“Picking Apple inspiruje smartphone NYPD i Squad tabletu

W New York Miasto złodzieje kradną smartfonów i tabletki w coraz większej liczbie, NYPD wyznaczyła grupę oficerów dopaść urządzeń.

NYPD rozpoczął zespół około rok temu “, kiedy widzieliśmy skok (kradzieże) produkty Apple konkretnie,” zastępca komisarza Paul Browne powiedział.

Apple-picking problemem na ulicach Nowego Jorku i przejść podziemnych pogorszyła w ostatnich latach. Ogólny wskaźnik przestępczości w mieście wzrosła 3% w ubiegłym roku – ale “jeśli odjąć tylko wzrost kradzieży produktów Apple, mielibyśmy ogólny spadek przestępczości w Nowym Jorku”, Browne powiedział.

Generalnie zespół NYPD pierwszy krok w śledzeniu Zwędzony gadżetów jest uzyskanie skradzionego urządzenia numer seryjny. Następnie “dostarczamy do Apple, i mówimy, gdy produkt jest aktywowany, chcemy wiedzieć, kto to jest,” według Browne.

Tech gigant głównie współpracował z wezwań NYPD jest. “Chciałbym powiedzieć, że jesteśmy z nimi. Oni nie walczymy to” Browne powiedział.

Apple nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

NYPD jego detektywi odkryli, że skradzione smartfony i tablety nie są skłonne do daleko.

Około 75% z nich pobyt w Nowym Jorku, powiedział Browne. I te, które krzyż Granice miasta są jeszcze prawdopodobnie w stanie.

Browne nie ilościowo, jak skuteczne departament został na śledzenie skradzionych smartfonów i tabletów, ale zrobił przytoczyć kilka przypadków, które miały szczęśliwe zakończenia.

W jednym z nich pracownik ukradł trzy iPady z jego pracy, a następnie dał im do dwóch krewnych w Nowym Jorku i jeden w Republice Dominikany. NYPD był w stanie przywrócić wszystkie trzy do ich prawowitych właścicieli.

Czasami szlak prowadzi z powrotem do osoby, która swiped iPhone, innym razem prowadzi do nieświadomego właściciela skradzionego mienia.

Podczas gdy oficerowie smartphone oddziału nowojorskiej policji jest nie koncentrować się wyłącznie na produktach Apple, oni spędzają większość swojego czasu gonić skradzione iPhone lub iPadów “, po prostu dlatego, że liczba kradzieży Apple, jest odzwierciedleniem ich ogólnej popularności,” Browne powiedział.

Organy ścigania, jak NYPD nie są sami w kierowanie smartphone i kradzieży tabletu. Przemysł jest podjęcie kroków w celu rozwiązania tego problemu, też.

W liście do przewodniczącego Federalnej Komisji Komunikacji, bezprzewodowy branży stowarzyszenie handlu w ubiegłym roku zwolniony szczegóły dobrowolnego wysiłku “pomóc ścigania zniechęcić smartphone kradzieży.”

Głównym punktem programu tego wysiłku jest stworzenie bazy danych dla smartfonów, które są zgłaszane skradziony. Telefony w bazie danych, która jest zaplanowana na być uruchomiony pod koniec listopada, będzie zakazane zostały aktywowane lub świadczone usługi na sieci LTE w Stanach Zjednoczonych.

Leave a Reply