Netflix stok katı abone büyüme 25% dalgalanmaları

Netflix orijinal programlama bahis amorti gibi görünüyor. Netflix şirketin kendi tahminlerin en sonunda oldu ilk çeyreğinde 2 milyondan fazla yeni ABD akışı abone, kaydoldum.

“Kartlar House of,” Kevin Spacey oynadığı: ilk çeyreğinde bugüne kadar Netflix en iddialı orijinal serisi lansmanı dahil.
Güçlü abone kazanımlar Netflix dezavantaj analistlerin kazanç tahminleri yendi yardımcı oldu. Netflix (NFLX) hisse şirketin kazanç duyuru önceki gece sonra Salı sabahı ticareti% 22 arttı.
Bu atlama “ödünç” hisse fiyatı düştüğünde satmak için bekliyor açığa satış, ya da yatırımcıların Netflix en yüksek oranda kısmen isnat edilebilir. Stok yüksek giderse, açığa satış hisse satın almak ve konumlarını karşılamak zorunda kalıyor.
Salı günü kazanç ile, Netflix hisseleri şirket bugüne kadar 2013 yılında S & P 500 en iyi performans gösteren hisse senedi verme, şimdi bu yıl% 125 bulunmaktadır.
İlgili hikayesi: Yeni Netflix Facebook uygulaması kullanıcılara payı görüntüleme tarihi sağlar
Netflix üç aylık kazanç raporu Şirket ilk geç 2011 yılında ilan Netflix orijinal içerik planı, de yatırımcıların ilk bakmak. Netflix bu yıl orijinal serisi uzun bir liste yayıyoruz: “Lilyhammer,” iptal bir yeni sezon ikinci sezon “Arrested Development,” bir çocuklar DreamWorks Animation, korku kral Eli Roth adlı yeni bir dizi, birinden göstermek yaratıcısı Jenji Kohan “Weeds” den komedyen Ricky Gervais ve başka.
Hastings orijinal içerik önümüzdeki aylarda başarılı olursa, Netflix 20 veya daha fazla gösterir istikrarlı genişletmek olabilir Pazartesi söyledi.
“Önümüzdeki iki yıl içinde, bu mütevazı bir artış var,” diye analistler bir konferans çağrısında söyledi. “Bu bizim için çılgınca başarılı olsaydı ilk üç gösteri olduğu gibi, biz 20 ya da kuzeye genişletmeye devam edebilir, ancak bu yılın geri kalanında ne bağlı olacaktır.”
Genel Netflix karı, bir defalık borç ile ilgili ücretleri hariç, hisse başına 31 sent olarak gerçekleşti. Thomson Reuters tarafından çağırılmaya Analistler hisse başına 19 sent kazanç bekliyorduk. Satış sadece beklentileri doğrultusunda, 1 milyar doların üstüne.
Netflix sonuçları katı olmasına rağmen, şirket hala hissedarlarına kendi mektupta bir savunma sesi vurdu.
“Uzun vadeli, biz ve daha fazla serisi ‘Cards Evi’ gibi zaten popüler gösteri daha mevsim ekleyin olarak orijinal serisi değerini … dışarı karşılanacaktır inanıyorum,” şirket yazdı. “Harry Potter serisinin daha sonra kitaplara göre, kitap birinde bir fenomen değildi.”
Netflix analistler orijinal içerik yaklaşımı hakkında iki büyük endişelerini dile gibi, savunma olmak için bir neden vardır. İlk olarak, şirket aynı anda tüm bölümlerini yayınladı – hangi birisi “Kartlar Evi” izlemek için bir ay boyunca ücretsiz deneme ile kayıt ve sağ sonra iptal olabilir anlamına gelir.
Netflix az 8.000 kişi çeyreğinde ücretsiz deneme imkânı sunuyoruz “gamed” diyerek, kendi mektupta kafa kafaya bu sorunu ele aldı.
“Bir kez oluşturulan büyük medya ve tüketicilerin nasıl ve ne zaman kendi eğlence keyfini üzerinde tam kontrol veren marka niteliği takviye sosyal vızıltı, tüm bölüm başlatmak için bizim karar,” Netflix Piyasaya yazdı.
“Kartlar Evi” bildirildi iki sezon için 100 milyon $ mal – Eleştirmenler de orijinal serisi pahalıya mal olabilir endişe vardır.
Ama Netflix sözcüsü Joris Evers bir dış stüdyo ile özel bir akışı anlaşma var gibi şirketin “Kartlar Evi” üzerinde yaklaşık aynı miktarda harcanan bu yılın başlarında CNNMoney söyledi.
Şimdi Netflix rakiplerine kendi gösterir çevresinde alışveriş gibi bu stüdyoları, son iki yıl içinde değerli içerik için daha fazla talep var: Hulu, Redbox (CSTR), Amazon (AMZN, Fortune 500) ve daha fazlası. HBO ve CBS (CBS, Fortune 500) ‘Showtime da kendi akışı teklifleri genişletiyoruz (CNNMoney ana şirket Time Warner (TWX, Fortune 500) ait).
Son iki çeyrekte her 2 milyondan fazla yeni akışı abone kayıt olan getirdi rağmen rekabetin, ABD’de Netflix akışı büyüme darlığı oldu. Bu Netflix yaklaşık 29,2 milyon abone güncel bir toplam verir.
Hastings “Kartlar Evi” abone büyüme “çok güzel bir etki”, oluşturulan olduğunu analistler söyledi “ama hafif bir etki değil, bir gecede etkisi var bir.”
Netflix büyümenin mevcut çeyrekte yavaş bekliyor. Genel ikinci çeyreğinde, şirketin sadece 230.000 için 880.000 yeni ABD akışı müşteriler eklemek için bekliyor.
Hastings bu yakın aile durumunda uygun olduğunu söyleyerek, şifre paylaşımı şirket için bir sorun olabilir endişeleri küçümsedi.
“Biz gerçekten çok orada oluyor sanmıyorum, ‘Ben marjinal bir tanıdık ile Şifremi paylaşmak için gidiyorum,'” dedi.
CNNMoney James O’Toole raporlama katkıda bulunmuştur.

Leave a Reply