Twitter # Müzik uygulaması ilk göz: trend ezgileri bul

Twitter’ın uzun rivayet müzik bulma hizmeti sonunda burada. Twitter # Müzik (elbette) lakaplı, hizmet benzersiz sosyal şekilde kullanıcılarına yeni müzik göstermektedir.

Twitter Müzik Perşembe sabahı Apple ayrı bir uygulama (AAPL, Fortune 500) iOS cihazlar olarak başlatılan ve daha sonra gün içinde music.twitter.com mevcut olmaya aday var. Bu eğlenceli, hafif ilginç saptırma – ama Twitter zaten doymuş akışı-müzik piyasasında rekabet çok karşı karşıya.
Twitter Müzik uygulaması akıllıca tasarlanmış, ve önerilen sanatçıların listeleri gezinmek için son derece kolay olduğunu. Sadece iTunes üzerinden bir klibi oynatmak için bir fotoğraf kiremit dokunun, veya tam parçaları çalmak için Spotify ya da Rdio hesap bağlayın. Sadece bir şarkı ya da sanatçı oynamak için tercih, ya da belirli bir sayfada her şeyi bütün bir çalma listesi üzerinden çalıştırabilirsiniz.
Küçük kontrolleri app sol alt köşesinde yer alır, ve size ne dinlediğinizi onları ve tweet büyütmek için dokunabilirsiniz.
İlgili hikayesi: Twitter adeta bir multimedya merkezi olabilir mi?
Müzik keşif dört farklı sekme çalışır: Yükselen, Popüler, Önerilen ve Şimdi Yürütülüyor.
“Popüler” sadece şu anda genel Twitter’da trend sanatçılar gösterir. “Gelişmekte olan” yukarı ve gelecek sanatçılar görüntüler. Sayfanın en üst kısmında açıklamasına sadece dediği gibi, Twitter çıkan liste culls nasıl belirsiz “Tweets bulunan gizli yetenek.”
Popüler ve Gelişen sayfaları hem 140 sanatçı, tweets 140 karakter olabilir gerçeği sevimli bir referans görüntüler.
Diğer iki ana sayfalara her kullanıcı için kişiselleştirilmiş. “Önerilen” Eğer Twitter’da takip müzik sanatçıları dayalı Hoşunuza gidebilecek sanatçılar, listeler. Ve “# nowplaying” Twitter’da arkadaşlarınız hakkında Tweeting müzik derler. Sadece fayans birine dokunun, ve siz de bu kadar ne zaman gibi, belirli bir şarkı yayınlanmıştır Eğer Twitter’da takip insanların hangi görürsünüz.
# Nowplaying bir başka özelliktir: Eğer gezinirken, şarkı oynadığı Twitter kullanıcı küçük bir fotoğraf çini sol köşesinde görünür, ve en kısa sürede size parmak almak gibi bu avatarları yok.
Son olarak, uygulama aynı zamanda heyecan biyo ve üstünde takipçisi istatistikleri gösterir kendi profil sayfası, bir sürümünü sağlar. Eğer Twitter’da takip müzik sanatçıların listesi altında görünür. Diğer uygulama sayfalarda olarak, bu sanatçıların bir şarkıyı çalmak için dokunabilirsiniz.
Ya da onlar takip hangi sanatçıları görmek için sanatçının Twitter profil sayfası ziyaret edebilirsiniz. Her uygulama sayfanın üst kısmında bir arama çubuğu, Twitter’da onları takip için tercih ya da sadece onlar takip sanatçılar kontrol nereye, diğer sanatçıların sayfaları bulmak sağlar.
Bu yeni müzik bulmak ve en sevdiğiniz sanatçının beyin almak için ilginç bir yol. Ama Müzik app sanatçıları takip etmek bir seçenek sadece çekici olacaktır. Ben çok az müzik sanatçıları takip, ben ağırlıklı olarak iş için benim Twitter hesabı kullanmak, benim takip liste teknoloji analistleri, gazetecilere, blogcular, ve gazeteler bir karışımıdır bu yüzden.
Ben benim bir sevdiğim müzisyen takip ettiği sanatçılar görmek istiyorum olsa da, ben günlük tweets görmek istemeyebilirsiniz. Uygulaması ve web hizmeti ana Twitter deneyimlerinden segmente kapalı – o yararlanmak değil mi?
Bu ayrı bir kurma Twitter # Müzik bazı kullanıcılar kapatabilirsiniz. Eğlenceli ve kullanımı kolay olsa da, yine de kullanıcılara açmak için başka bir uygulama ya da tarayıcı sekmesi var. Günlük Twitter deneyim sorunsuz bir şekilde # Müzik entegre için bir yol olsaydı, kullanıcılar aktif olarak orada zaten hizmetlerin onlarca üzerinde # Müzik seçim yapmak zorunda olmaz.

Tagged with 

Leave a Reply