“The Guardian”: ložnice desetiletí Microsoft Taimengchuxing

Známé zahraniční média, “The Guardian” on-line, nedávno napsal v posledním desetiletí, vyhledávání na webu, on-line reklamy a chytré telefony nejsou předmětem pozornosti Microsoft, obr technologie konečně probudil ze snu ještě?

Kdysi dávno, mladý muž jménem Bill měl sen o budoucnosti. Doufal, že “každý stůl může mít osobní počítač, každý počítač se systémem Microsoft software.” Po nějaké době, jeho sen se splnil, Bill spoluzaložil společnost, aby se stal největším světovým peněz dělat stroj, Bill se stal také nejbohatších lidí světa.
Microsoft obchodní model je vynikající. Výroba počítačového hardwaru, únavná práce pro někoho jiného na práci, že “výrobce původního zařízení (OEM)”, jsou tyto výrobci se nachází na Tchaj-wanu a na dalších místech, kde se marže smršťování výrobní zařízení. A Microsoft udělat, je napsat operačního systému a kancelářských aplikací software. Tyto software jsou schopni vyrábět OEM hardware od drahé těžítko lze účinně přeměněn na nástroj, který pomůže podnikům práci.
V procesu tvorby těchto softwarových největší cenu, je na začátku, jakmile program napsaný, je budoucí práce kopírována bez nutnosti nových investic. Ve spojení s operačním systémem Microsoft Windows byla vždy přednost podnikům, Bill a jeho kolegové musíte udělat, je sbírat své monopolní zisky. A to je pravda.
Ve skutečnosti, protože Microsoft sází na hlavních energetických zisků ze stolu, takže si nevšiml velmi důležitou změnu. Tato změna se nazývá Internet, start-up firmy Netscape je v plném proudu, rozvíjet ji.
Netscape vůdci směle představil pod názvem “webový prohlížeč” software se jednoho dne nahradit operační systém jako Windows.
Po kouzlo internetu přitahovány k Billovi. V roce 1995, on psal slavnou firemní interní sdělení, přirovnal příliv internetu. “V posledních několika letech se vývoj internetu,” napsal, “bude velmi dlouhou dobu v budoucnosti rozhodnout o směru našeho průmyslu …… mohu prohlédnout na internetu prošel několika etapách, ale Teď si myslím, že Internet je nejdůležitější v této zprávě, chci, aby bylo jasné, že Microsoft Internet podnikání je velmi důležitá pro každého z Internetu byl vytvořen od IBM PC byl představen v roce 1981 poté, co nejdůležitějšího Termín pokrok. ”
Gates zobrazení, bude Internet přináší velmi vážnou hrozbu pro Microsoft. Microsoft každý podnikatelský sektor, stejně jako výroba každého produktu musí být a Internet souvisejí. Neočekávané je, že úspěšně splnil svůj slib. Bill brzy čas k dosažení transformace společnosti. A v tomto procesu, protože on rozhodl se zničit Netscape, málem dělá Microsoft pokraji uzavření nebezpečí. Federální soudce v průzkumu zjistila, že Microsoft zneužil svého monopolního postavení, jeho dolní mez webovém prohlížeči ve svých operačních systémech. Nakonec, Microsoft žalován, a antimonopolní případ nakonec Yin Qiaozhi · W · Bush vyhrál volby v roce 2000, nechal záležitost zbytek. Microsoft opět dostal šanci zotavit.
Shodou okolností ve stejném roce, Gates odmítl generální ředitel společnosti Microsoft pozici a postupně se stáhl z vedení firmy Microsoft. Ale nevšiml si muže, který převzal jeho pozici, včetně současného CEO Steve Ballmer (Steve Ballmer) jen chcete sedět a užívat si nic víc.
Co jiného může vysvětlit hrozbu blížící očí, dokud si všiml další vyhledávání na internetu, on-line inzerce, chytré telefony a počítače TabletPC význam to? Nebo prostě chcete, aby se původní Windows a Office prodeje na pokračování bzučivý spát?
Najednou byli schopni uklidňující údaje již nejsou tak uklidňující země. PC prodeje začaly prudce klesat, což znamená, že Microsoft “komfortní zóna” může být snížena. Zrovna minulý týden, první náznaky, že Ballmer a Microsoft probudit. Až 2700, jedním slovem, plněné slin byrokratické interní zprávě, Ballmer oznámil “společnost s mimořádným smyslem pro reorganizačního plánu, který nám umožní používat rychlejší, efektivnější a více schopnost v tomto rychle se měnícím světě inovací. ”
Více Microsoft vnitřní bojové skupiny, a to “skupina výrobků” bude rozpuštěna, a celá společnost (celkem 97000 zaměstnanců) budou také v “funkce” on-line (technické oddělení, marketingové oddělení, oddělení pro plánování a R & D) přeplánovat své Cílem bylo “, aby se celé společnosti v několika strategických společném úsilí.”
Pak společnost souhlasila, aby všechny “jedné strategie” na konci je to, co? Proč by “. Jít lépe realizovat naši strategii, aby zahájila řadu zařízení a služeb, které mohou lidem pomoci dokončit své nejcennější aktivity na pomoc společnostem, aby nejdůležitější podnikání” Tato slova, v krátkosti, je říci: Nemáme ponětí, opravdu, ale musíme se podívat je zaneprázdněn něco dělat.
Ať se vám líbí, jaký aspekt Bill Gates, musíte ho obdivovat pro přesné časové bodu uchopení: Když bylo všechno v pořádku, když se rozhodl se dostat ven.

Leave a Reply