Trzy z 10 smartphone właściciele nie używać haseł

Więcej niż trzy z każdych 10 właścicieli smartfonów nie ma hasła na urządzeniu, które mogą zapewnić łatwy dostęp do poczty e-mail, konta bankowego, karty kredytowej i innych poufnych informacji.

To jeden z wyników najnowszych badań na całym świecie przez Web Security firmy McAfee.

Na początku, że 15% ankietowanych stwierdziło, że zapisywanie informacji hasła na ich telefony do aplikacji i stron internetowych, które wykorzystują, a ponad połowa (55%), którzy nie mają haseł powiedział, że został udostępniony tych haseł z innymi.

“Rzeczywistość jest niefortunne, że każdy traci rzeczy, a nasze urządzenia mogą się kradzieży,” Robert Siciliano, kradzieżami tożsamości specjalista w firmie McAfee, napisał w blogu na temat ustaleń. “A gdy tak się dzieje do smartfonu lub tabletu, może być katastrofalne.”

W sumie, 36% respondentów stwierdziło, że nie ma hasła telefonu. A kobiety są nieco rzadziej zabezpieczyć hasłem swoje telefony. Około 54% tych, którzy powiedzieli, że nie były kobiety.

Faceci nie są bez winy, choć. Spośród wszystkich respondentów, którzy stwierdzili, że “ukryć” hasła do stron internetowych i aplikacji w aplikacji Notatki w telefonie, 62% stanowili mężczyźni.

“Wielu z nas używa w górę o 10 aplikacji na naszych urządzeń podczas typowego tygodnia” Siciliano napisał. “Większość z tych aplikacji są rejestrowane w naszych najbardziej krytycznych kont w tym e-mail, tekst, bankowość, media społecznościowe, aplikacje płatnicze i inne, które są związane z naszych kart kredytowych.

“A ponieważ deweloperzy aplikacji mobilnych, że jesteśmy bardziej skłonni do korzystania z ich programów, jeśli są one łatwo dostępne i wygodne w użyciu, wiele aplikacji są zaprogramowane do automatycznego utrzymania użytkownika zalogowanego na dni, tygodnie, miesiące lub do momentu aż ręcznie cofnąć dostęp. ”

Podał kilka podstawowych wskazówek dla ochrony danych w telefonie. Wśród nich:

– Hasło zabezpieczyć wszystkie urządzenia i nie używać łatwych takich jak “1-2-3-4” lub “1-1-1-1”.

– Nigdy nie używaj opcji “Zapamiętaj mnie” funkcji na wrażliwych aplikacji lub przeglądarki internetowej i pamiętaj, aby wylogować się z tych aplikacji, gdy jesteś z nimi zrobić.

– Nie rozważyć dzielenie hasła, nawet członków rodziny. “To może być trudne,” on przyznaje.

– Zgodnie z przewidywaniami, używać telefonu produktu zabezpieczeń – takie jak McAfee.

Leave a Reply