Reddit kurucularından CISPA savaşmak için teknoloji liderleri çağrısı

Popüler sosyal haber sitesi Reddit en kurucularından milletvekilleri tarafından geçti eğer kendi kullanıcılarının gizliliğini ödün vermelerini gerektirecek bir tartışmalı siber güvenlik fatura yenmek yardımcı olmak için Google, Facebook ve Twitter liderleri çağırdı.

“Ben bu teknoloji şirketlerin tüm kendi gizlilik politikaları olsun, kendi kullanıcıları ‘gizlilik konularda, ve CISPA gibi bir mevzuat bu götürmek gerektiğini tavır almak bu umuyorum,” Alexis Ohanian, Reddit eski sahibi (en Kablolu ana şirket Conde Nast şu anda Reddit) sahibi, geçen hafta yayınlanmıştır bir video içinde söyledi.
“Birisi bizim özel ev için ya da biz söyleyebilirim bizim posta gönder için erişim istiyorsa, Peki bir emri almak gidip. Sağ? CISPA temelde, uh, gerekli değildir diyor. Sizin dijital gizlilik ilgisi yoktur.”
Video Siber İstihbarat Paylaşımı ve Koruma Yasası (CISPA) karşı onu çağırdı Google CEO’su Larry Page aramaya çalışıyor Ohanian gösterir. Ama o şirket ulaştığında – santral aracılığıyla – operatör bu isimde hiç kimse Google’da çalıştığını onu söyler.
“Ben bir Larry Sayfa Google’da var oldukça eminim,” diye cevap.
İnternet Savunma Ligi için yönlendirme komitesi üzerindedir ve aynı zamanda kullanıcıların Stop Online Korsanlık Yasası yenmek ve koruyun yardım eden şekilde CISPA yenmek için bir dilekçe imzalamak için kamu çağırdı internet özgürlük, korumak için mücadelede çok aktif olduğu Ohanian, 2011 yılında Fikri Mülkiyet Yasası.
“Biz Karar temasa edemediği için, belki yapabilirsiniz,” diyor. “Bu çünkü, sosyal medyada olsun, dilekçe SOPA ve PIPA yenildi ve bu CISPA yenilgi ne ve bu bize atmak ne olursa olsun yenmek budur. Internet özgürlüğü, Internet gizlilik konularda ne.”
Tasarı cyberattack tehditler hakkında bilgileri paylaşmak için devlet kurumları için yol ve özel sektör açar, ama eleştirmenler bu kullanıcılarının gizliliğini korumak için korumaları yoksun ve şirketlerin bilgi paylaşımı bir sonucu olarak gelebilir yankıları için bağışıklık verir söylüyorlar.
Beyaz Saray şirketler onlar hükümet ve diğer şirketler sağlamak veri anonim ve en aza indirmek için zorlayacaktır korumaları olmadan geçtiyseniz Başkan Obama tasarıyı veto için planlanan bu hafta ilan.
Bir açıklamada Beyaz Saray bu “tasarıyı özel kuruluşlara hükümet veya diğer özel sektör kuruluşları için siber güvenlik veri gönderirken ilgisiz kişisel bilgileri kaldırmak için makul adımlar atmaya gerektirmez endişe olmadığını söyledi. Vatandaşlar olduğunu şirketler olacak bilmek bir hakkına sahiptir hesap verebilir-ve verilmeyen yeterli kişisel bilgileri korumak için başarısız bağışıklık-elde tutulan finansal araçlar. ”
Ohanian en savunma ve Beyaz Saray veto tehdit rağmen, Evi 288-127 bir oy tarafından Perşembe günü CISPA tasarıyı kabul etti. Bir arkadaşı fatura Senato planlanıyor.
Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği CISPA ile sorunları düzeltmek için çalışmaya devam edecektir House CISPA geçişi, ardından, bugün söyledi.
Michelle Richardson, yasama avukatı “CISPA bizim çok hassas bilgileri tutun şirketleri ilk kişisel tanıtıcı bilgilerinizi sıyırma, olmadan, hatta doğrudan NSA gibi askeri ajansları ile, seçtikleri herhangi bir şirket ya da devlet kurumu ile paylaşmak için izin veren bir aşırı önerisi olan” ACLU en Washington Yasama Ofisi de, bir açıklamada.
“Biz bilgi paylaşımı mevzuat bir sonraki sürümü tümden bu sorunu çözer, hem de bağışıklık hükümleri sıkılaştırır ve kişisel bilgilerinizi korur emin olmak için Kongre ile çalışacaktır. Siber ödün Amerikalıların gizlilik çevrimiçi olmadan yapılabilir.”

Leave a Reply