Teksas kez BT yöneticisi, şimdi üst Suriye isyancı

Ghassan Hitto kez güvenli bir Teksas ofiste bir bilgi teknolojisi yöneticisi olarak mahkemeye düzenledi. Şimdi o cehennemin bir köşesinde sorumlu, yarım dünya çapında var.

Hitto Suriyeli muhalefetin geçici hükümetin yeni başıdır.
Beşar gelen isyancılar tarafından ele geçirilen toprakların büyük parçaya yönetmek için – memleketi Suriye ve Müslümanlar için BT Dallas alan ve onun aktivist çalışmalarında yönetici olarak görev yaptığı yıl honlanmış – Onun geniş ve anlayışlı yönetim deneyimi kullanacağız azgın iç savaş sırasında Esad hükümeti.
Hitto çalıştım İnsanlar onun başarı gurur duyuyoruz ve o iyi yapacağız diyorum.
Oday Shahin, Dallas bir Müslüman toplum lideri, o Hitto savaşın parçaladığı Suriye için “tarihi bir an” sırasında gün ele düşünüyor söyledi. O keskin, samimi, tutkulu, ilham verici, saygın ve çünkü budur “konsensüs lider.”
“O. Sizi etkileyecek bir yönetim kurulu odasında o yöneticilerinden biri O neden bahsettiğini bilir,” Shahin dedi. “Kariyeri feda ediyor. Ailesini feda ediyor. Onun güvenliği feda ediyor.”
Suriyeliler Salı günü İdlib vilayetinde bir cenaze töreni, 19 Mart sırasında Suriye ordusu askerinin beden taşımak. Suriye’deki gerginlik hala öfkeleniyor bugün bir iç savaşa dönüşmesini Mart 2011, yılında alevlendi. Bu galeri çatışmanın başlamasından bu yana alınan en zorlayıcı görüntüleri içerir.
Suriyeli isyancılar 11 Mart’ta Halep, ülkenin en büyük kenti pozisyon almak.
11 Mart’ta idam ve Quweiq Nehri’ne attı sivillerin cesetlerinin arasında onların yakınları için Suriye erkekler ara.
Bir Özgür Suriye Ordusu savaşçısı Suriye Devlet Başkanı Beşar Cumartesi günü Halep eteklerinde Esad, 2 Mart sadık isyancı savaşçılar ve güçler arasındaki mücadele sırasında geri duman yükselir gibi görünüyor. Sakinleri 2 Mart’ta Halep’te Özgür Suriye Ordusu tarafından yayınlanan Shaam News gazeteleri okudum.
Özgür Suriye Ordusu üyesi Cuma günü Halep Bustan al Qasr mezarlık, 1 Mart itibariyle, çatışmada öldürülen bir yoldaşın ölümüne tepki verir.
Bir isyancı savaşçı 16 Şubat tarihinde Halep’te Suriye hükümet güçlerinin bir ev yapımı el bombası atar.
O 16 Şubat tarihinde Halep’te bir gökkuşağı bakar gibi Özgür Suriye Ordusu üyesi silahını ile duruyor.
Suriyeli bir kadın 14 Şubat tarihinde Halep ilinde bir otobüs pencereden bakıyor.
Özgür Suriye Ordusu savaşçısı 7 Şubatta Şam’da bir toz dolu merdiven yürümek.
6 Şubat tarihinde Al-Yaqubia kırık bir zırhlı personel taşıyıcı içindeki yoldaşlar A Suriyeli isyancı hareketler.
Bir isyancı savaşçı 3 Şubat’ta Şam’da bir Suriye Ordusu tabanı içine bir el bombası atar.
İnsanlar 3 Şubat’ta Halep, Suriye’de bir hava saldırısı sırasında yıkılmış bir binanın toz durmak.
Onlar 3 Şubat’ta Şam Arabeen mahallede ağır savaş sırasında Suriye Ordusu temel girerken Özgür Suriye Ordusu savaşçısı çalıştırabilirsiniz.
Suriye Ordusu tarafından ateş bir patlamamış havan topu 25 Ocak’ta Şam’da toprağa saplanmıştı oturur.
20 Ocak’ta, Şam’da bir kontrol noktasında Suriye Ordusu askerlerine Özgür Suriye Ordusu yangın Fateh al Sham üniteden Fighters.
Bir Özgür Suriye Ordusu savaşçısı 19 Ocak’ta, Şam’da Suriye Hava Kuvvetleri grevleri sırasında hasarlı bina arasında yürüyor.
Suriyeli bir asi avcı 18 Ocak tarihinde Halep’te bir hükümet jet uçağı bulmaya çalışır. Suriyeli isyancılar 16 Ocak’ta Albab yılında Abu Baker tugay yakınında bir füze.
Suriyeli bir çocuk, 8 Ocak tarihinde Suriye-Türkiye sınırındaki Azaz kuzeydeki kenti yakınlarındaki bir mülteci kampında çadır yanındaki çöp yakın yürüyor.
Suriyeliler 7 Ocak’ta Halep’teki bir füze tarafından hedeflenen bir binanın enkazı ortasında kurtulanlar arayın.
Bir baba, bir 3 Ocak’ta sadık Suriye Devlet Başkanı Beşar Halep’te el-Esad’a güçler tarafından bombardımanı dinledikten sonra tepki verir.
Bir hasta 18 Aralık 2012 tarihinde Halep’te Dar Al-Ajaza psikiyatri hastanesinde bir sigara içiyor. Psikiyatri servisinde, 60 hasta çevresindeki konut, Temmuz ayında orada çatışmalar patlak verdi beri düzgün çalışması için çaresizdim gelmiştir.
Suriyeliler 8 Aralık tarihinde Halep el-Fardos alanında bir asi üssünde düşmüş bir isyancı savaşçı yasını.
Liwa (Tugay) Salahadin, isyancıların yanında savaşan bir Kürt askeri birim üyeleri, 6 Aralık tarihinde Halep’te Karmel el-Jabl arasında kuşatılmış ilçesinde alanı izlemek.
Liwa Salahadin üyesi 6 Aralık tarihinde Halep’te Karmel el-Jabl arasında kuşatılmış ilçesinde bir rejim savaşçı amaçlamaktadır.
İki genç erkek 5 Aralık’ta Azaz yakınında Suriye ve Türkiye arasındaki sınır üzerinde bir mülteci kampında bir washline altında oturmak.
Iddiasıyla 2 Aralık tarihinde, Halep’teki bir ekmek yakın indi bir havan topu saldırısında öldürülen üç çocuk, ve organları şehir açıklanmayan bir yerde eğreti bir hastanede aile üyeleri tarafından belirlenmesi için dışarı serilir.
Mücadele gece boyunca devam ettikçe Duman 1 Aralık tarihinde Halep’te Hanano ve Bustan al-Basha ilçelerinde yükselir.
Halep Hasarlı evlerin 29 Kasım’da bir hava saldırısı sonrasında görülür.
Suriyeli bir asi 20 Kasım’da Maraat al-Numan bir yoldaşın ölümüne yas tutuyor.
Suriyeliler protestocu 16 Kasım tarihinde Halep’te bir rejim karşıtı gösteri sırasında Esad’ın portresi üzerinde durmak.
Suriyeli bir asi 15 Kasım tarihinde Halep Suriye hükümet güçlerine karşı mücadele sırasında kapağı alır.
Suriyeli muhalif savaşçı Bazel Araj, 19, 11 Kasım’da Aleppo tabancasını yanında uyur.
Bir isyancı savaşçı 6 Kasım tarihinde Halep’te Suriyeli bir devlet konumunda patlar.
4 Kasım’da Halep Salahudeen semtine yakın bir “keskin nişancı sokak” üzerinde çalışırken sokakta kalan enkaz üzerinde bir Suriyeli isyancı sıçramaları.
İsyancılar Halep’te 3 Kasım’da bir savaşın ortasında konumlarını tutun.
Bir adam 31 Ekim’de Halep bir isyancı kontrolündeki bölgede yerel bir hastanede tedavi olurken ağlıyor.
Bir hükümet jeti 31 Ekim’de Doğu Halep Karm el-Aser mahalle saldırdı sonra bir adam yaralar için tedavi edilir.
Suriyeli bir isyancı, 26 Ekim’de Halep bir rejim yanlısı milis olduğundan şüphelenilen bir kelepçeli ve gözleri bağlı bir adam sorguluyor.
Duman Suriyeli kadınlar, 25 Ekim’de Halep Arqub mahallede yağmurlu bir gün yürürken bir havan saldırısı sonrasında bir yakıt istasyonu yükselir.
22 Ekim’de Halep Karm el-Cebel bölgesinde bir ordu konumunda Suriyeli bir asi yangınları.
Yaralı bir Suriyeli çocuk 21 Ekim’de Halep rejim güçleri tarafından bir saldırı sonrasında hastaneye mağdur ve yaralı taşıyan bir kamyonun arkasında oturur.
Bir adam Al-Baraa Bin Malek Taburu, 20 Ekim Aleppo Ücretsiz Suriye Ordusu El Fetih tugay, parçası üyeleri tarafından kurtarılmayı beklediği gibi ikinci kez bir keskin nişancı tarafından vurulduktan sonra yere yatıyor.
Suriye ordusu askerleri, 20 Ekim’de Halep Karam el-Cebel mahalle isyancıların ile çatışmalar sırasında kaçıyoruz.
Suriyeli bir Hava Kuvvetleri savaş uçağı 16 Ekim tarihinde Idlib kuzey eyaleti banliyölerinde füze ateşledi sonra Duman yükselir.
Bir Suriyeli muhalif savaşçı 11 Ekim’de Halep sonrası yakın duruyor.
Suriyeli bir adam 10 Ekim’de Halep bir hükümet krizi sırasında öldürülen babasının, ölümünden yasını tutuyor.
Bir isyancı savaşçı dostları tarafından yapılan ve 1 Ekim’de Halep hükümet güçleri ile ağır savaşlar sırasında sürekli kurşun yaraları için tedavi edilmesi gereken bir sedyeye yatırılır.
Suriyeli isyancılar, Eylül 18, Suriye ordusunun saldırısında yaralandı sonra Halep hastaneye yaralı bir yoldaşına yardım.
Ücretsiz Suriye Ordusu savaşçılarının da 16 Eylül’de sadece 50 metre uzaklıkta Aleppo Suriye Ordusu yazılan görmek için kullanabileceğiniz bir ayna yansıtılır.
Bakkal torbaları taşıyan bir Suriyeli adam, 14 Eylül’de Halep Ücretsiz Suriye Ordusu tarafından insanlı bir kapısı yakınlarındaki bir ara sokakta akıp giderken sniper ateşi atlatmak için çalışır.
Bir kadın 13 Eylül’de Halep bir imha binanın önünden geçiyor.
Cadde boyunca Özgür Suriye Ordusu savaşçısı savaşı 8 Eylül’de Halep Suriye ordusunun askerlerine karşı savaşan.
Bombardımanı tarafından yaralı bir Suriyeli adam 4 Eylül’de Halep kapalı bir dükkan dışında bir sandalyede oturur.
Bir kadın 26 Ağustos’ta Homs yakınlarındaki bir Suriye hava saldırısı, hasar evine yanında ona tekerlekli sandalye, oturur.
22 Ağustos’ta Halep Saif al-Dawla bölgesinde Suriye ordusu soliders ile Özgür Suriye Ordusu çatışması üyeleri.
Bir adam Halep’te 21 Ağustos’ta bir sahra hastanesi önünde yas tutuyor.
Yaralı siviller Halep’te 21 Ağustos’ta bir hava saldırısı sonrasında bir sahra hastanesinde bekleyin.
İnsanlar 21 Ağustos tarihinde Özgür Suriye Ordusu savaşçısı, Amar Ali Amero, bir cenaze töreni sırasında dua ediyorum.
Bir adam 20 Ağustos’ta Azaz içinde yeni bir Suriye hava saldırısı sırasında ölen iki çocuk mezarlarının yanında ağlıyor.
Kocasının cesedini 15 Ağustos’ta Azaz kentinde üzerine rejim güçleri tarafından bir hava saldırısı sonrasında kapalı olmak görünce çığlıklar gibi bir Suriyeli kadın ölü bebek tutar.
Suriyeli bir asi 23 Temmuz tarihinde belediye binasına saldırı sırasında Selehattin bir sokakta çalışır.
Suriyeli isyancılar 23 Temmuz’da Selehattin kent merkezinde belediye binasının saldıran sonra keskin nişancılar için avlamak.
Özgür Suriye Ordusu’nun Mugaweer (komando) Tugayı üyeleri Qusayr 12 Mayıs tarihinde bir mezarlıkta onların saygılarını.
Suriyeli isyancılar 10 Mayıs Qusayr yakınında pozisyon almak.
Bir Özgür Suriye Ordusu mensubu 9 Nisan’da Sarmin yeraltı mağaralarında kapağı alır. İsyancılar 9 Nisan Saraquib içine ilerlemişse hükümeti tankları yapmaya hazırlar. Erkekler 9 Nisan Binnish bir tören sırasında dua.
Genç bir çocuk 9 Nisan’da Binnish bir oyuncak tabanca ile oynuyor.
Ayaklanma başladıktan sonra bir Özgür Suriye Ordusu isyan, 16 Mart, bir yıl kuzeybatı Suriye’de Türk sınırına yakın Al-Shatouria köyde atını bağlar.
Suriyeli mültecilerin 14 Mart’ta Türkiye’ye geçmeden önce bir alan boyunca yürüyün.
Bir isyancı 27 Ocak Al-Qsair konumunu alır.
Homs bir protestocu 27 Aralık 2011 tarihinde, güvenlik güçleri doğru geri bir göz yaşartıcı gaz bombası atar.
Bir adam 24 Aralık 2011 tarihinde Şam’da Emevi Camii dışında dev bir Suriye bayrağı altında duruyor.
Özgür Suriye Ordusu üyesi 15 Aralık 2011 tarihinde Ayn el-Baida köyünde bir vadiye bakar.
Özgür Suriye Ordusu üyeleri Ain el-Baida köyü yakınlarındaki bir vadide standı, 15 Aralık 2011 tarihinde, Türk sınırına yakın.
Olmuş Suriyeli mültecilerin Hirbet el-Jouz yakınında, 14 Haziran 2011 tarihinde Türkiye ile Suriye’nin kuzey sınırına bitişik bir meyve bahçesi ile yürümek.
Suriyeli bir adam 30 Nisan 2011 tarihinde Şam’da cumhurbaşkanı için destek göstermek için bir miting sırasında Cumhurbaşkanı Beşar Esad’ın bir portresini tutar.
Suriyeliler 30 Nisan 2011 tarihinde Devlet Başkanı Beşar Şam’da Esad’a verdikleri desteği göstermek için miting.
YouTube’dan bir ekran kapmak Suriye hükümet karşıtı protestocular yukarıda yükselen kalın duman 29 Nisan 2011 tarihinde Moaret Al-Noman göstermelidir gösterir.
YouTube’dan bir ekran kapmak Esad üzerinde baskı aktivistler tarafından çağrılan gösteriler “Öfke Günü” sırasında, 29 Nisan 2011 tarihinde Şam’da güvenlik güçleri tarafından atılan göz yaşartıcı gazdan kaçıyoruz Suriye hükümet karşıtı protestocular gösterir.
Suriyeliler dalga kendi ulusal bayrak ve Mart 29, 2011 tarihinde Şam’da onların lideri verdikleri desteği göstermek için bir miting sırasında Esad portreleri tutun.
Bir kadın silahlı bir grup 27 Mart 2011 tarihinde Latakia çatılarına ele geçirdiğinde iddia edilen yaralı bir adam hastane yatağında yanında oturur, ve ateş açtı, yoldan geçenler tarafından, resmi kaynaklara göre vatandaşlar ve güvenlik güçleri personeli.
25 Mart 2011 tarihinde Şam’da düzenlenen bir miting sırasında Esad destek Suriyeli protestocular chant sloganlar.
Fotoğrafları Suriye iç savaşa
Suriye’de çatışma içinde sıkışıp Çocuklar
Suriyeli Mülteciler Kişisel Hikayeler Hitto hayatı Ortadoğu ve Amerika Birleşik Devletleri straddles. O Amerika Birleşik Devletleri ve Suriye ikili bir vatandaşıdır.
1963 Şam doğumlu Hitto ilk Indiana ve en son Texas, kadar onun okul ve Amerika Birleşik Devletleri’nde çalışma hayatı geçirdi.
Indiana Üniversitesinin-Purdue University Indianapolis bilgisayar bilimi ve matematik alanında lisans derecesini aldı ve daha sonra bir master Indiana Wesleyan Üniversitesi’nde iş idaresi içinde.
Daha sonra bir on yıl için, o Dallas bir BT firması üst düzey yönetici olarak çalıştı.
Suriye ayaklanma, rüyalar üzerine devrimciler, maliyet içine 2 yıl
Tutkulu ABD aktivist
O Suzanne Hitto ile evli ve dört çocuk sahibi var. Oğulları, Obaida, biri Suriye’de muhalefet için çalıştı ve orada bir bombalama yaralandı. Ghassan Hitto hukuk fakültesine gitmeye niyeti olmuştur ama Suriye’de ailelere yardım için karar vermişti oğlu çabaları desteklemektedir.
“Oğlum Obaida ona yardım ve ilk yardım çalışmalarına katılmak üzere Suriye’ye girmesine izin vermemi istiyorsun, devrimin başında bana danıştı. Bu durumun zorluğu ile, ben çekinmeden kabul etti.”
“Şimdi o gerçekleri aktarmak ve sıkıntı içinde insanlara yardım etmek yoldaşı devrimciler ile çalışıyor ve ben onunla gurur duyuyorum. Tabii ki onu bana güvenli getirmek ve ailelerine zarar görmeden güvenli bir şekilde tüm Suriyeli gençler dönmek için Yüce Allah’tan diliyorum ve galipler, “Hitto geçenlerde dedi.
Teksas geçirdiği yıllarda, Hitto Parlak Ufuklar Akademisi ve İslami Hizmet Vakfı, kar amacı gütmeyen bir “İslami bir çevre için elverişli bir eğitim kurumu kurulması adanmış.”, Bir Müslüman okulda yönetim kurulu üyesi olarak çalışan, topluluk işlerine aktif
Karısı akademisinde İngilizce öğretir ve onun çocukları üç mezunudur. Akademi Hitto adlı “yönetim ve liderlik becerileri” grupları yardım ve onların başarılarını teşvik olduğunu söyledi.
“Gönüllü olarak görev yaptığı süre boyunca, biz büyük yönetim deneyimi ile pratik bir adam olarak gördüm. Hep fikirli ve açık tartışmaya açıktı. O, en yüksek dürüstlük ve bütünlük ile kendini yürütülen,” akademi bir açıklamada.
“Kamu yararı için insanları bir araya getirmek için yaptığı yetenek topluluğumuza özlenecek …. O’nun yönetim ve liderlik becerileri müthiş bizim örgütlerimiz yararlandı,” akademi dedi.
Arap Baharı iki yıl önce patlak verdiğinde, Hitto Suriye aktivizm içine kendini attı. O Suriye Amerikan Konseyi, Özgür Suriye ve Shaam Yardım Vakfı Koalisyonu kurucusu oldu.
“Bay Hitto yanı sıra Suriye’de meydana gelen olayların bilinçlendirmek Suriyelilere dehşetle gerekli insani yardım göndermek için fon için bir öncü oldu,” Shaam Yardım Vakfı yaptığı açıklamada.
O bölgeyi ziyaret ettiğinde, o muhalefetin Suriye Ulusal Koalisyon ile ilgili var ve Esad hükümeti ele geçirilen alanlarda yardım tahsis ve dağıtım ile tahsil muhalefetin insani yardım komiseri oldu Shaam Rölyef dedi.
Birkaç ay önce, Ulusal Koalisyon Yardım Koordinasyon Birimi ile çalışma odaklanmak Texas onun IT işten yokluğu bir izin aldı. Bu varlık sivil toplum örgütleri ile ilişkileri dövme ve Suriye’ye giden yardım akışını artan sorumludur.
Teksas’ta bir protesto geçtiğimiz yıl sonunda Suriye’nin Çocuk için yürüyün, Esad hükümetine karşı Hitto tutkusu cesur sergilendi.
O Deir Ezzor Suriye alanında oğlunun faaliyetleri gururla konuştu ve vatandaşların moral hakkında Obaida perspektifini birlikte geçti. O çocuklara karşı hükümetin şiddet açıklanan ve dinlemek için çıktı onlarca yardım için yalvardı.
“Suriye halkı,” dedi, “gururlu insanlar. Yardım istemek doğamızda değildir. Bu bizim için yeni bir şey.”
Ama açlıktan ölüyor ya da orada yaralı insanlara yardım, dedi ve yardım bağış yoluyla Dallas gelebilir gerekir.
Suriye iç savaşın stoked insani kriz potansiyel bağışçılar bir fark yaratabilir düşünme cesaretini olabilir o kadar yaygındır. Hitto bu zihniyet alır. O yerel, küresel ve küresel lokal, yani mesaj ev vurur.
“Suriye’deki durumun insani bir bakış açısıyla bir felaket olur. Eğer bağış ve katkı bir fark olmayacağını kendinizi ikna noktaya alamadım” diye yeni bir Shaam ziyafette dedi.
Beraber çekin sürece “, birey olarak ve ülke olarak hepimiz, ve kuruluşlar gibi, Suriye ve rahatlama sorunu çözmek için nasıl anlamaya çalışın – insanları beslemek için nasıl – o bize bir felaket var işlemek için herhangi birimiz dışındadır. Biz hareket var, ve biz şimdi harekete geçmeliyiz. “büyüklükte
Savaşın maliyeti
Bir siyasi dışarıdan dizginleri alır
Yabancı ve yerli bir hibrid – Shahin, Dallas Müslüman toplum lideri, o Hitto Suriye’de iş için mükemmel bir adam olduğuna inandığını söyledi. O Hitto umutlu olduğunu “insanların çoğunluğu için uygun bir çözüm ile geldi.”
Bir anda Ortadoğu’da çok bagaj varken, onlar dışarıdan gerekir. O hiçbir siyasi bağlılıklar anlamda bir yabancı var.
Oday Shahin, Müslüman toplum lideri, Dallas “Bir anda Ortadoğu’da çok bagaj varken, onlar dışarıdan gerekir. O hiçbir siyasi bağlılıklar anlamda bir yabancı var.”
Hitto Kürt miras, çeşitlilik Suriye’de etnik azınlıkların birine sahiptir.
Iç savaş hakkında genel görünümü Esad hükümetinin Alevilere hakim olduğu ve Sünni Araplar muhalefet üyelik kadar temsil eder. Ama daha çok etnik ve dini Suriye’de grupları, ve sadakat ya nonallegiance sorular karmaşık olabilir ve sıvı vardır. Hitto seçimi muhalefet dahil olmak çalışma olduğunu göstermektedir.
Hitto Salı günü Suriye Ulusal Koalisyon üyeleri tarafından oy liderlik sonrası kazandı. O Suriyeli muhalefet grupları esas oylandı İstanbul’da bir toplantıda 48 oy üzerinden 35 aldı.
Sünni bir hareketin bazıları tarafından sertlik yanlısı olarak kabul ve o zamandan beri iktidar Baas partisi tarafından zalimce – Salman Shaikh, Brookings Doha Merkezi direktörü, birçok Suriyeliler Hitto ve Suriye Müslüman Kardeşler onun desteği şüpheli olacağı bir kompozisyon dedi Esad’ın babası Hafız, Suriye koştu.
“- Ülke içinde ve dışında – açıklanmasından bu yana, ben Suriye milliyetçi figürleri ve bazı azınlık topluluklarına mensup olanlar hem duymuş. Hareket hakkında dismissively konuşmak”
Onlar için, o yazdı, Hitto bir “Suriye Müslüman Kardeşler piyon” dir.
“Hitto atanması önemli bölgesel aktörler tarafından desteklenen Müslüman Kardeşler, ön kapıdan yürümek ve Suriye’nin muhalif hareketin kontrolünü devralacak izin olduğuna dair bir his var.”
Bu tür görüşlerin bile “abartılı,” onlar endişe verici olmalıdır, Şeyh dedi.
“Suriye’nin ilk ara dönem Başbakan atanması tüm Suriyeliler için bir dönüm noktası olmalıdır. Çok, yaklaşan Esad sonrası geçiş dönemi için iyiye işaret değil olarak kanıtlamak olmayabilir bu.”
Çarşamba günü, ABD Temsilcisi Ted Poe, Teksas Cumhuriyetçi, Müslüman Kardeşler’le Hitto sitesi bağlantısı hakkında Robert Ford, Suriye, ABD büyükelçisi sordu.
Ford iki kez Hitto görüştüğünü işitme Meclisi Dış İlişkiler Komitesi’nde Poe söyledi.
“O Müslüman Kardeşler’in daha Teksaslı olarak beni vurdu,” Ford dedi. “Ben onun siyasi bağlantıları ne olduğunu bilmiyorum, ama o da Suriye toplumu hoşgörülü bir vizyonu olduğunu biliyoruz. O çok ondan, dini aşırılık değildir.”
Shahin Esad hükümeti Kardeşler ile Hitto ilişkilendirmek için çalışacağız dedi. Ama Hitto sadece Müslüman toplum ile ilgili ve bütün bu araçlarla, Amerikalı olduğunu söyledi.
Hitto onunla özgürlük, adalet ve aşiret ve etnik kimliklerini aşarak liyakat Amerikan değerlerini taşıyacak, Shahin dedi. O Hitto Amerikan vatandaşlığı Amerika Birleşik Devletleri ile yakın ilişki kurma yardımcı olacağını umuyor.
Kardeşlik retorik “daha laik eğilimli. Aksine farklılıkları pekiştirmek için politik söylemin kalmadan daha insanlar için söylemek tipik bir şey, birçok ‘İslamcı’ kullanacak çoğu Batı desteğini almak için bir odak noktası olarak küfür,” Shahin dedi.
Hitto yardımıyla, Shahin dedi, bir gün Suriye dolacaktır ve halkların kimlikleri değerleri değil, kabile esas alınacaktır.
Ama bu uzun bir mesafe olacak, dedi.
“Herkes birbirine casusluk bir ülkede düşünün. İnsanlar son derece şüpheli” diye Esad polis aparatı atıfta söyledi. “Diye kırmak gerekir tabuların bir sürü gibi olacak.”

Leave a Reply