Mütevazi USB teknoloji ‘rock yıldızı’ haline mühendisi döndü nasıl

Giderek şaşırtıcı bir hızda ilerleyen bilgisayar teknolojisi ile, küçük bir özelliği inatla geleceğe dönük kalır ve, daha da önemlisi, kusursuz olduğunu bilmek insanı rahatlatır.

Olduğu gibi USB (Universal Serial Bus) bugün gibi ilgili olduğu zaman 12 ilk dijital cihazlar bir dizi arasında veri aktarımı bir sağduyulu ve basit bir şekilde kullanıcılara sunan, 1990’ların sonunda tekrar boy göstermeye başladı 4,5 milimetre liman ve kablolar milimetre .
Eş-mucit, Ajay Bhatt, ün bilgisayar gayri resmi salonunda kalıcı bir yer sağladı bir istatistik – Bugün, fazla 10 milyar USB cihazları dünyada kullanımda olduğuna inanılmaktadır.
“. Tamamen herkes nasıl etkilediğini şaşırdı Yani, benim adım ortak bir isim oldu – en azından okullarda ve teknik topluluklarda,” Bhatt dedi.
Bilgisayar çevrelerinde mühendis yüksek ayakta ünlü Bhatt tasvir bir aktör starstruck iş dolu bir laboratuvar haline çalımlı Intel, onun işverenler tarafından her 2009 reklam kampanyasında kutlandı.
“Ben gerçekten bir rock yıldızı tedavi almak ve bu benim için oldukça sıradışı – imzanız için soran insanlar, insanlar resim için soruyorum.”
BLUMOTION’ın menteşe sessiz başarısı
Post-it Notlar arkasında İlahi ilham
Karahindiba lastik Hasat dijital ölümsüzlüğe Onun yolculuğu bilgisayarlar ve dizüstü bilgisayarlarda ayrı cihazlar bağlantılı tıknaz kablo ve portalları artan arapsaçı ortasında 1990’ların başında başladı.
Okuyun: Ahududu Pi + Arduino = 100 $ süper bilgisayar
Başka bir modem bağlamak olur ise bir kablo klavye konuşmak istiyorum, Bhatt, hatırlıyor. Monitöre sabit disk bağlantı başka bir ile farklı bir kablo etkin baskı,.
“Bu olması gereken daha zor oldu,” diyor.
“Sen bağlantı kabloları ile iki cihaz aradılar ve bu kullanmak için ortalama bir kişi için çok zor oldu. Bu noktada tüm teknoloji teknoloji ile teknoloji için geliştirilmiştir şeyler olmasını istedim ama kuralları bu kadar basit değildi.. ”
O tüm sanayi genelinde bilgisayarlar için tek bir bağlantı oluşturma hakkında ayarlayın. Altı yıl boyunca o otobüse atlamak için herkes çağırıyor, diğer bilgisayar firmaları da sonra Intel’de arkadaşları lobi ve.
“Başlangıçta, onları yararları anlamak için zordu. Biz büyük bir çadır vardı ve biz herkes dahil, biz herkesin girişine dinledi ve gücümüzle en iyi ve USB başarılı yüzden onları ele çalıştık,” Bhatt dedi.
Tüm kolay yapılır daha söyledi, o sektörün eko-sisteminde radikal bir değişiklik gerektiren, diyor.
“Bu onların bakış açısından sorunun bakmak zorunda gibi bir şey başarılı olmak için Ben, diyelim ki, Compaq gitti eğer -. Biz düşünmek için kullanılan – Şimdi (ait) Hewlett-Packard olduğu onların sorunlarını ve ne karşılaşılan sorunlar, “dedi.
Ayrıca para kazanmak için bilgisayar donanım üreticileri yardımcı olurken bu müşteri memnuniyeti bazı sorunları ele çünkü USB iyiydi.
Onun buluşu Bhatt kendi ticari beklentilerini başlangıçta oldukça mütevazı.
Okuyun: Dünyanın en küçük balık gözü kamera
“Ben bu bir (bir kapalı) 40.000.000 $ fırsat olduğunu düşündüm,” diyor. “USB gitti nerede hayal edemiyorum ya da nereye gitmeye devam edecek. Bu benim hayal çılgın aştı.”
Birçok insan bu yapılır ve daha sonra mağazaya gitmek veya kullanıcılara konuşmak olamazdı söyledim. Hepsi ne kadar kolay olduğunu USB, tarafından memnun olacak.
Ajay Bhatt, Intel engineerThe ilk modeli (USB 1) 1990’ların sonunda piyasaya geldi ve hemen bir hit oldu. Sonraki sürümleri – USB 2.0, 2008 yılında girmiştir 2000 ve USB 3.0 serbest – büyük ölçüde veri aktarım hızları geliştirdik.
“USB 3.0 400 kat daha hızlı (bizim orijinal USB dışında) ve ileri gitmek gibi USB hızlı 816 kez gidiyor görmek,” Bhatt diyor.
“Bu USB büyük bir kısmı aldığım ilk cihaz günümüzde bilgisayarlarla çalışmak olabilir. Gelişen, ve umarım gelecekte bilgisayarlar ile çalışır.”
Bugün, iki milyar USB en her gün milyonlarca satılan ile, her yıl sevk edilir.
Ancak proje para olmamıştı, 56 yaşındaki diyor.
“Biri bana bir kez röportaj ve ben USB noktası ve Intel başına bir kuruş o zaman çok para yapmış olur USB noktası başına bir kuruş yapılmış yaptıysanız ben, bilmiyorum, bilmiyorum, dedi,” diyor .
“Sanırım biz herkesin yararlanabilir açık bir standart oluşturuldu ne yaptığını düşünüyorum. Ne görmek için mutluyum herkes bu eko-sistemi katılır ve hepsi para kazanmak olmasıdır.”
Bhatt olsa için gerçek alt satırında kendi kişisel sermaye değer kalıcı bir anlamda olmuştur.
“Ben bir mağaza bir raf üzerinde vizyonları inanılmaz bir duygu, fikirlerinizi görmek için herhangi bir mühendis için düşünüyorum – bir şey yarattı çünkü biliyorum, bir şey hayal,” diyor.
“Birçok insan bu yapılır ve daha sonra mağazaya gitmek veya kullanıcılara konuşmak olamazdı söylemiştim. Hepsi ne kadar kolay olduğunu USB, tarafından memnun olacak. Bu kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.”

Leave a Reply