Na sprzedaż: Twoje dane osobowe

Smartphone posiada skarbnicę informacji o Tobie, a firmy telefonów komórkowych szuka sposobów, aby z kolei, że w zysku.

Obecnie większość z bezprzewodowego danych akcji przewoźników z osobami trzecimi jest dość ogólna: Wszystkie cztery krajowych przewoźników pakować osobiste swoich klientów informacje i używać, zagregowane dane do pomocy zewnętrznych firm kierują reklamy do swoich abonentów.

Ale firmy telefonów komórkowych są tylko zarysowania powierzchni, co może być udostępnianie. Smartfony wiem gdzie teraz jesteś, gdzie byłeś, co lubisz na zakupy, a co aplikacje używasz. Twoja firma telefon zna wieku, rasy i płci.

Połącz wszystko razem, a przewoźnicy jakieś niezwykle istotne informacje dla marki rywalizują o biznesie.

“Ciekawa przemiana dzieje się w sieci bezprzewodowej, w której konsumenci nie są już klienci – są produktem”, powiedział Dan Hays, dyrektor w komunikacji PricewaterhouseCooper i praktyki technologii. “Sztuką jest dla operatorów, aby dowiedzieć się, jak zarabiać pieniądze bez naruszania ich relacji i zaufania z ich użytkowników.”

Oto w jaki sposób firmy telefonów komórkowych i innych firm marek może wykorzystać swoje dane: Kiedy stoisz na zewnątrz sklepu, firma komórka może zapewnić swoją lokalizację i wiek (bez nazwy w załączeniu) do sprzedawcy, który może natychmiast umieścić ogłoszenie w telefonie, który jest skierowany do Ciebie. Lub w oparciu o który idąc ulicą, detalista może natychmiast zmienić cyfrowy znak, by zwabić je w. Jeśli masz sklep App zainstalowana w telefonie, że sklep może wysłać kupon, gdy jesteś w pobliżu.

Verizon (VZ, Fortune 500) rozpoczęła już sprzedaż zagregowane dane klientów lokalizacji dla osób trzecich. Przewoźnik śledzi główne kategorie, który przechodzi przez sklepy (wiek, rasę, płeć) i podaje, że dołączony informacje detalistów. Te sklepy mogłyby lepiej reklamować się do osób, które są najbardziej skłonni do kupowania ich produktów, lub mogą otworzyć sklep w części miasta, gdzie ich docelowe podróżach demograficzne.

Powiązane historia: AT & T chce rozliczać za wszystko

Ale przewoźnicy są teraz zyskuje zdolność, aby przejść poziom głębiej z informacji, które zbieramy. Cisco (CSCO, Fortune 500) w zeszłym tygodniu zaprezentował kwantowej, nowa mobilna platforma monetyzacji, który umożliwia w czasie rzeczywistym analiz sieciowych i działania.

Quantum, a także niektóre inne rozwiązania oferowane przez IBM (IBM, Fortune 500) i innych firm, pozwalają przewoźnikom wiedzieć, co się dzieje w ich sieci w danym momencie i natychmiast działa na tej informacji. Innymi słowy, reklamy i kupony staną hyperlocal i jeszcze bardziej precyzyjnie ukierunkowane.

“Operatorzy sieci siedzieć na kopalni złota danych”, mówi Kelly Ahuja, dyrektor generalny dostawca usług Cisco Mobility Group. “Jedziemy, aby pomóc im zdobyć i je stosować.”

Ukierunkowane mobilnej reklamy może być 8 miliardów dolarów na rynku w 2016 roku, według Ahuja.

To wszystko jednak ma potencjał, aby być straszne i aby użytkownicy czują naruszone. To jest coś, operatorzy są zarówno świadomi i ostrożni.

“Nie może być przypadkowy o prywatność,” powiedział Abhi Ingle, szef AT & T (T, Fortune 500) ekosystemu i zespół innowacji. “Jeśli pójdziesz głębiej niż poziom analityki kategoria bazie, nie musi być wyraźna zgoda podane przez użytkownika.”

Tylko około 5% sprzedawców obecnie odsetki czy też zdolność promowania konkretnych klientów na podstawie ich lokalizacji, według Ingle. Większość tego, co marki są zainteresowane bardziej ogólnych informacji o swoich klientów.

Jednak w szybko zmieniającym się i coraz bardziej mobilni rynku, marek, które przyjeżdżają z opóźnieniem w lokalizacyjną ukierunkowane gry reklamowej mogą być pozostawione na mrozie.
– Zobacz więcej:

Tagged with 

Leave a Reply