Najlepsze smartfony wkrótce może kosztować więcej niż 200 dolarów

Dni na 200 dolarów smartphone może być ponumerowane. Nie jest tajemnicą, że bezprzewodowe firmy starają się rezygnacji z dotacji.

Zazwyczaj klienci płacą obniżonej cenie do przodu dla swoich telefonów, a następnie pracować na koszt off w ciągu dwuletniego kontraktu.
To pomogło przewoźnicy zwabić w klientów i zamknij ich w transakcji długoterminowych. Ale te zniżki są również bottom-line killers, szczególnie, gdy dofinansowanie super wysokiej klasy urządzenia, takie jak iPhone firmy Apple (AAPL, Fortune 500). IPhone przenosi zdecydowanie największą dotację na rynku.
16 iPhone gigabyte 5 bez umowy kosztuje 649 dolarów na stronie internetowej firmy Apple, na przykład. Ale można dostać telefon od głównego przewoźnika na 199 dolarów z umowy. W przypadku pomieszczeń, w których nowy iPhone uruchamia, marże dla firm bezprzewodowej Verizon, AT & T i Sprint często zanurzyć.
Przewoźnicy zazwyczaj odrzut 400 dolarów od ceny najlepszych smartfonów z systemem Google (GOOG, Fortune 500) systemu operacyjnego Android, w tym Samsung Galaxy S4, jak również. Dlatego bezprzewodowe firmy zaczynają szukać sposobów, aby skończyć dotacje.
Podobne opowieści: iPhone jest koszmarem dla przewoźników
Niektórzy międzynarodowi przewoźnicy już pozbyć rabatów cenowych. Inne oferują bring-your-own oferty urządzeń i kreatywne opcje finansowania,
W Stanach Zjednoczonych, najpierw do rezygnacji z dotacji – rodzaj – to T-Mobile (TMUS).
Nr 4. Przewoźnik, który nazwał siebie “uncarrier” oferuje umowy-darmowe plany serwisowe dla klientów, którzy kupują pełne niedrogie telefony czy już posiadasz jeden, że chcą, aby przejść do usługi T-Mobile. Oferuje również możliwość finansowania dla subsydiowanych telefonów, choć ci klienci nadal muszą opłacać pełną wartość ich telefonów w ciągu dwóch lat.
Mimo, że T-Mobile nie będzie tak zimno indyka na dotacje, jak twierdzi, to zwrócił uwagę rywali. Prezesi z Verizon (VZ, Fortune 500), AT & T (T, Fortune 500) i Sprint (S, Fortune 500) wszyscy powiedział niedawno, że są one jednak uważnie na to, co T-Mobile robi.
Sprint CEO Dan Hesse powiedział podczas telekonferencji z analitykami w zeszłym miesiącu, że przewoźnicy nie mogą utrzymać telefony dyskontowania “, ponieważ dotacje just keep going up i … przemysł nie może sobie pozwolić, aby uaktualnić tak często.” Verizon niedawno przedłużone kontrakty o cztery miesiące – od 20 do 24 -, aby uzyskać więcej magnesu za jej dotacji.
Powiązany artykuł: T-Mobile wysadzi modelu telefonu komórkowego cenowej
Eksperci powiedział, istnieją inne czynniki, które mogą doprowadzić do końca dotacji … lub co najmniej, rabaty mniejszych.
“Czy dotacja model na pewno będzie pożytek?” zapytał Pierre Alain Sur, lider globalnego biznesu PricewaterhouseCoopers łączności. “Trudno powiedzieć w tym momencie, ale trend jest skierowana w tym kierunku.”
Smartfony są coraz bardziej wytrzymałe, a innowacyjność jest spowolnienie. Apple wciąż sprzedaje szalone ilości iPhone 4, urządzenie, które rozpoczął dwa lata temu.
Pozostaje to, aby zmienić sposób myślenia klientów. Co ciekawe, konsumenci nie mają problemu płacąc pełną cenę za tabletki, które są w istocie duże smartfony z wszystkich funkcji samych wyjątkiem nawiązywania połączeń. Ale przewoźników zostało dyskontowanie cen telefonów zawsze.
“To zły nawyk”, powiedział Craig Wigginton, lider amerykańskiego sektora telekomunikacyjnego w Deloitte. “Nie ma pojęcia, że ​​będzie to miało na zawsze.”
Wigginton porównaniu branży bezprzewodowej linii lotniczych. To może tylko wziąć jeden nośnik, aby całkowicie wyeliminować dotacje zanim reszta wszystko śledzić. T-Mobile może być tak, że pierwsza “linie” z sieci bezprzewodowych.
Przewoźnicy mogą stopniowo ładować więcej dla smartfonów w ciągu najbliższych dwóch do trzech lat, Wigginton powiedział. Mogą najpierw podnieść cenę nowego telefonu do 250 dolarów, a następnie 300 dolarów i tak dalej.
Więc jeśli chcesz najnowszy iPhone lub galaktyka dla 199 dolarów, być może trzeba go kupić raczej wcześniej niż później.

Leave a Reply