Türk protestocular NYT Reklam için crowdfund

Türk protestocular sadece sokaklara olmuyor. Onlar online oluyor ve onların mesajı almak için crowdfunding kullanıyoruz.

Üç New York merkezli Türk böylece Türkiye’de neler olduğunu açıklayan New York Times bir reklam koymak için para toplamak için crowdfunding kullanmaya karar bu hafta ülkenin sarstı hükümet karşıtı huzursuzluk ilham edildi.
Sadece birkaç gün içinde, IndieGoGo üzerinde crowdfunding girişimi dünyada insanlar daha fazla 93.000 $ kaldırdı ve para hala tam sayfa reklam için gerekli dolar 52.000 aşan de bu rakam içeri inişli çıkışlı olduğunu.
“Olayların Türkiye’de açılmak izlemek gerçekten bize bir şey yapmak zorunda düşündürdü,” Murat Aktihanoglu, crowdfunding organizatörlerinden biri, CNN’e verdiği röportajda söyledi.
“Biz normal vatandaşlar vardır. Biz aktivistler değildir. Biz politikacılar değildir. Yüzden yapabileceğimiz en iyi şey Türkiye’deki durum küresel görünürlüğü ve dikkat artırmak için çalışın düşündüm.”
Aktihanoglu tam sayfa gazete reklam Türkiye’de insanlar için destek göstermek ve polis şiddetine karşı sesimizi söyledi.
Reklam bu hafta Times ön bölümünde çalıştırmak bekleniyor.
Organizatörler şimdi yükseltilmiş oldu ekstra para ile ne karar vermek Reddit hakkında geri bildirim kullanıyorsunuz. Birçok kişi hareketi hakkında profesyonel bir belgesel oluşturmak için para kullanmak için istediklerini ifade ettiler.
Türk protestolar İstanbul’un kalbinde Cuma günü başladı ve o daha 10 yıl önce seçilen bu yana Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a karşı en büyük tepki haline gelmiştir.
Protestocular bu konuşma özgürlüğü gibi konularda üzgün ve otoriter olmanın hükümeti suçluyorlar.
“Biz hükümet insanları dinlemeye başlamak istiyorum. Biz hükümet, Türkiye’de demokrasinin saygı başlamak istiyorum,” Aktihanoglu dedi.
Sosyal medya Türk protestolar büyük bir rol oynamıştır. New York Üniversitesi’nden bir araştırmaya göre, 2 milyondan fazla tweets Cuma günü sadece sekiz saat içinde, Türk protestolar hakkında gönderildi.
Erdoğan insanlar yayılması yardımcı olmak için Twitter çarptı “yatıyor.” Sosyal medya, dedi, “topluma en kötü tehdit olduğunu.”
Türkiye’de, sadece nüfusun üçte birinden fazlasını sosyal medya kullanan ve bu kişilerin% 57 Pew Araştırma Merkezi’nden bir rapora göre, kendi siyasi görüşleri paylaşmak için sosyal medya kullanımı söylüyorlar.

Leave a Reply