Spotkania: Google Google Chat dostaje bardzo potrzebne przeróbki

Google spędził drugą połowę 2000 roku Google Talk zwrotnym do de facto zamiennik AOL Instant Messenger. Następnie, w ciągu ostatnich kilku lat, Google przestał zwracać uwagę na to w ogóle.

W tym przedziale, kiedy, gdzie i jak rozmawiać znacznie się zmienił. Google odpowiedziała falę nowych technologii komunikacyjnych. Zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz firmy, rozmowa jest złamana.
Najnowszy produkt firmy Google – Spotkania – nie różni się zasadniczo od innych obecnych wieloplatformowych aplikacji wiadomości, ale jednoczy wielu z własnych produktów Google w inteligentny sposób.
Dla tych, którzy byli wierni do czatu w Gmailu / Google Talk na przestrzeni lat, Spotkania będzie duża zmiana, ale nadal zachowuje wiele z tego, co kochasz.
Na początek, Spotkania są połączone z Google+ uwagę, ale na szczęście, nie jesteś zmuszony do współpracy z siecią społeczną, jeśli nie chcesz. A jeśli wszyscy twoi przyjaciele są nadal korzystasz ze starszej Talk lub na czacie w Gmailu lub aplikacje Google+ Messenger, nadal będziesz w stanie rozmawiać.
Duże novum, jednak przychodzi w postaci obecności. Podczas gdy Google Talk koncentruje się wokół kto był online lub offline, Spotkania jest doświadczenie, które opiera się na filozofii, że jesteś zawsze dostępne, dzięki temu, że wielu z nas, teraz mają smartfony. Aplikacja nie jest dostępna tylko w Chrome i Android, ale także – w końcu – iOS.
Po wyjściu z rozmowy, rozmowa nie ma po prostu zniknąć. To jak wiadomości tekstowe. Jeśli nie masz aktywnego angażowania z kafejek, gdy przychodzi nowa wiadomość, to siedzi w wątku, czekając, aż do momentu powrotu. Dla niektórych perspektywa nie jest w stanie w pełni się wylogować to wstrząsające zmiany. Dla tych, wygodne z “always on” kultury, to jest mile widziany, i bardzo potrzebny dodatek.
True to jego przydomek, Spotkania jest zbudowany wokół koncepcji czatach grupowych, co jest ważnym powodem, dlaczego Google (GOOG, Fortune 500), nie jest tak zaniepokojony o stan dostępności. Zmiana pomaga utrzymać płyn rozmów. Ikony wyraźnie wskazują, kiedy już zostawił wiadomość, a kiedy aktywnie w ruchu i obecnie rozmowy.
To łatwe udostępnianie zdjęć na Spotkaniach, przejść do czatu wideo lub przytłoczyć przyjaciela, z emojis. Jest szybki, prosty i łatwy do uruchomienia nowej rozmowy. Bez względu na to jakiego urządzenia używasz, doświadczenie jest zawsze taki sam. Wszystko synchronizacja wiadomości między wszystkich urządzeń i funkcji są zgodne. Nadal nie mogą dzielić pliki wideo, ale to jeden z nielicznych ograniczeń.
Spotkania nadal ma coś do zrobienia w innych obszarach, jeżeli naprawdę chce przezwyciężyć pokroju Facebook, Apple, Microsoft (poprzez Skype), GroupMe i WhatsApp.
Choć można wysyłać wiadomości do wszystkich swoich znajomych – znajomych za pomocą Spotkań, czyli – w dowolnym momencie, nadal byłoby miło mieć jakieś pojęcie, gdy korzystasz z mobilnej wersji lub w wersji chromowanej z aplikacji. Istnieje wskaźnik wbudowane w UI Spotkania pokazać, kiedy ludzie są aktywne, ale kiedy i jak jest wykorzystywane do kontaktów różni się od tego, co app / service oni używają.
Potem jest SMS. Spotkania jest szczególnie dobra na pociągnięcie razem różnych usług Google wiadomości i ułatwianie czaty grupowe, ale Google Voice i SMS integracja nigdzie znaleźć. Zarówno Facebooka Messenger app i Apple iMessage już zintegrować SMS, więc brak tej funkcji od Spotkań jest widoczny.
Największym znakiem zapytania jest tu los czat Gmail / Google Talk. Na razie, obecnych użytkowników tych usług będzie sam. Ale w końcu jest zmuszony na celu Spotkań wbrew ich woli? Google powiedział, wspomniał ani słowem o tym wczoraj, więc to będzie interesujące zobaczyć, co się dzieje.
Ale ogólnie, Spotkania jest bardzo potrzebne zreorganizować usługi czatu Google, które będzie służyć firma również w przyszłości.

Leave a Reply