“The Guardian”: spanie dekadę Microsoft Taimengchuxing

Znane zagraniczne media, “The Guardian” Online, napisał niedawno w ostatniej dekadzie, wyszukiwarka internetowa, reklama w internecie, i smartfony nie są przedmiotem uwagi Microsoftu, gigant technologia teraz w końcu obudził się ze snu jeszcze?

Dawno, dawno temu, młody człowiek o imieniu Bill miał sen o przyszłości. Wyraził nadzieję, że “Każde biuro może mieć komputer osobisty, każdy komputer jest uruchomiony program Microsoft.” Po pewnym czasie, jego marzenie się spełniło, Bill współzałożycielem firmy, by stać się największym na świecie maszyna do robienia pieniędzy, Bill stał się również najbogatszych ludzi.
Model biznesowy Microsoftu jest znakomity. Produkcja sprzętu komputerowego, żmudną pracą do kogoś innego do zrobienia, że ​​”producent oryginalnego sprzętu (OEM)”, ci producenci znajdują się w Tajwanie i innych miejscach, z marże kurczą urządzeń produkcyjnych. A Microsoft zrobić, to napisać system operacyjny i aplikacje biurowe oprogramowanie. Te programy są w stanie wyprodukować sprzętu OEM z drogiego przycisku do papieru można skutecznie przekształcić w narzędzie pomocne w pracy przedsiębiorstw.
W procesie tworzenia tych programów kosztem największych jest na początku, gdy program napisany, przyszła praca jest kopiowany bez potrzeby nowych inwestycji. W połączeniu z systemem Microsoft Windows zawsze było preferowane przez przedsiębiorstwa, Bill i jego koledzy muszą zrobić, to zebrać ich monopolistycznych. A oni nie są prawdziwe.
W rzeczywistości, ponieważ Microsoft są zakłady na głównych zysków energetycznych z biurkiem, więc nie zauważył bardzo ważną zmianę. Zmiana ta jest nazywana Internet, start-up Netscape firma jest w pełnym rozkwicie, aby go rozwijać.
Netscape przywódcy śmiało przewidywał, zwany “przeglądarka” oprogramowanie będzie kiedyś wymienić systemu operacyjnego, takiego jak Windows.
Po urok internetu przyciągnął do Billa. W 1995 roku napisał słynny firmy wewnętrzną notatkę, on porównał falę Internecie. “W ciągu ostatnich kilku lat, rozwój Internetu”, pisał, “będzie bardzo długi czas w przyszłości decydować o kierunku naszej branży …… I zobaczyć Internet przeszedł kilka różnych etapach, ale Teraz myślę, że Internet jest najważniejszym w tej notatce, chcę wyjaśnić, jest to, że firma Microsoft Internet jest bardzo ważna dla każdego z Internetu został stworzony z IBM PC, został wprowadzony w 1981 roku po jednej najważniejszej Termin postęp. ”
By Gates zdaniem Internet przyniesie bardzo poważne zagrożenie dla firmy Microsoft. Microsoft każdy sektor biznesu, jak i produkcji każdego produktu powinny być i Internet związane. Nieoczekiwane jest to, że udało mu się spełnić swoją obietnicę. Bill bardzo szybko, czas do osiągnięcia firmy transformacji. I w tym procesie, ponieważ był zdecydowany zniszczyć Netscape, że prawie czyni skraj Microsoft zamknięcia niebezpieczeństwo. Sędzia federalny w badaniu uznała, że ​​Microsoft nadużył swojej pozycji monopolisty, jego dolnej granicy przeglądarki internetowej w swoich systemach operacyjnych. Ostatecznie Microsoft pozwany i antymonopolowego Sprawa ostatecznie Yin Qiaozhi · W · Bush wygrał wybory w 2000 r., sprawę w spokoju. Microsoft po raz kolejny ma szansę wyzdrowieć.
Przypadkowo, w tym samym roku, Gates oddalił Microsoft CEO pozycję i stopniowo wycofał się z kierownictwa Microsoftu. Ale on nie zauważył mężczyznę, który wziął na swoje stanowisko, w tym obecnego CEO Steve Ballmer (Steve Ballmer) po prostu chcesz usiąść i cieszyć się nic więcej.
Co jeszcze może wyjaśnić zagrożenia oczu zbliżających aż zauważyłem kolejną wyszukiwania w sieci, reklama, smartfony i komputery typu Tablet PC znaczenie tego? A oni chcą tylko oryginalne Windows i biura sprzedaży na kontynuowanie snu szum?
Nagle udało się uspokajających danych nie są już tak pocieszające ziemi. Sprzedaż komputerów zaczęła spadać gwałtownie, co oznacza, że ​​Microsoft “strefy komfortu” może być zmniejszona. W zeszłym tygodniu pojawiły się pierwsze oznaki, że Ballmer i Microsoft obudzić. Do 2700, słowem, pełen śliny biurokratycznej notatki wewnętrznej, Ballmer ogłosił “spółka z niezwykłym poczuciem planu reorganizacji, która pozwoli nam wykorzystać szybsze, bardziej wydajne i bardziej umiejętność w tym szybko zmieniającym się innowacji na świecie. ”
Wiele Microsoft wewnętrzne grupy bojowe, czyli “grupy” zostanie rozwiązana, a cała firma (łącznie 97.000 pracowników) będzie również w “funkcji” on-line (inżynierowie, dział marketingu, wydziału planowania i R & D), aby zmienić termin jego Celem było “zrobić całą firmę w strategicznym działań wspólnych.”
Następnie firma zgodziła się na wszystkie “jednej strategii” w końcu jest co? Dlaczego “. Idź lepiej wykonywać naszą strategię, aby uruchomić serię urządzeń i usług, które mogą pomóc ludziom wykonać ich najbardziej cenionych działań, aby pomóc firmom w podjęciu najważniejszych działalności” Te słowa, w skrócie, to znaczy: Nie mamy pojęcia, naprawdę, ale musimy patrzeć jest zajęty robieniem czegoś.
Czy podoba Ci się to, co aspekt Bill Gates, trzeba go podziwiać na punkcie czasowym uścisku precyzji: Kiedy wszystko było w porządku, gdy wybrał się wydostać.

Leave a Reply