“Progressive” Telefon komórkowy firmy CREDO slams snooping govt, ale nie może go zatrzymać

Naród bezprzewodowe firmy były w dużej mierze milczy po objawieniach, że rząd zbiera bilingi potencjalnie obejmujące miliony Amerykanów z branży giganta Verizon. Wyjątek: Mobile CREDO. który reklamuje się jako “tylko w Ameryce firmy postępującej telefonu.”
CREDO nie mają prawie siłę swoich większych konkurentów, oferuje tylko około 125.000 klientów. Porównaj to do 98.900.000 detalicznych połączeń Verizon i Sprint 53900000.
Ale CREDO znalazł niszę wśród Amerykanów lewicowymi wiążąc swoją działalność na solidnego ramienia aktywizm znany jako działania CREDO, zwiększenie bazy klientów 25% w ciągu ostatnich dwóch lat.
CREDO – który rozpoczął się jako karty kredytowej działalność w 1985 roku i rozpoczęła Usługa telefonii ruchomej w 2000 roku – wspiera przyczyn, w tym małżeństw homoseksualnych, ochrony środowiska i finansowania kampanii reformy. Firma jest również wielkim zwolennikiem wolności obywatelskich, a po wiadomości o rekordowym niewodzie phone-to było do krytykowania tego, co CEO Michael Kieschnick nazwie “odkurzacz podejście do naszych prywatnych informacji.”
“Jak to możliwe zagrożenie uzasadnia FBI oślep śledzenie połączeń telefonicznych Amerykanów?” Kieschnick w oświadczeniu w czwartek. “Jako prezes telefonu komórkowego firmy, jestem głęboko zaniepokojony rosnącą rekord administracji Obamy wykonawczych zgarnięcia energetycznych kosztem konstytucyjnie zagwarantowanych praw obywatelskich.”
Historia została po raz pierwszy opisana przez The Guardian, który opublikował tajne Foreign Intelligence Surveillance Act nakaz sądowy wymaga Verizon, aby włączyć się zapisy na co dzień.
Odpowiedź Verizon do skandalu został wyciszony.
Firma odmówiła komentarza w czwartek. W notatce do pracowników, wiceprezes Randy Milch powiedział Verizon zabroniono ujawniać istnienie nakazu sądowego, jak ten, przekazane przez The Guardian, ale został zmuszony do odpowiedzi na takie dyrektywy. Milch dodał, że firma nie ujawnia treści komunikacji “lub nazwa, adres, lub informacje o abonenta lub klienta.”
“Verizon stale podejmuje kroki w celu ochrony prywatności swoich klientów,” Milch napisał. “Niemniej jednak, ustawa upoważnia sądy federalne zamówić firmę do udzielania informacji w pewnych okolicznościach, a jeśli Verizon miał otrzymać taki rozkaz, będzie nam potrzebne do wykonania.”
Nie wiadomo dokładnie, ilu klientów nadzoru obejmuje, czy innych firm są przedmiotem podobnych wymagań. T-Mobile, Sprint i AT & T wszystkie odmówił komentarza.
Wysoki urzędnik w administracji Obamy bronił pojęcie takiego nadzoru czwartek, bez uznania istnienia nakazu sądowego.
“Informacje, jakie opisał w artykule The Guardian był kluczowym narzędziem w ochronie narodu przed zagrożeniem terrorystycznym dla Stanów Zjednoczonych,” urzędnik powiedział w oświadczeniu.
Podczas CREDO jest głośno skrytykował działania rządu nadzoru, nie jest to wymagane do wykonania tych wyroków sądowych, tak jak reszta jego konkurentami.
“Życzymy możemy zagwarantować naszym klientom, że możemy chronić je przed rządowymi podsłuch i inne inwazje ich prywatność, ale tylko Kongres lub sąd może chronić Amerykanów przed tego typu executive przeceniania” Kieschnick powiedział w e-mail. Zgodnie z obowiązującym prawem, dodał, “nie możemy komentować w żaden sposób o tym, czy otrzymaliśmy żadnych zamówień FISA sąd lub krajowe listy zabezpieczeń i nasz brak komentarza nie powinny być interpretowane jako albo potwierdzenia lub odmowy.”
Kieschnick zobowiązał się, że w obliczu żądań przez rząd danych klienta, CREDO “by wykorzystać wszystkie środki, którymi dysponujemy, od sporu do mobilizacji oddolnej,” oprzeć “niewłaściwe” dostęp. Część dochodów firmy trafia do wsparcia obrońcy prywatności, w tym Amerykańskiej Unii Wolności Obywatelskich oraz Electronic Frontier Foundation.
Mimo, że jest jeszcze wcześnie, aby sędzia, telefon-record skandal może skończyć się dobre dla biznesu. CREDO rzeczniczka Sarah Lane powiedział w czwartek, że e-mail spółki agenci sprzedaży doniósł “wzrost dziś rozmowy z ludźmi, którzy chcą wiedzieć więcej, powołując się na historię FBI.”
“Oczywiście, że nie obiecuję im, że możemy je chronić od wszelkiego nadzoru”, dodała.

Leave a Reply