Pod tlakem, Facebook zaměřuje sexistický nenávistné projevy

Pod sílícím tlakem aktivistů a inzerenty, Facebook je stupňovat úsilí o potlačení projevů nenávisti, zejména vyobrazení násilí na ženách.

Tento krok, oznámil v úterý, přišel po týdenní kampaň ženských skupin zaměřených na stránky, které oslavily nebo zlehčoval znásilnění, domácí násilí a sexuální degradaci žen.
“V uplynulých dnech se ukázalo, že naše systémy k identifikaci a odstranění projevů nenávisti nedokázali pracovat tak efektivně, jak bychom chtěli, a to zejména kolem otázek na základě pohlaví, nenávisti,” Marne Levine, vice president Facebook působností v oblasti veřejné politika, napsal v příspěvku na webu.
“V některých případech, je obsah, nejsou-li tak rychle, jak chceme. V jiných případech, který se má odstranit nebyl nebo byl hodnocen za použití zastaralé kritérií. Jsme pracovali v posledních několika měsících ke zlepšení našich systémů reagovat na zprávy o porušování, ale pokyny používané těmito systémy se nepodařilo zachytit veškerý obsah, který porušuje naše standardy Musíme udělat lepší -., a budeme. ”
Facebook IPO: O rok později
Army veterináři vzít na hackery koalice ženských skupin, pod praporem ženy, akce a sdělovací prostředky, oslavil oznámení s tím, že Facebook je požádal, aby se součástí probíhajícího rozhovoru o zlepšení sociální síti.
Stránky označen jako útok ze strany skupiny měli taková jména jako “Kicking vaše přítelkyně v Fanny, protože ona nebude vás Sandwich”, “Násilná Raping svým známým Jen pro smích”, “Raping vaše přítelkyně” a “Fly Kicking Sluts v Děloha. ” Vyhledávání těchto stránkách středu vydal žádné výsledky.
“Je to proto, že Facebook se zavázala, že s politiky zaměřené na řešení těchto problémů, které jsme cítili, že to bylo nutné, aby se tyto akce a stiskněte tlačítko pro tohoto závazku plně rozpoznat, jak globálně reálný svět bezpečnostní mezera u žen je dynamicky vliv na naše životy on-line, “autor Soraya Chemaly, který pomáhal razit cestu úsilí, řekl v příspěvku na skupiny stránek.
V příspěvku je Levine, Facebook slíbil, že:
– Aktualizace pokynů, které jeho tým normy Společenství používá k identifikaci nenávistné výroky, s pomocí právních expertů a ženských skupin
– Aktualizace školení pro členy týmu, kteří nenávidí policie řeč
– Zvýšit odpovědnost pro uživatele Facebooku, jejichž stránky nejsou právně kvalifikovat jako projev nenávisti, ale kdo po obsahu, který je “krutý a necitlivý”
– Provádět politiku, která vyžaduje, aby uživatelé, kteří vytvářejí stránky s pochybnou obsah veřejně připojit svůj osobní účet pro ně
– Podporovat skupiny již pracují na cyber-nenávisti otázek, které zahrnují koalici žen.
“Jedná se o komplikované problémy a vyvolat složité otázky,” napsal Levine. “Naše zkušenosti z poslední doby nám připomíná, že nemůže odpovědět na pokoji.”
Pověřený policejní stránky se zhruba 1 miliardu uživatelů, Facebook říká, že se snaží najít rovnováhu mezi rázná opatření proti nenávistným obsahem a přitom umožňuje svobodu projevu.
“Snažíme se vytvořit platformu, kde se lidé mohou sdílet a povrchovou obsah, vzkazy a nápady volně, při respektování práv druhých,” řekl Levine. “K usnadnění tohoto cíle jsme také tvrdě pracovat, aby naši platformu, bezpečný a bude respektovat místo pro sdílení a připojení. To vyžaduje, abychom činit obtížná rozhodnutí a vyvážení obavy o svobodu projevu a společenského respektu.”
Tyto otázky mají přijít v minulosti opakovaně, zejména pokud uživatelé Facebooku vytvořil fan stránky oslavující obviněn Colorado divadelní střelec James Holmes nebo Bostonský maraton bombardování podezřelý Dzhokhar Tsarnaev.
Nedávná kampaň ženských skupin byla zahájena v úterý s otevřeným dopisem na Facebooku stěžuje stran považuje za urážlivé. Dopis stěžoval na dvojí metr vůči snímků na místě ve světle dřívějších sporů o Facebooku odstranění více neškodný obsah, například fotografie kojících žen.
“Tyto stránky a obrázky jsou schváleny vašich moderátorů, zatímco budete pravidelně odstranit obsah, jako jsou obrázky kojících žen, žen po mastektomii a umělecké reprezentace ženských těl,” přečetl dopis, podepsaný desítky ženských skupin z celého světa. “Zdá se, že Facebook se domnívá, násilí na ženách, aby byl méně urážlivé než nenásilné obrazy ženských těl.
“Ve světě, ve kterém jsou statisíce žen napadl denně a kde partnerské násilí zůstává jedním z hlavních příčin úmrtí žen na celém světě, není možné sedět na dvou židlích. Voláme na Facebooku, aby se odpovědný pouze rozhodnutí a přijmout rychlé a jasné kroky v této otázce, aby vaši politiku znásilnění a domácího násilí v souladu s vlastními moderování cílů a směrnic. ”
Na Twitter, příznivci zaslali násilné obrazy, které říká, byly původně sdílené na stránkách Facebooku. Jednalo se obraz ženy ve spodní části schodiště s titulkem “Příště, neotěhotní” a více vysíláním inscenovaném fotografii člověka ohrožuje vyděšenou ženu s titulky jako “nádobí: Do je teď “a” ženy si zaslouží stejná práva … a levice. ”
Dopis také podnítil lidi k Facebooku Kontakt inzerenty. Podle skupiny příznivců poslal více než 5000 e-mailů inzerentům, kromě odesílání zpráv pro inzerenty na Twitter a Facebook sám.
Skupina tvrdí, že 15 podniků uvedlo, že tahání své reklamy z Facebooku jako výsledek úsilí. Nissan UK a Nationwide byli mezi těmi, kdo oznámil, že oni dělali tak, zatímco jiní, jako Dove mýdlo, řekl, že pracovali s Facebook účtem na řešení.
“Plně podporujeme, že dnes womenactmedia @ & @ Facebook dosáhl společný postoj k právům” Nissan UK zveřejněná na její zdroj Twitter úterý pozdě.
Uživatel odpovědi na příspěvek na Facebooku byly smíšené. Zatímco mnozí ze zhruba 300 komentářů středu ráno poděkoval stránky, jiní navrhli to nebylo dost, nebo spekuloval, že to by se nestalo bez tlaku inzerentů.
Tam byl také krotit od uživatelů, kteří volali, že hrozbou pro svobodu projevu.
“Ale podívej,” řekl Mathew uživatel Bates. “Uraženou policie se snaží podkopat první změnu znovu.”
Mnozí se však zdálo optimistický – ale opatrní.
“Je to začátek, ale budu věřit, že když vidím to v dlouhodobém horizontu,” napsal uživatel Melissa Perault. “Musíme se ujistit, FB navazuje na toto téma.”
Facebook je komunita standardy strana říká: “Facebook neumožňuje projevy nenávisti, ale rozlišuje mezi vážnou a vtipný projev. Když vám doporučujeme, abyste napadat myšlenky, instituce, události a postupy, nedovolujeme jednotlivce či skupiny k útoku na ostatní na základě jejich rasy, etnického původu, národnosti, náboženství, pohlaví, pohlaví, sexuální orientace, zdravotního postižení nebo zdravotní stav. “

Leave a Reply