Sprint ve SoftBank Huawei ekipmanları bırak sözü

Kablosuz taşıyıcı Sprint ve SoftBank, onun Japonya merkezli talip, onlar Çin’in Huawei tarafından üretilen ekipman kullanılarak duracak ABD milletvekilleri güvence verdi.

Softbank $ 20 milyarlık Sprint% 70 satın almak isteyen, ancak Çinli tedarikçilerin giderek daha ihtiyatlı hale gelmiştir regülatörleri ve kurumların onayını alması gerekiyor. Sprint tarafından satın alınacak geçtiğimiz yıl kabul Clearwire (CLWR), ağını bazı Huawei ekipman kullanır.
TC Mike Rogers, Meclisi İstihbarat Komitesi Başkanı, Sprint ve SoftBank ikisi tarafından yapılan taahhütlere memnun olduğunu Perşembe söyledi.
“Ben bu birleşmeye ilişkin SoftBank ve Sprint ile tanıştım ve onlar Sprint ağ Huawei entegre olmaz ve Clearwire ağ Huawei ekipman yerine azaltma çabaları alacağını güvence verildiğini,” Rogers söyledi.
Sprint (S, Fortune 500) Bu hikaye için yorum yapmaktan kaçındı.
Huawei router ve diğer Internet dişli içeren ürünler sunan, dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden biridir. Bu yıl için sadece güvenlik kaygıları ve Çin hükümeti ile bağlantı iddiaları üzerine korkular üzerinden direnci ile karşılanması için, Batı’da operasyonlarını genişletmeye çalıştı.
Ekim ayında, Rogers’ın Meclisi İstihbarat Komitesi fikri mülkiyet ihlalleri, İran iddia bağları, ve ne komite ABD’de “potansiyel olarak yasadışı bir davranış modeli ve uygulama” olarak tanımlayan bir firmanın kayıtlarında eleştiren bir rapor yayınladı.
“Huawei ile ilişkili riskler … ABD kritik altyapı, ekipman temini çekirdek ABD ulusal güvenlik çıkarlarını zedeleyeceğini,” denildi.
Huawei onları çağıran, raporun bulgularını tartıştığını “asılsız.” Huawei bir temsilci Cuma yorum yapmaktan kaçındı.
İlgili haber: Çin telekom Huawei kadar korkutucu kılan nedir?
Sprint SoftBank kullanıcısının edinmesi hâlâ ABD’de Yabancı Yatırım, bu tür yatırımların ulusal güvenlik uygulamalarını ele alan hükümet vücuda Komitesi tarafından onaylanmalıdır.
“Ben [Sprint ve SoftBank] süreci [Amerika Birleşik Devletleri Yabancı Yatırımlar Komitesi] içinde anlaşma herhangi onayından önce aynı güvenceleri yapmak için bekliyoruz,” Rogers söyledi.
SoftBank Japonya’nın üçüncü büyük taşıyıcı, renkli ve açık sözlü CEO’su Masayoshi Oğul tarafından yönetiliyor. Şirket dealmaking hakkında utangaç değildir. Bu sosyal medya oyun şirketi Zynga (ZNGA) bir pay sahibi ve 2011 yılına kadar Yahoo (YHOO, Fortune 500) bir yığın vardı.
Kenara Güvenlik kaygıları, düzenleyiciler dört güçlü, ulusal kablosuz rakipleri ABD pazarında kalmasını sağlayacak, hangi SoftBank anlaşma neşelendirmek için muhtemeldir.
AT & T (T, Fortune 500) T-Mobile için $ 36000000000 satın alma teklifi bozdu, düzenleyicilerin bu dörtten üçe ulusal kablosuz seçenek sayısını aşağı getirecek çünkü anlaşma karşı olduğunu söyledi.

Leave a Reply