to jest całkowicie legalne – ale to tylko część prawdy. Sporne jest sporym podatkowa z opcji na akcje, że Facebook wydanych wobec pracowników.

Opcje na akcje, jak regularne wynagrodzenie pieniężne, można odliczyć od podatku dla firm. Firmy mogą korzystać z tych odliczeń w celu wyrównania ich zyski, i stosować te straty w latach poprzednich, także. To w jaki sposób firma może być nawet prawa do zwrotu w roku, kiedy to zarobił.

Obywatele dla Tax Justice, grupa rzecznictwo, mówi Facebook (FB) otrzyma zwrot podatku w wysokości prawie 430 milionów dolarów w wyniku tych opcji.

Facebook napisał w e-mailu, że firma wierzy “w płaceniu naszych targach akcji, a my nie płacimy uczciwą akcji.”

Related: Czy matematyka – stock Facebook nie jest zakup

Niezależni eksperci podatkowi mówią CTJ nie jest źle, dokładnie, ale grupa nie mówią całej prawdy. Mówią CTJ jest zmieszanie prawa podatkowego i korporacyjnych zasad rachunkowości, które czasami po różnych zbiorów przepisów.

“[CTJ] mówi o jabłka i pomarańcze … mieszając dwa zestawy reguł, łatwo dać mylne informacje,” powiedział Stan Pollock, San Francisco CPA który specjalizuje się w magazynach opcje planowania.

Firma może na przykład prawidłowo postępować zasady rachunkowości, które pokazują wpływ dochodowego wystawianie opcji na akcje, ale IRS wymaga różnych zasad obliczania należnego podatku.

W rzeczywistości firmy może być opłacalna na zasadach rachunkowości i nieopłacalne dla celów podatkowych – i obie są poprawne pod różnymi zasadami.

Jeśli chodzi o sprawdzenie Facebook lub każda firma daje lub otrzymuje z urzędu skarbowego, Pollock powiedział, że kolejny bagnisty problem. “Zeznania podatkowe są prywatne,” Pollock powiedział. “Firmy, podać numery w swoich sprawozdaniach finansowych, które niekoniecznie są prawdziwe numery podatkowe ile IRS jest zaniepokojony.”

Inny ekspert wskazał, że nawet jeśli Facebook dostaje zwrot podatku dochodowego, to nie znaczy, dochód podatkowy jest po prostu porażka. Pracownicy, którzy w swoich pieniężnych opcji na akcje płacą podatki na nich, często po wyższych cenach niż korporacja zapłaci.

“Niektórzy ludzie mają problem uznając obie strony,” powiedział Dan Morris, senior partner w San Jose CPA firmy Morris i D’Angelo. “Gdzie Facebook bierze odliczenia, osoba liczy, że za przychód. Amerykańskich podatników absolutnie nie dostać wał tutaj.”

Jednak potrąceń akcyjne podatkowe pozostają kontrowersyjne – zwłaszcza dla nowo spółkach publicznych, takich jak Facebook.

Gdy spółka emituje opcji na akcje, daje pracownikowi prawo do nabycia akcji w przyszłości w dzisiejszym “wartości godziwej” ceny. Konta firmowe dla tej wartości na swoich księgach w momencie opcja jest wydane, ale nie może podjąć ulg podatkowych, dopóki pracownik wykonuje swoją opcję – czasem lata później.

Plus, to nie jest łatwe do ustalenia wartości godziwej magazynie dla firmy, która nie jest jeszcze do publicznej wiadomości.

“Równie dobrze można mieć kryształową kulę i kogoś z szalem nad głową biorąc sądzę,” mówi Morris.

Raport CTJ się twierdzi, że “ponieważ przedsiębiorstwa zazwyczaj niskie-ball szacunkowe wartości, zazwyczaj kończy się z większych ulg podatkowych.”

Grupa rzecznictwo nie jedyna grupa dokonywania smród o tym przepisu podatkowego jest. Senator Carl Levin (przedstawiciel Demokratów z Michigan) zaproponowała ustawodawstwo, które wymagają przedsiębiorstwa do odliczenia, gdy opcje są podane.

Tagged with 

Leave a Reply