Sisesta India hämmastav maailm kokkuhoidlik innovatsioon

Aastal 2001 on suur maavärin raputas Gujarati osariigis Indias.

2000 inimest hukkus, 400000 kaotanud oma kodu, ja lugematu rohkem kaotanud ettevõtete hävingut.
Üks noor ettevõtja, Mansukhbhai Prajapati, kaotas kõik, kuid leidis, uuenduslik viis, et saada tagasi oma jalgu. Prajapati kavandatud odava savi külmik, mis ei vajanud elekter ja toiminud, kui suurte katastroofide või elektrikatkestuste nagu üks, mis laastas tema külas.
Prajapati leiutis on osa kasvav trend India, mis on saanud tuntud “kokkuhoidlik innovatsioon” – all-the-radar leiutajaid kogu riigis töötada odavaid lahendusi kohalikele probleemidele, mis sageli kannavad vajaduse, kasutades eritellimusel tehnoloogiaid oma loomist.
Loe: transpordi tulevik on ise sõidu autod
Nii hämmastav on suundumus kokkuhoidlik innovatsioon muutuvad, et eelmisel aastal National Endowment for Science, Technology ja Arts (Nesta), sõltumatu heategevusorganisatsioon Ühendkuningriigis, tellinud ja avaldanud suurt uurimus nähtus.
Kuidas piloot pöörde navigation
Math viuhti meistrid masintõlge
Silent edu BLUMOTION hinge
Jumaliku inspiratsiooni Post-it märgib ajaleht “kokkuhoidlik innovatsioon leitakse kogu Hindustani süsteem: alates … jõupingutusi crowdsource narkootikumide avastamise ajendatud valitsuse laborit, et Bharti Airtel lähenemisviisi kulude vähendamine mobiilikõnesid, et Keralan lähenemine leevendavat ravi, mis on juurdepääsu toetamiseks lõpus elu tuhandeid void ametliku tervishoius. ”
Esirinnas kokkuhoidlik innovatsioon liikumine Professor Anil Gupta, kes on viimase 20 aasta jooksul, on reisimise India otsides kohalik leiutajad, kelle loovus on olnud positiivne mõju maapiirkondade vaesus. 1989 Gupta asutas Honey Bee Network on organisatsioon, mis paljastab rohujuure leiutajaid ja aitab kaasa nende leiutiste maailmas.
“Ma olen käinud umbes 4000 kilomeetri viimase 12 aasta jooksul,” ütleb Gupta. “Olen püüdnud kaardistada inimeste mõtetes, kes on luua üle kogu riigi.”
Loe: Keskkooli teen ehitab ühe-mehe allveelaev
Gupta teekond tõi teda puutuda leiutajad, kes on lahendada ühiseid probleeme kokkuhoidlik viisil, kasutades traditsioonilisi teadmisi ja kergesti kättesaadavad materjalid.
Tema enda sooritamisel, Gupta usub, et Honey Bee Network aidanud väljakaevamine üle 25.000 uued leiutised, sealhulgas mootorratas monteeritud taimekaitsepritsi, seade ronimispuud, amfiib jalgratta ja tuule jõul niisutussüsteem.
Kirsten Bound, autor Nesta raport ütleb, “kokkuhoidlik innovatsioon on kõik umbes luua eelis välja piirang. Seistes silmitsi nappide ressursside ja institutsioonilise tühjad, kokkuhoidlik innovaatorite arendamiseks radikaalne uusi lahendusi probleemidele. See ei ole lihtsalt tegemise asju odavam, kuid parem, sobivamad ja kaugõppe. See hõlmab võimendamisega olemasolevate ressursside uut moodi, vähendades või jäätmete korduskasutamine või isegi uuesti mõtlema kogu süsteem ümber toode või teenus. ”
Mansukhbhai Patel, Gujerati põllumajandustootja töötatud just selline toode. Valides puuvill Gujarati on manuaal ülesanne, mis varem, on sageli võetud lapsed. Sooviga vähendada tööd, Patel leiutas puuvillase eemaldamine masin, mida saab käsitseda üks inimene. Professor Gupta usub leiutis on aidanud oluliselt vähendada lapstööjõu piirkonnas.
Loe: Spectacular tech “esimestest” kuni enampakkumise
Miski ei õigusta seda, et inimestel üksteiselt õppida
Anil Gupta, Honey Bee Network founderFrugal Digital, uurimisrühm, mida juhib Kopenhaagenis Instituut Koostoimed Design, püüab edendada just selline leiutis. Rühm täidab projekti koos India leiutajate ehitada odav, “hackable” seadmete lahendada püsivaid probleeme kogu mandri.
Priya Mani projektijuht Frugal Digital, ütleb, et seal on palju õppida “mõtlema, kuidas saab häkkida päev äravisatud esemeid.” Projektid on organisatsioon kasutada koos India leiutajad on juba andnud tooteid, mis on kasutusel umbes India täna, sealhulgas klassis projektor ülimoodne repurposed mobiiltelefon komponendid ja odav tervis skriiningmeetodit valmistatud vana äratuskell.
Aga Mani usub, et töö on tehtud kokkuhoidlik innovaatorite India ei ole veel märkimisväärset rahvusvahelist mõju: “Inimesed arvasin, et oleme täiesti pähklid üritavad luua midagi uut välja vanad osad.”
Bound usub, et filosoofia kokkuhoidlik innovatsiooni ja tava repurposing tehnoloogia võiks rakendada kogu maailmas. “Frugal innovatsioon tulevad välja India võib olla oluline mõju ülejäänud maailma” ütleb seotud.
“General Electric on näidanud oma nüüd kuulus ultra-odav EKG masin, mis on Lääne-toodete turule sündinud piiranguid India tervishoiuteenuste turul. See sunnib rahvusvahelised mõtlema, kuidas oma olemasolevaid suuri investeeringuid mudelid innovatsiooni saab nägu vältimatu kasvava konkurentsi India ja Hiina rahvusvahelistele ettevõtetele. ”
Professor Anil Gupta vastab kohalik India inventorsRead: Ex-politseinik ehitab roboti kodumasinate
Loomulikult ei ole kõik lood kokkuhoidlik innovatsioon on õnnelik lõpp. Aastal 1975, üleujutusi India toonud provintsis Bihar soiku. Tõusev vesi külas Jatwa-Janerwa muutnud võimatuks paljude inimeste tööd, poes või minna oma igapäevast elu.
Kohalik mesi müügimees, Mohammed Saidullah oli sunnitud ületama paistes Gangese jõe müüa mett, kuid iga reis oli oma hind – paat oli kallis ja maksab maksu sõitis ta suunas Vaesus – nii ta tuli uudse lahenduse .
Saidullah lukustas end ära kolme päeva tahke projekteerimine ja ehitus. Kui ta tekkinud oli ta ehitatud amfiib jalgratta, mis lubaks teda võitlema aastane vihmaperiood.
See nägi välja nagu tavaline bike, kuid oli suur ülestõstetav ujukite lisatud pool iga ratta juures. Saidullah leiutis teenis ta hulga auhindu, sealhulgas National Innovation Foundation elutöö auhinna. Kuid hoolimata tunnustamise, leiutaja elab vaesuses.
Loe: Kuidas USB pöördus insener arvesse “rock star”
Gupta ütleb, et on vaja tööd teha veel ühendada loomingulisi inimesi rahastamist, ja mitte kõik see võib tulla riigi rahakotile.
Vastavalt Gupta, ühendades rohujuure tehnoloogid suur äri on arengu võti mitte ainult Indias, vaid kogu maailmas. “Mitte midagi,” ütleb ta, “ei õigusta seda, et inimestel üksteiselt õppida.”

Leave a Reply