Lone Sinyal göndermek hedefliyor “merhaba!” uzaylılar için tweets

Bir yabancı okumak olabilir tek şans alana bir tweet göndermek için 25 sent ödeyecek? Lone Sinyal kurucuları öyle umuyorum. New York başlangıç ​​herkes 17 ışık yılı uzaklıkta bir yıldız için yayınlanacak mesajları gönderebilirsiniz hangi aracılığıyla yeni bir web sitesi başlatıyor.
Mesajları efsanevi Jamesburg Yer İstasyonu, ilk Apollo 11 aya misyonu desteklemek için inşa edilmiş bir uydu sitesinden gönderilecektir. Kaliforniya’nın kırsal Carmel vadisinde ana gayrimenkul 160 dönümlük içeren özelliği, şimdi özel sektöre ait olup, Lone Sinyal kendi uydu ekipman üzerinde 30 yıllık kira sağladı.
Ama Lone Sinyal daha iddialı bir hedefi vardır. Her yarımkürede uydu yemekleri bir 100 tahmin edilmiş dolar milyon dolara mal ve gerektirecek bir çaba – Geçerli projenin dünya genelinde yeterince ilgi kıvılcım, şirket sonunda tam ölçekli sürekli iletim proje için gerekli para tür yükseltmek umuyor.
“Bunu yapmanın tek yolu Uzay X uzay araştırmaları içine özel sektörün getirdiği aynı şekilde özel sektör ilgi olacaktır,” Jamie Kral, Lone Sinyal CEO’su diyor. Yabancılar ile iletişim kavramı kitlesel pazar ilgi oluşturmak için: Bu Lone Sinyal metin mesajlaşma projenin hedefi var.
Lone Sinyal sitesini Pazartesi akşamı halka başlattığında, herkes ücretsiz bir 144-karakter kısa mesaj göndermek mümkün olacak. Bundan sonra, bu dört metin mesajları satın 99 sent, dört “kredi” satın alabilirsiniz.
Mesajları Gliese 526, Dünya’ya nispeten yakın bir potansiyel yaşanabilir güneş sistemine kirişli edilmektedir.
Dil bilgisayarlar iletişim kurmak için kullandıkları – – fizik temel ilkeleri içeren herhangi bir dilde yazılabilir metin mesajları, ek olarak, Lone Sinyal aynı anda ikili kod ile yazılmış bir mesaj gönderir. Fikir bu ilkeler evrende uygulamak ve böylece İngilizce yazılmış bir kısa mesaj, diyelim ki, daha bir yabancı tarafından anlaşılması olasılığı daha yüksektir olmasıdır.
Bu mesaj astrofizikçi ve gezegen bilim adamı Michael W. Busch, Ulusal Radyo Astronomi Gözlemevi bir adam tarafından geliştirilmiştir.
Lone Sinyal yöneticileri diğer gezegenlerden yaratıklar iletişim olasılığı hakkında ortak bir coşku dayalı bir araya geldi farklı grup vardır. Kral Rockstar Games, en çok satan “Grand Theft Auto” serisinin arkasındaki şirket bir kurucularından olduğunu. Şirketin diğer yaratıcıları bir moda fotoğrafçısı ve bir video oyunu geliştiricisi içerir.
Ray Kurzweil, Google (GOOG, Fortune 500) mühendislik bir yönetmen olan teknoloji toplumda iyi bilinen bir figür, siteye erken erişim verildi ve bir mesaj sıraya edildi. Bu okur: “Tekillik Üniversitesi 526 Gliese selamlar bu almak gibi, bilgisayarlar ve evrenin bilgelik anlamak için daha iyi, daha akıllı bize yaptık..”
Site birkaç düzgün özelliklere sahiptir. Kullanıcılar başkasına bir mesaj adamak ve mesajları takip, her seyahat vardır ne kadar görmek için gerçek zamanlı olarak izliyor olabilir. Site ziyaretçileri gönderilmiş diğer mesajları okuyabilirsiniz. Lone Sinyal, mesajlarını kilometre taşları vurmak kullanıcılara Düzenli e-postalar göndermeyi planlıyor.
Yöneticileri operasyon çalışmasını sağlamak gerekir kaç ödeme yapan söyleyemem. Şimdilik, projede tek yatırımcı Greg Kadel, ilk şirket kurucularından Pierre Fabre ile fikir yumurtadan moda fotoğrafçı.
“Biz çok yalın operasyon çalışan düşünüyorum, ve bize bir sürü aslında bedava çalışıyoruz,” Kral diyor. Projenin giderleri yıllardır kullanılan olmasaydı Jamesburg, artı Jamesburg bir yerinde mühendis için ödeme ve Lone Sinyal sitesini sürdürmenin devam eden pahasına ekipman yükseltme dahil ettik.
Hayalperest proje eleştirmenler olmadan olmaz. Bazı insanlar biz olması gereken, bu dünya dışı varlıklar bir mizaç bilmiyorum çünkü uzayda varlıklara mesaj iletme, akıllı olmayabilir endişe. (“, Bağımsızlık Günü” Düşün yerine “E.T.” daha)
Ama Uzun Sinyal noktaları olduğunu biz zaten varlığımızın yayın iyi bir iş yaptık.
“Bilimsel topluluk biz 70 için bu mesafelerde birkaç yıl da saptanabilir radyo dalgaları iletim oldum farkındadır,” Lone Sinyal için baş bilimsel subay olarak hizmet veren ve bir doktora tutar Jacob Hak-Misra, diyor Penn State Üniversitesi’nden meteoroloji ve astrobiyoloji içinde. Radar, TV, uydu, cep telefonları ve hatta şehir ışıkları uzaya yolculuk sinyalleri yayarlar.
“Astronomlar ve astrobiyologlar ve bilim adamları herkes bizim için bakmak istiyorsa bizim yeri bir sır olmadığını uyum içindedir,” diyor.
Lone Sinyal sadece vermek istiyor “Merhaba, biz geldik!” işaret bir destek.

Leave a Reply