Syria do BRICS narodów: Pomoc zatrzymywania przepływu pieniędzy, broni do rebeliantów

Szyku syryjski prezydent Baszar al-Assad w środę wezwał liderów z Brazylii, Rosji, Indii, Chin i Afryki Południowej, aby pomóc zatamować przepływu pieniędzy i broni dla rebeliantów w 2-letniej wojny domowej.

Zarzut przyszedł tego samego dnia, że ​​syryjskiej opozycji otworzyła ambasadę w Doha, Katar. Arabscy ​​przedstawiciele League spotkaniu we wtorek rebelianci mogą podjąć siedzibę Syrii na szczycie
“Ty, z całą ogromną masę reprezentowanej politycznego, gospodarczego i kulturalnego … są wezwani do wywierania wszelkich możliwych starań w celu zakończenia cierpień syryjskich osób, wynikających z niesprawiedliwych sankcji gospodarczych z naruszeniem prawa międzynarodowego, które mają bezpośredni wpływ egzystencji naszych obywateli i ich potrzeb codziennych, “al-Assad powiedział w liście do przywódców BRICS narodów przybywali na szczyt ekonomiczny w mieście Durban w RPA.
W piśmie, prowadzone na antenie oraz w Internecie przez państwowe syryjskiej agencji Arab News, al-Assad powiedział Syria został wybrany przez “terrorystów” wspieranych przez USA, Unii Europejskiej i wielu krajów arabskich.
Wstrząs Przywództwo w syryjskiej opozycji?
Syryjski duchowny zginął w zamachu bombowym
Niemcy przyjmują syryjskie rewolucjonistów
Muzyka z amunicją
Gospodarka uchodźców ciężaru Jordana W oświadczeniu wydanym po zakończeniu szczytu przywódcy państw BRICS – wszystko uznaje się na podobnym etapie rozwoju gospodarczego – powiedział, że stoją za umowy osiągnął w zeszłym roku, że wzywa do stworzenia rządu tymczasowego w Syrii.
Plan, w oświadczeniu, “potwierdza nasz sprzeciw wobec dalszej militaryzacji konfliktu.
Ambasada opozycja w Katarze
Opozycja Syrii, tymczasem otworzyła ambasadę środa w Doha, Katar.
Ambasada jest najpierw dla syryjskiego Koalicji Narodowej, który został uznany przez ponad 100 krajów za prawowitego przedstawiciela syryjskiego ludzi.
Inni posłowie koalicji – w Paryżu, Londynie, Waszyngtonie i przedstawiciela do narodów Rady Współpracy Zatoki Perskiej – działają bez formalnej budynku ambasady, zgodnie Karkour Sarah z koalicją biura mediów.
Koalicja przejmuje ambasadę że dawniej mieścił przedstawicieli dyplomatycznych rządu al-Assad, która przykryta swoją ambasadę tam po Qatar wyciągnął jej personelu dyplomatycznego z Damaszku w zeszłym roku.
Wiadomości opozycji otwarcie ambasady również przyszedł jako al-Assad ostro w decyzji Ligi Arabskiej do siedzeń przywódców rebeliantów na szczycie.
Rząd powiedział Ligi Arabskiej było naruszeniem jego statucie do decyzji do siedziby “partią nielegalnego i podniesienia flagi innego niż syryjskiego narodowej flagi”, państwowa agencja prasowa SANA zgłaszane.
Rosja zakwestionował również syryjskiego Narodowa Koalicja roli na szczycie, zgodnie z państwowym RIA-Nowosti służby prasowej.
Ponad 70.000 Syryjczycy – głównie cywilów – zginęło od antyrządowych protestach marca 2011 doprowadziły do ​​zaciętej represjach rządu, powstanie zbrojne i wojny domowej z końca nie widać.
Starcia uchodźców
W środę, Aramejczycy uchodźcy starli się z władzami tureckimi na co nazywa substandardowych warunki życia w jednym z obozów w pobliżu granicy.
Wideo z starć pokazał syryjskie protestujący rzucając co wydawało się kamienie, butelki i inne przedmioty w tureckich sił bezpieczeństwa, którzy odpowiedzieli przez rozpylanie demonstrantów w armatki wodne.
Turcja wydał ponad 600 milionów dolarów utworzenie 17 obozów dla uchodźców, z czego w budowie.
Walki w Syrii przesiedlonych 2 miliony ludzi, a ponad 4 miliony są w potrzebie pomocy humanitarnej, od żywności do opieki medycznej, zgodnie z ONZ.
Ok. 1 mln osób – około 5% ludności kraju – uciekło do Syrii od walki wybuchły w marcu 2011 roku, w zależności od Wysokiego Komisarza ONZ ds. Uchodźców.

Leave a Reply