Turecki protestujący crowdfund dla NYT reklamy

Turecki protestujący nie są po prostu wychodzą na ulice. Będą się w trybie online i za pomocą crowdfunding, aby ich przesłanie.

Trzy Nowy Jork oparte Turcy tak zainspirowany antyrządowych zamieszek, które wstrząsnęły ich kraju w tym tygodniu postanowili wykorzystać crowdfunding, aby zebrać pieniądze umieścić reklamę w New York Times, wyjaśniając, co dzieje się w Turcji.
W ciągu zaledwie kilku dni, crowdfunding inicjatywa Indiegogo zebrała ponad 93.000 dolarów z ludźmi z całego świata, a pieniądze są nadal napływać Liczba ta znacznie przekracza 52,000 dolarów potrzebne do ogłoszenia pełnej strony.
“Obserwując wydarzenia rozwijają się w Turcji naprawdę bardzo się nam, że musimy coś zrobić,” Murat Aktihanoglu, jeden z crowdfunding organizatorów, powiedział w rozmowie z CNN.
“Jesteśmy stałymi obywatelami. Jesteśmy nie działacze. Nie jesteśmy politykami. Więc myśleliśmy, że najlepszą rzeczą jaką możemy zrobić, to starać się zwiększyć globalną widoczność i uwagi na temat sytuacji w Turcji.”
Aktihanoglu powiedział całostronicowe ogłoszenie w gazecie by pokazać poparcie dla ludzi w Turcji i wypowiadać się przeciwko brutalności policji.
Ad ma uruchomić w przedniej części czasów jeszcze w tym tygodniu.
Organizatorzy są teraz za pomocą informacji zwrotnej na Reddit zdecydować, co zrobić z dodatkowych pieniędzy, które zostało podniesione. Wiele osób, które wyraziły chęć do korzystania z pieniędzy, aby stworzyć profesjonalny dokument o ruchu.
Tureckie protesty rozpoczęła w piątek w samym sercu Stambułu i wzrosła stać się największym reakcja przeciwko premiera Recepa Tayyipa Erdogana, ponieważ został wybrany więcej niż 10 lat temu.
Protestujący są zdenerwowany o kwestiach takich jak wolność słowa i oskarżają rząd jest autorytarny.
“Chcemy, by rząd zacząć słuchać ludzi. Chcemy, by rząd do początku poszanowaniu demokracji w Turcji”, powiedział Aktihanoglu.
Social media odegrały ogromną rolę w tureckich protestów. Według badania z New York University, ponad 2.000.000 tweety rozesłano o tureckich protestów w ciągu zaledwie ośmiu godzin w piątek.
Erdogan zatrzasnął Twittera za pomoc w rozprzestrzenianiu ludzie “leży”. Social media, powiedział, “jest najgorszym zagrożeniem dla społeczeństwa.”
W Turcji ponad jedna trzecia ludności korzysta z mediów społecznościowych, a 57% z tych osób twierdzi, że wykorzystanie social media, aby dzielić się swoimi poglądami politycznymi, według raportu Pew Research Center.

Leave a Reply