‘Progressive’ telefon şirketi CREDO Mobil hazine gözetleme çarparak, ama durduramaz

Ülkenin kablosuz şirketler hükümetin potansiyel sanayi devi Verizon milyonlarca Amerikalı kapsayan telefon kayıtları topluyor ortaya çıkması üzerine büyük ölçüde sessiz olmuştur. Tek istisna: CREDO Mobil. hangi faturaları kendisi “Amerika’nın tek ilerici telefon şirketi.”
CREDO sadece 125.000 müşteri övünme, daha büyük rakiplerinin neredeyse nüfuzunun yoktur. Verizon 98.900.000 perakende bağlantıları ve Sprint 53.900.000 ile karşılaştırın.
Ama CREDO son iki yılda müşteri tabanını% 25 artış, CREDO Eylem olarak bilinen güçlü bir aktivizm koluna iş bağlayarak sol eğilimli Amerikalılar arasında bir niş buldu.
CREDO – 1985 yılında bir kredi kartı iş olarak başladı ve 2000 yılında cep telefonu hizmeti başlattı – eşcinsel evlilik, çevre koruma ve kampanya finans reformu da dahil olmak üzere nedenleri destekler. Şirket ayrıca sivil özgürlüklerin büyük bir savunucusu ve telefon kayıt dragnet haber sonra, CEO’su Michael Kieschnick bir dediği eleştirmek gecikmedi “bizim özel bilgilere elektrik süpürgesi yaklaşım.”
“Ne olası bir tehdit gelişigüzel Amerikalıların telefon görüşmeleri izleme FBI haklı?” Kieschnick Perşembe günü yaptığı açıklamada. “Bir cep telefonu şirketin CEO’su olarak, derin anayasal garanti sivil özgürlükler pahasına yürütme gücünün kepçe Obama yönetiminin artan kayıt rahatsız değilim.”
Hikaye ilk günlük olarak üzerinde kayıt açmak için Verizon gerektiren bir çok gizli Yabancı İstihbarat Gözetleme Kanunu mahkeme kararı yayımlanan The Guardian, tarafından rapor edilmiştir.
Skandalı Verizon tepki sessiz olmuştur.
Şirket Perşembe yorum yapmaktan kaçındı. Çalışanlarına bir not olarak, Başkan Yardımcısı Randy Milch Verizon Guardian tarafından bildirilen gibi bir mahkeme kararı varlığını ortaya yasak ama bu direktifleri cevap zorunda olduğunu söyledi. Sağmal şirketin iletişim içeriğini açıklamadı sözlerine ekledi “veya adı, adresi, veya bir abone veya müşterinin finansal bilgiler.”
“Verizon sürekli müşterilerinin gizliliğini korumak için adımlar atması,” Milch yazdı. “Bununla birlikte, yasa federal mahkemeler bazı durumlarda bilgi vermek için bir şirket sipariş yetki ve Verizon böyle bir sipariş almak için olsaydı, biz uymak için gerekli olacaktır.”
Bu tam olarak gözetim kapsar kaç müşterinin net değil, ya da diğer şirketler benzer şartlara tabi olup olmadığını. T-Mobile, Sprint ve AT & T tüm yorum yapmaktan kaçındı.
Obama yönetiminde üst düzey bir yetkili mahkeme kararı varlığını kabul etmeden, bu tür gözetim Perşembe kavramını savundu.
“Guardian makalede açıklanan tür bilgi ABD’ye terörist tehditlere karşı ulus korunmasında önemli bir araç olmuştur,” resmi bir açıklamada.
CREDO yüksek sesle hükümetin gözetim çaba eleştirdi olsa da, sadece rakiplerinden geri kalanı gibi bu tür mahkeme kararları uymak gerekli.
“Biz onların gizlilik hükümet telekulak ve diğer istilaları onları korumak olabilir müşterilerimize garanti isterdim, ama sadece Kongre veya Mahkemeleri yürütme uzanmayın bu tür Amerikalılar koruyabilir,” Kieschnick bir e-posta söyledi. Yürürlükteki yasaya göre, o “kabul ya da red ya olarak yorumlanmamalıdır biz herhangi bir FISA mahkeme kararları ya da ulusal güvenlik harfler ve yorum bizim eksikliği aldık konusunda herhangi bir şekilde yorum olamazdı” dedi.
Kieschnick müşteri verileri için hükümet tarafından istekleri karşısında, Credo “uygunsuz” erişim karşı “, dava taban seferberlik için, bizim her aracı kullanmak istiyorsunuz” söz verdi. Şirketin gelirinin bir kısmı Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği ve Electronic Frontier Foundation dahil olmak üzere gizlilik savunucuları destek gider.
Hala yargıç için erken olsa da, telefon-kayıt skandalı iş için iyi olmak sona erebilir. CREDO sözcüsü Sarah Lane şirketin satış acenteleri bildirmişti bir e-posta Perşembe dedi “FBI hikaye gerekçe göstererek, daha fazla bilgi edinmek isteyen kişilerden gelen aramaları bugün bir artış.”
“Tabii ki hepimiz gözetim onları korumak onları söz yok,” diye ekledi.

Leave a Reply