Miks kasutaja kogemus ei ole võimalik kavandada?

Hiljuti paljud kasutaja kogemus disainerid arutada seotud teemadel. Me peaksime meie kasutajatele parem kogemus, proovige teha neile meeldib meie sait, rakendused ja startup ekraan. Kasutaja kogemus on väga ebamäärane mõiste, nii et paljud inimesed ikka veel tunne teda kallutatud. Lisaks on paljud disainerid kuidas leida kasutaja kogemus tundub, et on kindlalt veendunud, et tegelikult ebareaalne. Kasutaja kogemus ei sõltu ainult sellest, mida ta on kavandatud, vaid ka, ja kõigis on suhe. See artikkel selgitab, miks kasutaja kogemus võib projekteerida.
Erinevad tõlgendused kasutaja kogemus
Ma hiljuti külastas mitmeid high-end disain firma, oma töö tundub väga hea, ja pandi eksponeeritud ettevõtte puhul, kvaliteet on väljaspool kahtlust. Kuid need teosed tunduvad panna kasutaja kogemus on samaväärne sisukord, wireframes sellist sisu, sama teabe arhitektuuri. See on põhimõtteliselt vale, kuid see on kaugel sellest, mida me tahame.
See tase ei esinda kogu meie tööstust, kuid uuringud on näidanud, et kasutajad kogemus on erinevad standardid, ja sageli on kasutatud kuum teema arutelu. (Üksikasjalikumaid ilme Hans-Christian Jetter ja Jens Gerken oma artiklis (“lihtsustatud mudeli kasutaja kogemus praktiline rakendus”). Mitte ainult inimese-arvuti interaktsiooni, kasutatavus või informatsiooni arhitektuur, kuigi kasutusmugavus on Kõige olulisem tegur kasutaja kogemus.
Paljud uuringud näitavad, et mõista kasutaja kogemus on erinev, kuid siiski paljud inimesed kipuvad kasutaja kogemus on dialoog inimese ja arvuti (HIC). (Vt Effie Lai-Chong Law et al on artiklis (“mõistmise, piiritlemise ja määratlemise kasutaja kogemus: uuringu lähenemisviis”).
Kuid inimene-masin dialoogi dabbled mõned lahendused, ettevõtte eesmärke ja tulemusi ning kasutajate kogemusi kaugemale nendes valdkondades. Ta tuleb arvestada erinevatest vaatenurkadest, nagu emotsionaalne, esteetilised kogemused, mõju kasutusmugavus. Muidugi, see on lihtne hinnata poolest kasutusmugavus, samas kui teised ei ole lihtne teha!
Hassenzahl kasutaja kogemus paljud mudelid on välja pakutud mudeli kasutaja kogemus, mõned põhinevad Hassenzahl mudel. See mudel eeldab, et on määratud igale kasutajale ja tootega seotud funktsioone. Nagu nägime, need funktsioonid erinevate kasutajate erinevad, kasutaja kogemus on loodud, kui kasutaja teeb erinevaid tooteomaduste reaktsioon tulemusi.
Need etiketid / atribuudid võib jagada nelja kategooriasse: operatiiv-, äratundmisrõõmu, ärritav, sugestiivne. Need kategooriad on kõrgem jaguneb praktiline ja lõbus.
Arvestades aegrelee praktilisus ja toote omadused, lõbus ja kasutajasõbralik seotud vaimse tervisega, ma saan aru, kuidas nad saavad aidata meil teada, kuidas erinevad toote seisukohast disain asemel projekteerimine kasutaja kogemus. Ja tema kolleegid ka näitab, miks kasutaja kogemus võib projekteerida.
Toimivus
Hassenzahl haamriga ja metafoor pragmaatiline ja hedonism. Praktiline funktsioonid on selgitada meie toodete funktsioon. Siiski on hedonistic haamer funktsioone, nagu seda kasutatakse näiteks jog oma mälu. Selle mudeli puhul on praktiline täidetavaks funktsioone ja tarkvara, mis on seotud sisuliselt, toimivus ja toote põhifunktsioonid, et tavaliselt need ja toote kasutamisega seotud informatsiooni. Selle saidi lõpptulemused peaks olema lihtne ja arusaadav ja kasutajad teavad, kuidas seda kasutada. Lõpuks toimivus kasutaja kogemus kõige olulisem omadus.
Kuigi koostalitlusvõime on oluline, kuid toode vajab lisafunktsioone. Esimene on välja selgitada funktsioon, arvan: nüüd teie ees, et näidata palju kirjeid, kus üks sobib oma harjumusi, millest üks on hoolid, kuigi mõned neist on kaasas kirjelduse. Teine samm on soovi, et kasutajad näitavad oma identiteeti, mistõttu selleks, et täita seda funktsiooni, pead, mis võimaldab kasutajatel avaldada oma mõtteid. Kasvu sotsiaalse meedia vajab identifitseerimine funktsioon. Enne kui me öelda maailmale, et me isiklik veebileht eelistusi ja lemmikloomad, ja nüüd saame ära sotsiaalse meedia.
Facebook ja blogi ja mõned online-teenuseid, et aidata inimestel suhelda ja suhelda vahel, kes me oleme ja mida me teeme. Need on identifitseerimise ja sünni kohta. Näiteks identifitseerimise eelised võimaldavad kasutajatel kohandada oma olukorda väljendada oma mõtteid, WordPress, ja mõned blogi platvorm võimaldab kasutajatel valida teemad, et näidata oma isikupära, nagu kasutaja uuendada oma staatuse Facebook või Twitter Muu ja nagu kui platvorm.
Ärritus
Kui kasutaja unustab panna manusena Gmail Tips.
Pareto põhimõte, mida tuntakse ka “Pareto seadus näitab, et 80% olemasolevatest vahenditest, on tavaliselt ainult 20% kättesaadavust, seega kaubaartiklite kättesaadavust traditsioonilises sunnitud läbi sõelumine, sest valdav enamus on harva vastu, mida ei saa pidada õigusega kasutaja kogemus. mõned funktsioonid on kiire kasutaja isiklikku arengut ning rahuldada inimeste soove ja oskuste täiendamine teatud funktsioone enne te ei anna meile aidata.
Sellest vaatenurgast on harvem kasutatavad funktsioonid ei tee tarkvara kasutamine vähenenud, sest raske on kasutada ainult üks kord. Hoidke neid, kui kasutajad leiavad, et kasutajad leiavad seal on nii palju võimsam funktsionaalne kogemus, andes kasutajatele üllatav ja positiivne mõju toode. Tegelikult, kui Gmail mind meelde, kui ma arvan, et mida? In post Ma unustasin oma parooli manuseid? Kui teil otsida gmail attchment puperdama, kus saab leida palju inimesi tunnen samamoodi.
Lisaks on palju näiteid ärritav, kuid parim omadus võib ilmuda kas ootamatu, kuid vajalik, nagu Gmaili juhiseid. Kui YouTube Super Bowl või Ystävänpäivä, et parandada oma nähtavust ja modifitseeritud logo, kui sain MailChimp ahvidel minu meeldetuletus “Hush, Helge, ma kuulsin mõned kuulujutud,” ja siis ma saan juhtida avada Bananarama YouTube’is laulu link, leidnud uusi asju.
Sugestiivne
Neljas funktsioon toode ise on vastavalt Hassenzahl mudel, mis aitab meenutada möödunud funktsioon nimega eeldatud. Me tihti kastetud või räägime mõned minevikus toimunud sündmustest, isegi kui see on täna. Isegi mõned tolmune suveniirid tekitada mineviku saab meid aidata.
Design, saame anda vanamoodne otsima kodulehel eesmärk on tekitada nostalgiat meie lapsepõlves koolipäeva, 60 või 30 aastat mälestusi. Isegi mõned kaasaegsed veebisaidid, abstraktne konstruktsioon võib olla ka sugestiivne funktsioone. Facebook ja palju fotosid Flickr on kõrgem vaikimisi.
Kasutaja kogemus ei saa projekteeritud
Võttes ütles, et miks ei saa kasutaja kogemus disain? Kuna kasutaja kogemus ei ole ainult põhi toode ise, vaid ka kasutaja ja staatuse toote kasutamist.
Sa ei saa kavandada kasutaja
Kasutaja erinevad, mõned inimesed võivad kergesti leida, mida sa tahad minna läbi kohapeal, mõned inimesed ei ole lihtne. Teadlikkus toode sõltub toote sõltumatu kasutaja kogemus. Kasutajad võrrelda erinevaid tooteid kogemus lisaks kasutajatele ka erinevaid eesmärke, mida nad kasutavad igasuguseid mustreid.
Mõtle selle peale: Kui te lähete restorani kogeda oma toitu ja teenindust, siis alati, ja sa pidid tegema, võrreldes teiste restoranide ja leida erinevusi. Need kujutavad oma kogemust. Ja teie sõbrad teha vastavalt nende võrdlev eelnev kogemus ja see ja teie suur erinevus. Tarkvara, veebilehed, App rakendus on ka tõsi.
Tegurid, mida ei saa kontrollida
Leia kasutaja rohkem nõudlust punkti, kuna iga kasutaja on oma harjumusi. Nii et sa ei saa põhineb toote kasutamist kavandada kasutaja kogemus. See olukord on väljapoole meie disain, kuid ta saab otsustada, kuidas kasutada oma toote kasutaja, kui kasutaja on, kuidas selline kogemus. Mõningatel juhtudel, näiteks WordPress, te kindlasti tahavad uurida mõningaid väärtuslikke omadusi ja eeliseid. Sest muutus, mõned funktsioonid võivad teha asju keerulisemaks. On teatud juhtudel, näiteks MailChimp ahvidel näitavad, et “teatud kohtades nüüd 05:00,” ja nii väga lahe, aga mõnikord leiad, et väga imelik ja isegi tüütu, sest sa oled teistsugune olukord Selle rakenduse kasutamiseks .
Kuid kasutaja kogemus, mille käigus muutuvad pidevalt ajas. Kui kasutajad esimest kasutamist, võite tunda segaduses, sest toodangut toob kerge negatiivne mõju. Kuid varsti pärast seda, kui taaskasutamise kasutaja leiad mõned väärtuslikud omadused, mis alateadlikult õppida, kuidas tegutseda, nad kogu südamest, ja kasutaja kogemus tuua inimesed on mõju positiivne.
Me mõeldud kasutajatele
Paljud disainerid uhke kasutaja kogemus insener. Väga andekas selles osas, et kasutaja kogemus võib projekteerida. Aga me ei saa seda teha, aga peaks olema mõeldud kasutaja. Me saame kavandada tooteid ja teenuseid, vaid määrata kujundamise ajal kogemusi paljudes erinevates olukordades. Seetõttu ei saa me garanteerida, et meie projekteerib ja toodete järjepidev. Me ei saa luua kasutaja ootustele, ei saa luua toote kasutamist.
Nagu Oliver Reichenstein on märkinud, oli tõepoolest selline, mis võimaldab kasutajatel jälgida meid tegutsemiseks mõeldud tooteid. Film ja brändi kinnitas siinkohal: nad alati ennustada teatud kogemused, ja alati saavutada oma eesmärke.
Igatahes võrreldes horror filme teater rohkem kui kodus vaadates horror, sest keskkond, kus erinevad mõjud on erinevad. Samamoodi mõju reklaam sõltub kasutaja teadlikkus. Kaubanduslik reklaam eesmärk on määrata kindlaks kogemus, tema edu ei reklaami ennast ei erine projekteerimisel kasutaja kogemus kasutaja kogemus disain ja väga oluline, ja ta aitab meil mõista ja tekitada oma piirangud. Aitab meil mõelda, kuidas me tahame kogeda.
On tõestatud, näiteks erinevaid tegureid sätestatud kasutaja kogemus, nagu lõbus, emotsioon, kasutatavus, liikuvust, koostööd kogemus. Vastupidisel juhul, kui me projekteerimine kasutaja kogemus, peame kaaluma kõiki tegureid. Vaata Marianna Obrist jt artiklis “Hindamine kasutaja loodud contentcreation kogu konteksti ja kultuuri”). Vastupidi, kui me projekteerimise kasutaja kogemus, mida me peame tegelema seotud elemendid sõltub meist ja me tahame kujundada toote kasutajale, millist tundeid. Kui me tahame, taotlus on huvitav, siis on meil vaja lisada mõned lõbus funktsioone, nali, raske viktoriin, naljakas video, väga konkurentsivõimeline areenil, või muud elemendid. Kuid me peame meeles pidama, nagu disainerid, me ei saa kunagi tõesti ennustada, kas kasutaja oli huvitav selle rakenduse jaoks. Kasutajad erinevate standardite ja mõnikord nad isegi taha võtta.
Kuidas User Experience Design
Mõistlik mõista kasutajate kogemusi
Kui soovime klientidele kujundada, peame teadma, mis on kasutaja kogemus. Poly näiteks, mis võimaldab kasutajal määrata omadusi eeliseid, mis on Hassenzahl kasutaja kogemus töö.
Nagu Peter Morville “kasutaja kogemus seitse elemendid”, teiste mudelite samuti. Siin kasutaja kogemus on jagatud sobiv, kättesaadav, vastuvõetav, lihtne leida, lihtne juurdepääs, usaldusväärne ja väärtuslik. Need elemendid ja Hassenzahl mudel on väga järjekindel, sest kättesaadav, lihtne leida, usaldusväärne ja lihtne juurdepääs kõikidele kuuluvad praktilisus (pragmatism ja kättesaadavuse kohta), samal ajal soovitav ja väärtuslik kuuluvad meelelahutus (on õnn).
Mõistmise kasutaja
Me peame mõistma meie kasutajatele. Mõned traditsioonilised kasutaja uurimismeetodeid rakendada ka näiteks vaatlus, intervjuud ja küsimustikud. Samuti sobivad ka luues tähemärki kasutaja kogemus disain.
Beyond oodatud
Lõpuks annab kasutajale rohkem meeldib. Mitte ainult ei võimalda oma kasutajate tõhusalt kasutada, vaid ka võimaldab neil ohkama: “See on tõesti geenius meistriteos!”. Beyond kasutaja ootustele. Kui te seda teete, siis peavad nad kasutama oma veebisait või taotlus, mitte sellepärast, kaalukad, kuid nad ei saa aidata.

Leave a Reply