Nejlepší smartphony se může brzy stát více než 200 dolarů

Dny 200 dolarů smartphonu mohla být očíslovány. Není žádným tajemstvím, že bezdrátové společnosti se snaží skoncovat s dotacemi.

Typicky, zákazníci zaplatí zvýhodněnou cenu dopředu na svých telefonech a pak pracovat náklady vypnout v průběhu dvouleté smlouvy.
To pomohlo nosiče nalákat zákazníky a zamkni je do dlouhodobých obchodů. Ale tyto slevy jsou také spodní-line zabijáci, zvláště při extrémně vysokých dotací-end zařízení, jako je iPhone od společnosti Apple (AAPL, Fortune 500). IPhone nese zdaleka největší dotace na trhu.
16GB iPhone 5 bez smlouvy se prodává za 649 dolarů na internetových stránkách společnosti Apple, například. Ale můžete získat telefon od hlavního dopravce za 199 dolarů se smlouvou. Ve čtvrtletí, ve kterém uvádí na trh nový iPhone, ziskové marže pro bezdrátové firmy Verizon, AT & T a Sprint často propad.
Dopravci většinou zaklepat 400 dolarů z ceny špičkových chytrých telefonů se systémem Google (GOOG, Fortune 500), operační systém Android, včetně Samsung Galaxy S4, stejně. To je důvod, proč bezdrátové společnosti začínají hledat způsoby, jak skončit dotace.
Související příběh: iPhone je noční můrou pro dopravce
Některé mezinárodní dopravci již zbavili cenových slev. Jiní nabízejí Bring-vaše-vlastní zařízení nabídky a kreativní možnosti financování
Ve Spojených státech, první skoncovat s dotací – druh – je T-Mobile (TMUS).
Č. 4 nosič, který sám označil “uncarrier,” nabízí se smlouvou bezplatnou službu plány pro zákazníky, kteří nakupují na plný předražené telefony nebo již vlastníte, které chtějí přejít na službu T-Mobile. Nabízí také možnosti financování pro dotovaných telefonů, i když tito zákazníci stále musí splatit plnou hodnotu svých telefonů než dva roky.
I když T-Mobile nebude jako absťák o dotacích, jak tvrdí, že upoutala pozornost soupeři. Generální ředitelé Verizon (VZ, Fortune 500), AT & T (T, Fortune 500) a Sprint (S, Fortune 500), všichni nedávno řekl, že hledají blíže na to, co T-Mobile dělá.
Sprint CEO Dan Hesse řekl v konferenčním hovoru s analytiky minulý měsíc, že ​​se dopravci nemohou udržet oblasti slev telefony “, protože dotace jen dál nahoru, a … průmysl nemůže dovolit aktualizovat tak často.” Verizon nedávno prodloužila smlouvy o čtyři měsíce – 20 – 24 – získat více muziky za své dotace.
Související příběh: T-Mobile vybouchne cenového modelu mobilního telefonu
Počítačoví odborníci řekl, že jsou i jiné faktory, které by mohly vést k ukončení dotací … nebo u velmi nejméně, menší slevy.
“Je dotační model, určitě bude pryč?” zeptal se Pierre Alain Sur, vůdce celosvětové PricewaterhouseCoopers komunikační činnosti. “Je těžké říci, v tomto bodě, ale trend směřuje tímto směrem.”
Smartphone se stává odolnější a inovace zpomalují. Apple se stále prodávají šílené množství iPhone 4, zařízení, která byla zahájena před dvěma lety.
Vše, co zbylo, je změnit způsob myšlení zákazníků. Zajímavé je, že spotřebitelé nemají problém platit plnou cenu za tablety, které jsou v podstatě velké smartphony se všemi stejnými vlastnostmi výjimkou uskutečňování hovorů. Ale dopravci byly diskontování ceny telefonů navždy.
“Je to špatný zvyk,” řekl Craig Wigginton, vedoucí sektoru Telekomunikace americké společnosti Deloitte. “Je to představa, že to bude provedeno na věčné časy.”
Wigginton srovnání bezdrátového průmyslu leteckými společnostmi. To může trvat jen jeden dopravce zcela eliminovat dotace než ostatní všechno sledovat. T-Mobile může být, že první “letecká” bezdrátových.
Dopravci mohou postupně účtovat více pro smartphony během příštích dvou až tří let Wigginton řekl. Nejdříve mohou zvýšit cenu nového telefonu na $ 250, pak 300 dolarů a tak dále.
Takže pokud chcete nejnovější iPhone nebo Galaxy za $ 199, budete muset koupit raději dříve než později.

Leave a Reply