“Progresivní” telefonní společnosti CREDO Mobile kritizuje vláda snooping, ale nemůže zastavit

Národ je bezdrátové společností, které byly z velké části mlčí po odhalení, že vláda je kolektivní telefonní záznamy potenciálně zahrnující miliony Američanů z průmyslu gigant Verizon. Jedna výjimka: CREDO Mobile. který účtuje sebe jak “jediný americký progresivní telefonní společnosti.”
CREDO nemá téměř vliv svých větších konkurentů, se může pochlubit jen asi 125 tisíc zákazníků. Srovnejme to s 98.900.000 Verizon maloobchodních přípojek a Sprint 53900000.
Ale CREDO našel mezeru mezi levicově smýšlející Američany, svazování své podnikání na pevné rameno aktivismus známý jako CREDO akci, zvýšení počtu svých zákazníků o 25% v posledních dvou letech.
CREDO – který začal jako kreditní karty podnikání v roce 1985 a zahájila mobilní telefonní služby v roce 2000 – příčiny podporuje, včetně homosexuálních manželství, ochranu životního prostředí a kampaně reformy veřejných financí. Společnost je také velký zastánce občanských svobod, a po zprávách o telefonu rekordní zátah, to bylo rychle kritizovat to, co generální ředitel společnosti Michael Kieschnick nazývá “vysavač přístup k naší soukromé informace.”
“Co možná hrozba může odůvodnit FBI rozdílu sledování telefonních hovorů Američanů?” Kieschnick uvedl v prohlášení ve čtvrtek. “Jako generální ředitel mobilního telefonu společnosti, jsem hluboce znepokojen rostoucím záznamu Obamovy administrativy výkonné moci mání na úkor ústavně zaručených občanských svobod.”
Příběh byl poprvé publikován v The Guardian, který publikoval přísně tajné zahraniční zpravodajské Surveillance zákon soudní příkaz požadující, Verizon odevzdat záznamy na denní bázi.
Verizon je reakce na skandál byl ztlumen.
Společnost odmítl vyjádřit čtvrtek. Ve zprávě pro zaměstnance, viceprezident Randy Milch řekl Verizon byl zakázán od odhaluje existenci soudního rozhodnutí, jako je hlášených The Guardian, ale byl nucen reagovat na tyto směrnice. Milch dodal, že firma nesdělila obsah sdělení “nebo se název, adresa, nebo finanční informace účastníka nebo zákazníka.”
“Verizon neustále podniká kroky k ochraně soukromí svých zákazníků,” napsal Milch. “Nicméně, zákon povoluje federální soudy nařídit společnosti, aby poskytly informace za určitých okolností, a je-li Verizon byli na takovou objednávku, byli bychom povinni dodržovat.”
Není přesně jasné, kolik zákazníků se vztahuje na dohled, nebo zda se ostatní společnosti podléhaly obdobným požadavkům. T-Mobile, Sprint a AT & T vše odmítl komentovat.
Vedoucí úředník Obamovy administrativy obhajoval myšlenku tohoto dozoru ve čtvrtek bez uznání existence soudního rozhodnutí.
“Informace o druhu popsaného v článku Guardian byl kritický nástroj ochránit národ před teroristickým hrozbám do Spojených států,” řekl úředník v prohlášení.
Zatímco CREDO se hlasitě kritizoval vládní dohled úsilí, je to nutné k dosažení souladu s těmito soudních příkazů, stejně jako zbytek jeho konkurentů.
“Chceme, abychom mohli našim zákazníkům zaručit, že bychom mohli chránit před invazí vládní odposlechy a jiné jejich soukromí, ale pouze kongres nebo soudy mohou chránit Američany před tímto typem výkonné přesahy,” Kieschnick uvedl v e-mailu. Podle současného zákona, a dodal: “my jsme nemohli vyjádřit žádným způsobem o tom, zda jsme obdrželi nějaké FISA soudní příkazy nebo národní bezpečnosti písmen a náš nedostatek komentář by neměl být vykládán buď jako potvrzení nebo popření.”
Kieschnick sliboval, že tváří v tvář žádostí vlády pro zákaznických dat, CREDO “by využít všechny prostředky, které máme k dispozici, od soudních sporů grass-roots mobilizaci” odolat “nesprávný” přístup. Část příjmů společnosti jde na podporu obhájců soukromí, včetně americké unie občanských svobod a Electronic Frontier Foundation.
I když je to ještě brzy soudit, telefon záznam skandál skončit dobré pro obchod. CREDO mluvčí Sarah Lane uvedl v e-mailu, že ve čtvrtek společnosti sales agenty hlásil “nárůst dnes hovory od lidí, kteří chtějí vědět více, citovat příběh FBI.”
“Samozřejmě, že ne jim slibují, že můžeme chránit od všeho dozoru,” dodala.

Leave a Reply