“The Guardian”: uyku on Microsoft

Bilinen yabancı medya, “The Guardian” Online, son on yılda son zamanlarda yazdı, Web arama, online reklam ve akıllı telefonlar Microsoft’un dikkatini tabi değildir, teknoloji devi şimdi nihayet henüz bir rüyadan uyandım?

Uzun zaman önce, Bill adında genç bir adam geleceğin bir rüya gördüm. O umut “Her masa bir kişisel bilgisayar olabilir, her bilgisayar Microsoft yazılım çalışıyor.” Bir süre sonra, rüyasını, şirketin dünyanın en büyük para yapma makinesi olmak için kurucu gerçek, Bill geldi Bill aynı zamanda dünyanın en zengin insanları haline gelmiştir.
Microsoft’un iş modeli zarif. Bilgisayar donanım üretimi, başkası kar marjları üretim ekipmanları daralma ile, “orijinal ekipman üreticisi (OEM)”, bu üreticiler Tayvan ve diğer yerlerde yer aldığını, yapmak için sıkıcı iş. Ve yapmak için Microsoft işletim sistemi ve Office uygulamaları yazılım yazmaktır. Bu yazılım pahalı kağıt ağırlığı OEM donanım üretebiliriz etkili işletmelerin iş için bir araç haline dönüştürülebilir.
Programın yazılı bir kez bu yazılım büyük maliyet oluşturma sürecinde, erken olduğunu, gelecekte yapılacak çalışmalar yeni yatırım için gerek kalmadan kopyalanır. Tekellerini kira toplamak olan Microsoft Windows ile birlikte her zaman işletmeler tarafından tercih edilmiştir, Bill ve arkadaşları yapmanız gerekir. Ve doğrudur yok.
Microsoft masasından ana enerji kazançları üzerinden bahis, çünkü aslında, bu yüzden çok önemli bir değişiklik fark etmedi. Bu değişiklik Internet denir, bir start-up şirket Netscape onu geliştirmek için tüm hızıyla devam ediyor.
Netscape liderleri cesurca “web tarayıcı” yazılım bir gün Windows gibi işletim sistemi yerini alacak adı, öngörülen vardı.
İnternet cazibesini sonra Bill çekti. 1995 yılında ünlü bir şirket iç not yazdı, o internet gelgit benzetti. “Son yıllarda, internetin gelişimi,” diye yazdı, “Ben internet birkaç farklı aşamadan geçti görmek …… sektörümüzün yönde karar için gelecekte çok uzun bir süre olacak, ama Şimdi, ben internet bu not en önemli olduğunu düşünüyorum, ben açık Microsoft’un Internet iş en önemli bir sonra 1981 yılında tanıtıldı İnternet her biri için çok önemlidir IBM PC oluşturulan olmasıdır yapmak istiyorum vadeli ilerleme. ”
Gates, görünüm olarak, Internet Microsoft için çok ciddi bir tehdit getirecektir. Microsoft, her sektörde yanı sıra, her bir ürünün üretimi olmalıdır ve internet ile ilgili. Beklenmeyen başarıyla sözünü yerine olmasıdır. Şirketin dönüşümü elde etmek için çok yakında zaman Bill. O Netscape yok etmeye kararlı çünkü Ve bu süreçte, neredeyse tehlike kapatma Microsoft eşiğinde yapar. Ankete bir federal yargıç Microsoft, tekel konumunu, kendi işletim sistemlerindeki alt sınır Web tarayıcısı kötüye bulundu. Sonuçta, Microsoft dava ediliyor, ve antitröst durumda sonunda Yin Qiaozhi · W · Bush madde dinlensin 2000 yılında seçimi kazandı. Microsoft bir kez daha iyileşmek için bir şans var.
Tesadüfen, aynı yıl, Gates, Microsoft CEO’su konumu reddetti, ve yavaş yavaş Microsoft’un yönetiminden çekildi. Ama o sadece arkanıza yaslanın ve bir şey zevk almak istiyorum şimdiki CEO’su Steve Ballmer (Steve Ballmer) dahil olmak üzere, görevinden devraldı adam fark etmedi.
Bir sonraki web arama, online reklam, akıllı telefonlar ve tablet PC’ler önemini fark kadar başka ne yaklaşan gözlerin tehdit açıklayabilir? Ya da sadece pırpır uyku devam üzerindeki orijinal Windows ve Office satış istiyoruz?
Aniden, artık çok yere güven verici olan güven verici veri mümkün olmuştur. PC satış Microsoft’un “konfor bölgesi” azalabilir, yani hızla düşmeye başladı. Sadece geçen hafta, Ballmer ve Microsoft uyanmak ilk işaretleri. Kadar 2700, bir kelime, tükürük bürokratik iç yazışma ile dolu, Ballmer bize daha verimli, daha hızlı ve daha kullanmanızı sağlayacak yeniden yapılanma planı olağanüstü duygusu ile “şirketi, ilan Bu hızla değişen dünyada yenilik yeteneği. ”
Yani birden çok Microsoft iç savaş grupları, “ürün grubu” çözülmüş olacak ve tüm şirket (97.000 çalışanı toplam) da yeniden planlamak için “fonksiyonları” on-line (mühendislik departmanı, pazarlama departmanı, bölüm ve Ar-Ge planlama) olacak olan amacı “stratejik bir ortak çabaları tüm şirket yapmak” idi.
Daha sonra şirket sonunda “bir strateji” her ne izin kabul etti? Neden “. Daha iyi cihazlar ve insanların şirketlerin en önemli iş yapmak için kendi en değerli faaliyetleri tamamlamak yardımcı olabilir hizmetleri bir dizi başlatmak için bizim strateji yürütmek için gitmek” gerekir Bu sözler, kısacası, demek ki: Biz hiçbir ipucu, gerçekten, ama biz bir şey yapıyor meşgul olduğu bakmak gerekir.
Bill Gates boy oranı ne gibi olsun, size zaman noktasında hassas kavramak için ona hayran var: o çıkmak için seçtim zaman her şey iyiydi zaman.

Leave a Reply