Turkijos protestuotojai crowdfund už NYT skelbimą

Turkijos protestuotojai ne tik atsižvelgiant į gatves. Jie vyksta internete ir naudojant crowdfunding gauti savo žinią.

Trys Niujorkas pagrįstas turkai taip įkvėpė antivyriausybinių neramumų, kad sukrėtė savo šalį šią savaitę jie nusprendė naudoti crowdfunding surinkti pinigų įdėti skelbimą į “New York Times”, paaiškinančių, kas vyksta Turkijoje.
Vos per keletą dienų, crowdfunding iniciatyva Indiegogo iškėlė daugiau nei $ 93,000 iš žmonių visame pasaulyje, o pinigai vis dar sukti in Šis skaičius gerokai viršija 52.000 $ reikia visą puslapį reklamos.
“Stebi įvykius atsiskleisti Turkijoje tikrai tikrai privertė mus, kad turime kažką daryti,” Murat Aktihanoglu, vienas iš crowdfunding organizatorių, sakė interviu CNN.
“Mes reguliariai piliečiai. Mes nesame aktyvistai. Mes nesame politikai. Taigi mes manome, kad geriausias dalykas, mes galime padaryti, tai bandyti padidinti pasaulinį matomumą ir dėmesį į padėties Turkijoje.”
Aktihanoglu sakė Całostronicowy laikraštis skelbimas bus parodyti paramą žmonėms, Turkijoje ir pasisakyti prieš policijos brutalumą.
Skelbimas numatoma leisti važiuoti priekinėje dalyje laikų vėliau šią savaitę.
Organizatoriai yra dabar, naudojant grįžtamąjį ryšį apie Reddit nuspręsti, ką daryti su papildomų pinigų, kad buvo iškeltas. Daugelis žmonių išreiškė norą naudoti pinigus sukurti profesionalų dokumentinis filmas apie judėjimo.
Turkijos protestai prasidėjo penktadienį į Stambulo centre ir išaugo tapti didžiausia reakcija prieš premjero Recepas Tayyipas Erdoganas, nes jis buvo išrinktas daugiau nei prieš 10 metų.
Protestuotojai nusiminusi apie klausimus, pavyzdžiui, žodžio laisvę ir yra kaltinamas yra autoritarinė valdžia.
“Mes norime vyriausybę pradėti klausytis žmonių. Mes norime vyriausybę pradėti gerbti demokratiją Turkijoje”, sakė Aktihanoglu.
Socialinė žiniasklaida suvaidino didžiulį vaidmenį Turkijos protestus. Pagal iš Niujorko universiteto tyrimo duomenimis, daugiau nei 2 milijonai tweets buvo išsiųsti apie Turkijos protestus vos aštuonių valandų penktadienį.
Erdoganas pateko Twitter, padedanti žmonėms plitimą “melo”. Socialinė žiniasklaida, sakė jis, “yra blogiausia grėsmė visuomenei.”
Turkijoje, šiek tiek daugiau nei trečdalis gyventojų naudoja socialinę žiniasklaidą, ir 57% šių žmonių sako, kad jie naudoti socialinės žiniasklaidos pasidalinti savo politines pažiūras, atsižvelgiant į iš Pew tyrimų centro ataskaitoje.

Leave a Reply