Turkish demonstranti crowdfund pro NYT reklamu

Turecké demonstranti se nejen do ulic. Jdou on-line a používání crowdfunding dostat své poselství.

Tři New York-založené Turci byli tak inspirovaný protivládní nepokoje, které otřásly jejich zemi tento týden se rozhodli využít crowdfunding získat peníze dát inzerát v New York Times, které vysvětlují, co se děje v Turecku.
Za několik málo dní, crowdfunding iniciativa Indiegogo zvýšil více než 93.000 dolar z lidí na celém světě, a peníze stále kolejových palců Toto číslo je značně převyšující 52.000 dolar potřeba pro celé stránky reklamu.
“Sledování děním v Turecku opravdu z nás, že musíme něco udělat,” Murat Aktihanoglu, jeden z organizátorů crowdfunding, řekl v rozhovoru s CNN.
“Jsme pravidelnými občané. Nejsme aktivisté. Nejsme politici. Tak jsme si mysleli, že to nejlepší, co můžeme udělat, je pokusit se zvýšit globální viditelnost a pozornost na situaci v Turecku.”
Aktihanoglu řekl celostránkový novinový inzerát by ukázat podporu pro lidi v Turecku a vystupovat proti policejní brutalitě.
Reklama se očekává spuštění v přední části Times koncem tohoto týdne.
Organizátoři jsou nyní pomocí zpětné vazby na Reddit rozhodnout, co dělat s extra peníze, která byla aktivována. Mnoho lidí vyjádřilo přání použít peníze na vytvoření profesionální dokument o pohybu.
Turečtí protesty začaly v pátek v centru Istanbulu a postupně staly největším odpor proti premiéra Recepa Tayyipa Erdogana, protože byl zvolen více než 10 lety.
Protestující jsou naštvaní, o otázkách, jako je svoboda projevu a obviňují vládu, že autoritativní.
“Chceme, aby vláda začít naslouchat lidem. Chceme, aby vláda začít respektovat demokracii v Turecku,” řekl Aktihanoglu.
Sociální média sehrála obrovskou roli v turecké protesty. Podle studie z New York University, byly více než 2 miliony tweety rozeslala o turecké protesty za pouhých osm hodin v pátek.
Erdogan udeřil Twitter pro pomoc lidem šíření “leží”. Sociální média, řekl, “je to nejhorší hrozbou pro společnost.”
V Turecku, jen přes jednoho-třetina populace používá sociální média, a 57% z těch lidí, říkají, že používají sociální média, podělit se o své politické názory, podle zprávy z Pew Research Center.

Leave a Reply