Robotik toplar ve GPS bastonlar: Son tuhaf teknoloji trendleri

Barcelona – Orada hiçbir önemli duyurular ve hiçbir nefes kesen yeni araçlar, ama bu yılki Mobil Dünya Kongresi’nde dijital teknoloji için beklenmedik kullanır kendi payına daha fazla teklif vermedi.

İşte Barcelona bu yılki etkinliğin etrafında bir vızıltı oluşturmak edildi yabancının mekanlara bir kaçıdır.

GPS özellikli baston

Açıkça yaşlı amaçlayan veya yürüme güçlükleri olan herkes, Japonya’nın Fujitsu bu prototip GPS navigasyon özellikleri, sağlık izleme sensörleri ve Bluetooth ve kablosuz bağlantı ile donatılmış bir sopa olduğunu.

Cep telefonları için çok büyük ne kadar büyük?
BlackBerry dönüş savaşı
Oyun Oynamak Generation olarak bilinen sopa, aynı zamanda kalp hızı kaydederken akrabaları, bakıcıları ya da belki de doktorlar kullanıcının gerçek zamanlı hareketleri izlemenize olanak tanır gidin. Sopa da acil servis çağırmak için bir potansiyele sahiptir.

Sopa fırlatma kapalı bir şekilde iken, Fujitsu açıkça teknolojisi Yaşlılar nasıl yararlanabileceği hakkında düşünce büyük bir koyarak olmuştur – Japonya’nın yaşlanan nüfus verilen akıllı bir hareket. Aynı zamanda büyük tuş takımı ve ses geliştirme özelliği, özellikle yaşlılar amaçlayan bir telefon yarattı.

YotaPhone

Sayfalar arasından Paddy Smith bu ilginç iki yüzlü cihaza bizim dikkat çekti. İşte o söylediklerini bulunuyor:

Ön Google’ın Android işletim sistemi ve 4.3-inç dokunmatik ekran çalışan bir akıllı telefon? Orada çevresindeki insanların hiçbir sıkıntısı, ve haklı olurdunuz, ama YotaPhone diğerlerinin hiçbiri can şey sunuyor düşünce olabilir: ikinci bir ekran, telefonun arka yüzünde.

Bize bildirin: Hayalinizdeki akıllı özelliği nedir?

Bu ekran Amazon’un Kindle ve diğer e-okuyucuların görülen renkli e-mürekkep teknolojisini kullanan ve çok az pil gücü kullanır. Ekran lütfen ne olursa olsun görüntü göstermek için özelleştirilebilir, ancak daha ilginç Twitter, Facebook ve RSS beslemelerini veya bir saat veya hava raporu görüntülemek için izin uygulamaları vardır olabilir.

Sensirion mikro sıcaklık sensörü

Bu teknoloji zerresindeki uygulamaları tamamen yeni bir alemine kapı açma, cep sıcaklık ve nem ölçme yeteneği verecektir.

Sensiron kendi aygıt biofeedback olanakları her türlü teklif, “hissetmek” için cep yeteneğini verecektir diyor.

En azından bunu doğru etrafında hava şartlarını okumak için etkinleştirmeniz gerekir. Ayrıca paha biçilmez bir sağlık ya da spor izleme aracı olabilecek.

Sonra, muhtemelen, biz koku ve tat olabilir telefonları alacak.

Eldiven dostu dokunmatik ekranlar

Dünyanın en hızlı telefonu olma iddiaları unut. Parlak dokunmatik ekran ve güçlü bir 13 megapiksel kamera yoksay. Onun ince 8.4mm yan profili dikkate almayın.

Ne Çin üreticisi Huawei amiral gemisi P2 smartphone bunun haricinde eldiven giyen kullanıcılar tarafından kullanılabilir olmasıdır Ascend ayarlar.

Devamını oku: Gadget gösterisi donanım üzerinde yumuşak gider

Mitten hazır cep yeni değil – Nokia Lumia 920 da kumaş Gizlenmiş parmak yanıt – ancak düzenli dondurucu koşullarda kendi telefon denetler herkes için, herhangi bir taze Ayrıca büyük bir sıçrama olduğunu.

Robotik topları

MWC bir köşesinde popüler bir cazibe bir Bluetooth donanımlı akıllı telefon kullanarak kontrol edilebilir robotik Sfero topları vardı.

Sfero üreticisi, ABD merkezli Orbotix, robot topu, Orbotox kendi sözleriyle, hale geldiği de dahil artırılmış gerçeklik oyunlar yeni bir dizi başlatmak için Barcelona’da yapıldı “bir cupcake-munching kunduz.”

Koşu, atlama ve hala ayakta

Tayvan’ın HTC, geçen yılki showstopping bir X ötesinde teşvik için yeni bir şey yaşıyorsanız, bunun yerine kendi akrobasi kongre müdavimlerinin büyüledi Parkour sporcuların bir kumpanya kadar teklif etmeye karar verdi. Neden? Biz hiçbir fikrim yok.

Leave a Reply