Me sa duket ky Çështjet: Një trung 98 $ prej druri për hipsters

 

Çdo javë në “Me sa duket kjo çështje,” Bellini Jarrett CNN vlen ndjeshmëritë e tij për të deformuar trending tema në mediat sociale dhe sende të rastit të interesit në Web.

Unë kam qenë kampe herë të panumërta në pyll – si e bën – dhe pa të dështojnë, ka gjithmonë shumë e drurit vetëm gënjyer rreth.
Mjaft e betonit mund të tregojnë se, ndoshta, ju keni disi ngriti një çadër në Pitsburg. Por në pyll, ka patjetër dru. Shumë e saj. Kudo.
Kjo është se si pyjet punojnë, dhe në fakt kjo është pyetja e parë në intervistën e tyre të punës.
“Me sa duket kjo çështje” A javor Jarrett Bellini (dhe disi rastit) në vështrim social-media tendencave.
“A keni bërë dru?”
“Po.”
“Shumë prej druri?”
“Po.”
“Urime. Ju jeni një pyll. Këtu është ariu juaj.”
Megjithatë, pavarësisht nga të gjitha pemët, në asnjë pikë në aventurat e mia të shumta në natyrë kam ndonjëherë konsiderojnë fshikullim jashtë një sharrë dhe transportin prapa një regjistër të mesme me qëllim të shitur atë për të strehuar folk qytetit si një mobilimin ironike, fshatar në shtëpi.
Kjo do të jetë vetëm qesharake.
Cila është arsyeja pse – natyrisht – një dyqan mobilje ekziston në Toronto, ku ata kanë fjalë për fjalë çmim-tagged një trung të thjeshtë prej druri për 98 $ kanadeze. E cila, këto ditë, si akuza të holla të vërtetë!
Mind you, kjo trungu – e cila nuk është gdhendur intricately ose zbukuruar apo manipuluar në asnjë mënyrë nga formën e saj natyrore – nuk do të ngarkuar iPhone tuaj, ajo nuk do të ju bëjë një omëletë, dhe unë jam goxha i sigurt se ajo doesn ‘ T vijnë me Netflix.
Është vetëm një trung. Dhe kjo kushton $ 98 (ky është 94,84 $ në dollarë amerikanë).
Kam parë mësuar për këtë uber-hyni ditë të tjera, kur, para një udhëtim pune në Kanada, isha në kërkim Reddit për tema të njohura dhe të pazakontë në lidhje me Toronto. Pothuajse menjëherë, kam gjetur një lidhje me një foto të log temë me titull, “unë të paraqesë prova se Toronto është kryeqyteti Hipster e Universit”.
Edhe pse që Postimi origjinal është krijuar në fakt më shumë se një muaj më parë, ajo mbeti popullor në Toronto nën-Reddit. Kështu, kur kam marrë në qytetin Unë thjesht kishte për të parë nëse kjo gjë ishte për të vërtetë.
Pra, kur kam pasur disa minuta rezervë, kam bërë një udhëtim të veçantë mbi të DesignRepublic, një dyqan të modës të vogël në zemër të qytetit, vetëm që të ketë një sy.
Got dru? DesignRepublic në Queen Street në Toronto është shtëpia e trupngjeshura.
Dhe aty ishte. Stump saktë nga Reddit. Vetëm tani dikush i kishte shtuar një “Y” në tag kështu që lexojnë “trupngjeshura”.
Ndoshta kjo ishte një britmë jashtë për serinë e animuar “Ren & Stimpy”, e cila, kur unë fillimisht pashë online log, ishte gjëja e parë që erdhi në kokën time.
Kthehu në fillim të viteve 1990, krejtësisht të deformuar (dhe brilante) disi-për-fëmijë karikaturë e na dha një segment muzikor të quajtur “Kënga log.” Kjo ishte një parodi, ku një tregtar pisha bratty kec jo për një biçikletë ose një lojë video, por për një copë gjigant prej druri.
Kënga përfundon me një britmë të ngazëllyer: “Come on dhe të merrni log tuaj Gjithkush ka nevojë për një regjistër!”
Ajo ishte menduar të jetë i trashë, natyrisht. Asnjë fëmijë do të donte kurrë një regjistër mbi lodra të tjera emocionuese. Ndoshta një Lincoln Kyçu nëse ata janë të dëshpëruar. Ose në qoftë se ata vetëm të vërtetë, të vërtetë të gëzojnë mbytje.
Sido që të jetë, log duket të jetë bërë një replikë.
Fola me një nëpunës shitjes në DesignRepublic WHO (mjaft e drejtë) dukej si ankth dhe befasuar nga turma time të pyetjeve lidhur me zinxhirë. Por unë jam një gazetar serioz, dhe kam nevojë për përgjigje. Dhe ai ishte bastard pafat të cilët është dashur të merren me mua.
“Njerëzit jetojnë larg nga natyra,” nëpunës edukatë shpjegoi para se në fund duke pranuar “, por nëse jetoni në vend, ju jeni si, çfarë dreqin është kjo?”
Ai gjithashtu shtoi entuziazëm, “Prit derisa ju të shihni trungje të reja që kemi!”
Unë jam i sigurt se ata janë të mrekullueshme.
Por çfarë mund të jetë më interesante se këtë copë 98 $ e drurit është Redditor deklaruar Toronto si kryeqytet Hipster e universit.
Sepse, me të vërtetë, çfarë është kryeqyteti Hipster e universit?
Nga një perspektivë ndërkombëtare, Berlin, Tokio, Londër dhe Reykjavik gjithë dukej për të pop up në listat disa online. Toronto kurrë nuk bëri një paraqitje.
Këtu në Shtetet e Bashkuara, Travel + Leisure renditur qytetet më të mira të përgjithshme amerikane për hipsters, dhe Portland, Oregon, doli nr 1, pasuar nga Seattle. Por faqet e internetit të shumta të tjera sugjerojnë vërtetë Hipster mecca është ose Silver Lake në Los Angeles ose WILLIAMSBURG, një lagje shokuar në Brooklyn.
Siç kam mbajtur duke parë pop fjalën WILLIAMSBURG lart, ajo mori mua disa minuta të kuptoj se ku ishte ky fakt. Në fillim mendova të gjithë ishte duke folur rreth koloniale Williamsburg. Dhe kjo lloj shpërtheu mendjen time.
“Hej, zonjat, keni dëgjuar albumin e ri Neutral Milk Hotel?”
Unë isha i shtangur se, ndoshta, një luzmë e dudes mjekrrosh me pantallona të shkurtra rrugë që pret shkurt dhe biçikleta kishte disi shkarkoi qytetin dhe u kthye Ye Olde Shoe këpucar në Ye Olde Record Store mutit.
Por jo frikë. Kolonial Williamsburg nuk është marrë përsipër nga hipsters, dhe delightfully ajo mbetet një familje-miqësore destinacion turistik në Virxhinia, ku ju mund të relive ditët e lavdisë së lisë.
Pavarësisht, në qoftë se njerëzit duan një copë, me cilësi të mesme të Hipster druri, me sa duket ata do të keni për të vizituar DesignRepublic në Toronto.
Për shkak se ajo është ose që ose sipërmarrje nga tendë tuaj për të gjetur një cungun diku në thellësitë e pyllit.
Vetëm kini kujdes e ariut.

Leave a Reply