Tance trhy kreativitu kostky obyvatele

Dřívější verze tohoto příběhu mischaracterized vztah mezi společností Hewlett-Packard a Trey McIntyre Project.

Taneční soubor provedl v kanceláři HP Boise několikrát jako součást firemní akce představí oblasti uměleckých organizací a dobročinných organizací, ale HP nenajal nebo placené TMP pro jeho kreativní služby. Znění tohoto článku byla aktualizována a opravena.
Většina tanečních vydělat peníze tím, že prodává lístky na jejich vystoupení. Boise-based souborem Trey McIntyre Projekt má dražšímu obchodní model: “. Rozhodli jsme se, že máme skutečný majetek, který je tvůrčí proces sám o sobě, že jsme prodávat,” říká John Michael Schert, společnosti spoluzakladatel a výkonný ředitel.
Některé firemní obři mají zájem hřišti. University of Chicago Booth Business School v nedávné době přinesl v Schert o radu, jak se inspirovat, a několik Boise firem se spojili s taneční společností.
“Umělci žijí celý proces inspirace. Rozhodli jsme se vylepšit ji jako nástroj,” říká Schert, bývalý tanečník sám. “Chceme firmám pochopit, co vytváříme, ať už je marketingová strategie, nebo zdravotní politika, a přimět je přemýšlet o tom, kde se zavěsili, a jak najít způsob, jak kolem těchto zastávkách, aby přišli s novými nápady. ”
Tech gigant Hewlett-Packard (HPQ, Fortune 500), rád souborem kreativitu. Von Hansen, společnosti generální manažer budoucích technologií, přinesl TMP je tanečníků Boise kanceláře HP několikrát provést jako součást společnosti výroční dosahu místních neziskových organizací a uměleckých organizací.
Sledování tanečníky v akci a mluvit s nimi potom o jejich tvůrčího procesu “táhne naše pracovníky ze stejným způsobem děláme věci tak, abychom mohli lépe navrhovat řešení a řešit problémy,” říká.
HP neplatí TMP pro své služby, ale některé firemní klienti. TMP je sazby pro jeho “zapojení” linie podnikání začíná přibližně na 20.000 dolar za půldenní prezentace se čtyřmi členy své taneční společnosti. Každá prezentace je přizpůsoben pro konkrétního zákazníka a její cíle.
Realitní developer Clay Carley pracoval s Schert pomoci jeho tým prodiskutovat plány na novou víceúčelového objektu ve Starém městě Boise, v centru města obchodní čtvrti.
Dostali jsme některé neobvyklé myšlenky, “říká.” Už nám pomohl s tím, jak si představit prostor v netradičních způsoby, například kruhové místnosti a nápady na vybavení. ”
Související příběh: Jak IDEO přináší design korporátní Americe
Pronájem motivační reproduktory, interprety a umělce inspirovat firemních CUBE-obyvatelé je čas ctí tradice na velkých firem. Sledování návratnosti investic na tyto podniky je složité, vědci přiznat. Existuje jen velmi málo tvrdá data tam, říká Barry Jaruzelski, senior partner Booz & Co, která provádí firmy roční globální inovační studie.
Přesto si myslí, že nepřímé důkazy, je silný: “Nekonvenční interakce mohou snížit bariéry pro lidi, co předpokládají nové,” říká.
Hansen říká, že si myslí, že tvůrčí atmosféra TMP inspiruje se může vyplatit.
“Opravdu vytvořit pozitivní energii, a že se promítá do našich inženýrů a vědců,” říká. “Pomáhá lidem otevřít svou mysl.”
Na Aetna (AET, Fortune 500), je taneční skupina práce má být více hands-on – a to doslova. Zdravotní pojišťovna je dobročinná nadace je v jednání s TMP o školení tisíců společnosti lékařů a sester na zlepšení jejich pacientů interakce. Cílem říká Schert by bylo, aby jim pomohla naučit se připravené řeči těla a snížení stresu svých pacientů.
Souborem tvořivost o vlastní obchodní model jistě pomohla jeho spodní řádek: skupina se snaží mít své firemní podnikatelský účet za třetinu tmp v 2250000 dolarů ročního rozpočtu.
Schert je optimistický o tom, jak podnikání a-art synergie se může vyplatit pro obě strany.
“Měníme roli umělce,” říká. “Můžeme vám pomoci s tím, jak jsou myšlenky vytvářeny a využívány. Pomáhá společnostem, a to pomáhá umělcům vyjádřit své hodnoty.”

Leave a Reply