Twórca “Bitwa Bears szuka inspiracji w podróży rodziny

Ben Vu rodzice i starszy brat uciekł Wietnam Południowy statkiem w 1975 roku – w chaotycznych i brutalnych ostatnich dni przed Saigon spadł do komunistycznych sił z północy.

Rodzina wyemigrowała do małego miasteczka w Nebrasce, gdzie Ben urodził, ale opowieść o tym jak rodzina uciekła 38 lat temu w tym miesiącu stał się częścią tradycji rodzinnej – prawdziwi Bedtime Stories odważnych i niebezpieczeństwo młodego Bena nigdy zmęczony słuchu.
Trzy dekady później, Ben założył własną firmę, SkyVu (czyt. sky-voo) Rozrywka i stosować te historie jako inspiracji do telefonu gry zwanej “Bears bitwy.”
“Bitwa Bears jest sci-fi podróż z jednego końca futurystycznej Ameryki na drugi koniec,” Vu powiedział. “To rodzaj analogii historia moja rodzina mówi ruchomych z Wietnamu do Ameryki, że podróż zdradliwe. Oni zawsze mi mówił, że historię przez całe dzieciństwo. Jest skazany na mnie.”
Ponieważ rozpoczął się w 2009 roku, telefony gracze pobrali “Bitwa Bears” ponad 24 milionów razy. SkyVu wzrosła z trzech pracowników do 35 i liczenia. Two “Bitwa Bears” albumów soundtrack gry sprzedać na iTunes, a firma Omaha teraz pracuje na serii Web z Google.
Celem Vu jest stworzenie imperium rozrywki, począwszy Bears Bitwa – postaci z kreskówek w porównaniu w prasie gier zarówno Wojownicze Żółwie Ninja i Bubble Shooter.
Od rozpoczęcia dla telefonów komórkowych w 2009 r., “Bitwa Bears” został pobrany ponad 24.000.000 times.At 37, Vu jest mało prawdopodobne, tech przedsiębiorca. Dorastał w Norfolk, Nebraska, z dala od technologii i rozrywki piastach Dolinie Krzemowej i Hollywood.
Jego rodzice, którzy opuścili udanej coffee-i-herbata firmy za w Wietnamie, pracował jako dozorcy, początkowo. Rodzina mieszkała w domu nie daleko od domu dzieciństwa Johnny’ego Carsona.
“Zawsze, gdy nie” Johnny Carson wraca do domu, “Pamiętam, że ekipa telewizyjna przyjeżdża do miasta. Była to największa rzecz, kiedykolwiek się do Norfolk, myślę. To było moje pierwsze spotkanie z rozrywki” Vu powiedział.
Jedną z korzyści płynących z pracy ojca, był papier. Jego ojciec wróci do domu z ryz papieru ze szpitala, gdzie pracował.
“To było moje niektóre najpiękniejsze wspomnienia, ponieważ chcemy ustawić ryz papieru na stole na początku wieczoru, będziemy toczyć ją i mój brat i ja wyciągnąć scen wojennych i broni i pojazdów, aż do naszej couldn ręce” t wyciągnąć więcej, “Vu powiedział.
Matka Bena ostatecznie został krawcowa i jego ojciec zdobył wykształcenie w dziedzinie informatyki. Jego starszy brat, Hoa, wstąpił do armii, dochodząc do stopnia kapitana przed współzałożycielem SkyVu z Benem w 2008 roku.
Ben przypomina bycie nijaka studentem, ale mówi, że zawsze mógł rysować i opowiadać historie. Otrzymał tytuł magistra w animacji na CalArts i pracowała w nominowanym do Oskara filmie animowanym “Koralina i tajemnicze drzwi” przed rozpoczęciem SkyVu w piwnicy wynajętym domu na przedmieściach Omaha.
“Postanowiłem mógłbym spędzić cały swój czas pracując z dala w przemyśle filmowym próbuje zrobić moi bohaterowie sobie sprawę, lub może zacząć coś na własną rękę, a celem na mniejszym ekranie,” Vu mówi.
On finansowane SkyVu z kieszeni, z pomocą rodziny i przyjaciół, przed pitching jego pomysł Nebraska Angels, grupa lokalnych inwestorów wysokiego ryzyka. Otrzymał swoją pierwszą poza inwestycji prawie 500000 dolarów – suma, która nie jest ogromny jak na standardy dotcomów startowych który jednak ogromna różnica dla SkyVu.
“Mam mój dysk etykę pracy z tatą i od mamy i od mojego starszego brata, ale ja też mam trochę kreatywności i buntowniczość który pomaga paliwa firmy”, powiedział Vu.
Ben jest CEO SkyVu za. Jego brat pozostaje w zarządzie, ale nie jest zaangażowany w dnia na dzień działalności.
W “Bitwa Bears,” niedźwiedzie przemierzają galaktykę próbuje zachować bezpieczny od zagrożenia, w sposób, który jest zarówno słodkie i dziwaczne.
Szef wśród swoich wrogów są Huggables, różowe misie, że uścisk bitwę nosi do śmierci, chyba że znaki strzelać ich głów pierwszy – skłoniło tęcze się rzygać z ich ciał.
“Mamy bardzo słodkie misie i są w bardzo fantastyczne, sytuacji dzikich. Więc muszą” macguyver “wydostać się z broni bardzo unikalne,” Vu powiedział. “I to jest część piękno marek. To wackiness, w połączeniu z tylko trochę przemocy dla dramatycznego efektu.”
Spacery wśród twórców gier, kosmicznych obwieszone plakatami, rysunkami i 3-D wizualizacje, Vu staje animowane mówić o nowych bohaterów, nowe bronie i nowe gry w pracach.
“To jest bardzo show-biznesu, a my musimy w dalszym ciągu rosnąć, jeśli chcemy stać się silna firma medialna,” Vu mówi.

Leave a Reply