Lone signálu má za cíl poslat “ahoj!” tweety na mimozemšťany

Byste platili 25 centů poslat tweet prostoru na liché naději, že cizinec může přečíst? Zakladatelé Lone Signal doufám. New York spuštění spouští nové webové stránky, přes které může kdokoliv podat zprávy, které budou vysílány na hvězdu 17 světelných let daleko.
Zprávy budou odeslány z legendární Jamesburg Google Earth nádraží, satelit webu, který byl postaven na podporu mise Apollo 11 měsíc. Vlastnost, která zahrnuje 160 akrů prvotřídních nemovitostí ve venkovské oblasti Kalifornie Carmel Valley, je nyní v soukromém vlastnictví a Lone signálu je zajištěn 30-smlouva o pronájmu roku na své satelitní zařízení.
Ale Lone Signál má ambicióznější cíle. Pokud je aktuální projekt jiskry dostatek zájmu po celém světě, společnost doufá, že nakonec zvýšit takové peníze potřebné pro plnohodnotnou kontinuální přenos projektu – výkon, který by stálo odhadovaný $ 100 milionů EUR a vyžadují satelitních antén v každé polokouli.
“Jediný způsob, jak to udělat, by bylo zajímat soukromý sektor stejným způsobem, jako Space X podal soukromý sektor do vesmíru,” říká Jamie King, Lone Signál generální ředitel. To je cílem textu zpráv projektu Lone Signal: vytvářet masově zájem o koncepci komunikace s mimozemšťany.
Když Lone Signál WWW stránky zahajuje pro veřejnost v pondělí večer, bude někdo schopen napsat jednu 144 znaků textové zprávy zdarma. Za to, že si zakoupí čtyři “úvěry” za 99 centů, které kupuje čtyři textové zprávy.
Zprávy jsou putuje do Gliese 526, případně obytné solární systém, který je relativně blízko Země.
Kromě textových zpráv, které mohou být psány v jakémkoli jazyce, bude Lone signálu současně zašle zprávu napsanou v binárním kódu – jazykové počítače používají ke komunikaci – který obsahuje základní principy fyziky. Předpokládá se, že tyto zásady platí v celém vesmíru, a tím je větší pravděpodobnost, že mu rozumí cizinec, než, řekněme, textové zprávy psané v angličtině.
Že zpráva byla vyvinuta astrofyzik a planetární vědec Michael W. Busch, kolegy v Národním Radio Astronomy Observatory.
Lone signálu vedení jsou rozmanité parta, která se dala dohromady na základě sdílené nadšení o možnosti komunikovat s bytostmi z jiných planet. Král je spoluzakladatelem Rockstar Games, která stojí za bestselleru “Grand Theft Auto” série. Společnosti další tvůrci patří módní fotograf a herní vývojáře.
Ray Kurzweil, známá postava v tech komunity, kteří je technický ředitel společnosti Google (GOOG, Fortune 500), dostal rychlý přístup k webu a ve frontě zprávu. To zní: “Zdravím Gliese 526 ze Singularity University Jak se zobrazí tato, naše počítače z nás chytřejší, tím lépe rozumět a moudrost vesmíru.”.
Tato stránka má několik pěkné vlastnosti. Uživatelé mohou věnovat zprávu někoho jiného a sledovat jejich zpráv, sledování v reálném čase vidět, jak daleko má každý cestoval. Návštěvníci stránek mohou číst jiné zprávy, které byly odeslány. Lone signálu plánuje posílat pravidelné e-maily uživatelům při jejich zprávy hit milníky.
Vedoucí pracovníci by se říci, kolik platících zákazníků, které budete potřebovat, aby operace běží. Prozatím jediným investorem projektu je Greg Kadel, módní fotograf, který jako první vymyslel nápad s firmou spoluzakladatel Pierre Fabre.
“Myslíme si, že vedete velmi štíhlé operaci, a spousta z nás se skutečně pracují zadarmo,” říká Král. V projektu náklady zahrnovaly upgrade na zařízení v Jamesburg, které nebyly použity pro let, plus pokračující náklady platit za on-site inženýr v Jamesburg a udržení Lone signál na internetových stránkách.
Donkichotští projekt nebude bez kritiky. Někteří lidé se obávají, že přenos zpráv bytostem ve vesmíru nemusí být chytrý, protože nevíme, temperament těchto mimozemšťanů by měly existovat. (Myslíš, že “Den nezávislosti”, spíše než “E.T.”)
Ale dlouhý signál poukazuje na to, že jsme již odvedli dobrou práci vysílacích naši existenci.
“Vědecká komunita si je dobře vědom toho, že jsme se vysílá rádiové vlny, které jsou zjistitelné na těchto vzdáleností 70 několik let,” říká Jacob Haqq-Misra, který slouží jako hlavní vědecký důstojník na signál Lone a titul Ph.D. v meteorologii a Astrobiologie z Penn State University. Radar, TV, satelit, mobilní telefony a dokonce i město světla vysílají signály, které cestují do vesmíru.
“Astronomové a astrobiology a vědci se shodují, že naše umístění není tajemstvím, pokud někdo chce vypadat pro nás,” říká.
Lone signál jen chce dát to “Ahoj, jsme tady!” maják podporu.

Leave a Reply