Tech společnosti žokej vypadat nejtransparentnější

Věřte nám, že jsme od Silicon Valley. Amerika je největší internetové společnosti se zakopávají ve snaze posílit jejich vnímání veřejností po trháku zveřejňování informací o jejich roli v americké vlády kontroverzní dat shromažďování programu.

Od té doby, novinové zprávy naznačují, že velké technologické firmy – včetně Apple, Google, Facebook a Yahoo – poskytnout Agentura pro národní bezpečnost (NSA) s neomezenou nebo “přímý” přístup k jejich servery společnosti byly vést agresivní kampaň, aby se prokázalo, že “Nejsi vládní loutky.
Nyní jsou některé z nejlepších Silicon Valley firem zabývající se hrou jedné upmanship ukázat, že jsou nejvíce transparentní internetová společnost na bloku.
Počáteční zprávy o “přímý přístup”, jako součást systému utajovaných americké zpravodajské názvem Prism, které se ukázalo být špatně. Ale Prism události jasně ukázaly dlouhodobé ochraně osobních obavy o tom, jak se největší americké technologické firmy zvládnout své obrovské troves uživatelských dat. Internetové giganty se dostaly pod kontrolou po zprávách, že NSA používá Prism zkoumat dat – včetně e-mailů, videa a on-line chatů – že sbírá prostřednictvím žádosti podané v rámci zahraniční zpravodajské Surveillance Act (FISA), jeden z kontroverzních zákonů na srdce současného NSA-snooping rozruchu.
Apple uvádí žádost o data čísel
Obama: NSA programy jsou transparentní
Facebook přiznává roli v dohledu NSA Po Prism úniku, který byl dodán do Guardianu a Washington Post o whistle-blower Edward Snowdena, Apple, Google, Facebook a Yahoo všechna vydaná závěrky – v nápadně podobného právního jazyka – popřít, že dávají NSA “přímé” nebo neomezený přístup k jejich počítačovém serveru.
Ale společnosti zřejmě cítila potřebu dále než zamítnutých žádostech a v posledních dnech se zapojili do soutěže prokázat svůj závazek k transparentnosti.
Ačkoli Silicon Valley má kořeny v americké armádě – Defense Advanced Research Projects Agency byl centrální vůči vývoji Internetu – dnešní velké technologické firmy chtějí prokázat svou nezávislost na vládě a často vykazují liberální sklony.
Mnoho inženýrů v Silicon Valley mají pochopení pro “hacker” kultury. Především Silicon Valley tech titáni se obávají ztráty důvěry spotřebitelů, která by mohla ohrozit jejich podnikání. Tyto společnosti jsou bezpochyby dobře vědomi četných bezpečnější alternativy k jejich služeb, z nichž některé umožňují uživatelům toulat se na internetu anonymně.
Google odstartovala průhlednost bitvu minulý týden, kdy požádala americký generální prokurátor Eric Holder a ředitel FBI Robert Mueller o svolení k publikování “celkové počty národní bezpečnostní požadavky, včetně zveřejnění FISA – jak z hlediska počtu, které dostáváme a jejich rozsah. ”
Tato žádost byl pozoruhodný, protože to bylo poprvé, kdy Google se dokonce přiznal, že dostává národně bezpečnostní FISA požadavky. Facebook a Microsoft rychle následovali s podobnými požadavky. Ministerstvo spravedlnosti řekl mluvčí ČAS, že agentura je v procesu posuzování žádosti.
Pak přes víkend, Facebook, který na rozdíl od Google nikdy zveřejnila zprávu o průhlednosti, dohodla s vládou, která jí umožňuje poskytnout údaje o žádostech o informace v USA. Facebook uvedl, že za období šesti měsíců končící 31.prosince 2012, to dostalo mezi 9000 a 10.000 datových požadavků, včetně trestních a národní bezpečnosti v souvislosti s žádostí, zahrnující mezi 18.000 a 19.000 účtů.
“Jsme rádi, že v důsledku našich diskusí, nyní můžeme zahrnout do zprávy o průhlednosti všechny americké národní bezpečnosti související požadavky (včetně FISA, stejně jako národní bezpečnosti písmem) -, který až dosud žádná společnost bylo povoleno dělat “Facebook generální ředitel Ted Ullyot řekl ne-tak-jemných vykopávkách u společnosti soupeři.
Krátce nato vydala společnost Microsoft podobná data, což znamená, že společnost získala mezi 6000 a 7000 a trestní národní bezpečnosti požadavky, které ovlivňují mezi 31.000 a 32.000 spotřebitelských účtů.
“To jen vliv nepatrný zlomek globálního Microsoft zákazníků,” John Frank, Microsoft Zástupce generálního ředitele, uvedl na svém blogu. “Transparentnost sama o sobě nemusí stačit k obnovení důvěry veřejnosti, ale je to skvělé místo pro start.”
V pondělí Apple vstoupil do strany a oznámil, že od 01.12.2012, na 31 květnu 2013, to dostalo mezi 4000 a 5000 žádostí z výkonu práva v USA pro zákazníka údajů týkajících se mezi 9000 a 10.000 účtů nebo zařízení, včetně i trestní vyšetřování a národní bezpečnostní “záležitosti”. Apple řekl, že uvolnění dat “v zájmu transparentnosti”.
Yahoo následoval pozdě pondělí, říká, že dostal “mezi 12.000 a 13.000 žádostí, včetně trestního, zahraniční zpravodajské Surveillance Act (FISA) a další požadavky.”
VÍCE: Tady je důvod, proč Google kupuje Waze, rozžhavený mobilní provoz aplikace, pro 1000000000dolary
Tady je ten problém. Podle dohody Facebook, Microsoft, Apple a Yahoo dosáhl s vládou, byly společnosti povoleno pouze uvolnit celkové počty všech žádostí datových USA. Rozhodující bylo, že se nesmí samostatně probít počtu žádostí FISA.
Z tohoto důvodu, nevíme, jestli se jim dostalo 50 FISA požadavky, 500 nebo 5000. Jako výsledek, zveřejnění, zatímco chvályhodné, sukně kolem centrálního vydání NSA-snooping diskuse, která je povaha a rozsah účasti těchto společností v tajných vyšetřování amerických národně-bezpečnostních.
“Věříme, že společnosti by mělo být umožněno, aby se vymanily konkrétní čísla pro doručení žádostí FISA,” řekl Amie Stěpanovič, ředitel domácího sledování projektu v elektronickém Centru Privacy Information, se sídlem ve Washingtonu veřejného zájmu organizace. “Tato čísla by poskytoval celostátní transparentnost. Věříme také, že jednotliví uživatelé na něž se zaměřuje FISA by měl obdržet oznámení, že byly předmětem dozoru, a to i po tom, aby měli možnost napadnout dohled u soudu.”
Pro Google, který letos jako první internetová společnost zveřejnit žádosti podané pro zabezpečení národní dopisů (NSLs) – zvláštní druh dotazu, než žádostí FISA – uspořádání zasažen Facebook, Microsoft, Apple a Yahoo nebylo uspokojivé.
“Vždy jsme věřili, že je důležité rozlišovat mezi různými typy vládních požadavků,” Google uvedl v prohlášení. “Už zveřejnit trestní poptávku od každého zvlášť z národních bezpečnostních dopisů pořádný dvě kategorie dohromady by byl krokem zpět pro uživatele náš požadavek vlády je jasný:.. Aby bylo možné zveřejní celkové počty národní bezpečnostní požadavky, včetně FISA zveřejnění, samostatně. ”
Hledisko: Obamův “patent troll” reforma: Proč by si měl každý starat
Twitter, který nebyl jmenován v úniku NSA jako účastník programu Prism, rychle hodil jeho podporu za Google.
“Dohodli jsme se s firmou Google,” Benjamin Lee, Twitter je právní ředitel, řekl ve zprávě Twitter. “Je důležité, aby bylo možné zveřejnit počty národní bezpečnostní požadavky – včetně zveřejnění FISA -. Odděleně”
Proto byly vypracovány obrysy průhlednosti bitvy. Na jedné straně: Facebook, Microsoft a Apple. Na druhé, Google a Twitter.
Pro jejich část, Facebook, Microsoft a Yahoo řekl, že by i nadále naléhat na vládu, aby mohly být konkrétnější o požadavky národní bezpečnosti, včetně FISA žádosti. Facebook řekl, že bude i nadále “usilovat o ještě větší transparentnost, aby naši uživatelé po celém světě porozuměli, jak občas jsme požádáni o poskytnutí uživatelských dat na národní než bezpečnostních důvodů.” Microsoft uvedl: “To, co je dovoleno publikovat stále postrádá to, co je potřeba k pomoci Společenství pochopit a diskutovat o těchto otázkách.”
Ale jen Google doposud bránil dopracovat se k dohodě s vládou o zpřístupnění datových požadavků. V pondělí mluvčí Google řekl, že doba, kdy společnost nemá aktuální informace o svých jednáních s vládou o lámání FISA požadavky.

Leave a Reply