Küp-sakinleri için topluluğu pazarlar yaratıcılık Dance

Bu hikayenin bir önceki sürümü Hewlett-Packard ve Trey McIntyre Proje arasındaki ilişkiyi mischaracterized.

Dans topluluğu bölgenin sanat kuruluşları ve hayır kurumları vitrine bir şirketin etkinliğin bir parçası olarak HP’nin Boise ofisinde birkaç kez sahne aldı, ancak HP işe ya da yaratıcı hizmetler için TMP ödenmiş değil. Bu makalenin metni güncel ve giderilmiştir.
Çoğu dans şirketlerin performansları için bilet satarak para kazanmak. Boise tabanlı topluluğu Trey McIntyre Proje daha geniş bir iş modeli vardır: “. Biz yaratıcı sürecin kendisi gerçek bir varlık, var karar verdik Biz satıyorsanız,” John Michael Schert, şirketin kurucularından diyor ve yöneticisi.
Bazı kurumsal devleri sahada ilgilendi. Chicago Booth Business School Üniversitesi son zamanlarda ilham alma konusunda tavsiye olarak Schert getirdi ve birkaç Boise işletmeler dans grubu ile işbirliği yaptı.
“Sanatçılar ilham tüm süreç yaşıyor. Biz bir araç olarak rafine karar verdi,” Schert, eski bir dansçı kendisi söylüyor. “Biz şirketleri bir pazarlama stratejisi veya bir sağlık politikası olup olmadığı, onlar oluştururken anlamak ve onlara asılı nerede düşünmek almak istiyorum, ve nasıl yeni fikirler için bu durak noktaları etrafında yollar bulmak. ”
Teknoloji devi Hewlett-Packard (HPQ, Fortune 500) topluluğu yaratıcılığı seviyor. Von Hansen, geleceğin teknolojileri şirketin genel müdürü, şirketin yıllık sosyal bir parçası olarak yerel kar amacı gütmeyen ve sanatsal organizasyonlar gerçekleştirmek için HP’nin Boise ofisine birkaç kez TMP en dansçı getirdi.
Eylem dansçılar izliyor ve yaratıcı süreci hakkında daha sonra onlarla konuşurken “daha iyi çözümler üretmek ve sorunları çözmek, böylece bir şeyleri yapmak aynı yolumdan personelimiz çeker,” diyor.
HP, hizmetler için TMP ödemez, ancak bazı kurumsal müşteriler yapmak. Onun dans şirketin dört üyesi içeren yarım günlük bir sunum için yaklaşık $ 20.000 iş başlangıç ​​onun “angajman” satırı için TMP en oranları. Her sunum özel müşteri ve hedefleri için hazırlanmıştır.
Gayrimenkul geliştirici Kil Carley ekibi Eski Boise, bir şehir ticari bölgesinde yeni bir karma kullanım özelliği için planları beyin fırtınası için Schert ile çalıştı.
Biz bazı sıradışı fikirler ele verdik, “diyor.” Bunlar dairesel odaları ve aktivite için fikirler gibi geleneksel olmayan şekillerde yer hayal etmek nasıl bize yardımcı olduk. ”
İlgili hikayesi: IDEO kurumsal Amerika’ya tasarım getiriyor nasıl
Kurumsal küp-sakinleri ilham motivasyonel konuşmacı, sanatçılar ve sanatçılar işe büyük şirketler bir zaman onur gelenektir. Bu girişimler üzerinde ROI izleme zor, araştırmacılar kabul. Çok az sabit veri orada var, Barry Jaruzelski, firmanın yıllık Küresel İnovasyon çalışma yürüten Booz & Co üst düzey ortağı diyor.
Yine de anekdot kanıtlar güçlü olduğunu düşünüyor: “Sıradışı etkileşimleri varsaymak yeni şeyler insanlar için engel düşürebilirsiniz,” diyor.
Hansen o yaratıcı vibe TMP ilham ödemek düşündüğünü söyledi.
“Onlar gerçekten bizim mühendis ve bilim adamları içine pozitif enerji, ve bu çevirir oluşturmak,” diyor. “İnsanların zihinlerini açmaya yardımcı olur.”
Kelimenin tam anlamıyla – Aetna (AET, Fortune 500) de, dans topluluğu çalışmaları daha uygulamalı olması amaçlanmıştır. Sağlık sigortası şirketin hayırsever kuruluş kendi hasta etkileşimleri iyileştirmeye şirketin doktor ve hemşirelerin eğitimi binlerce hakkında TMP ile görüşme halinde. Amaç, Schert diyor, onları hazır beden dili öğrenmek ve hastaların stresi azaltmaya yardımcı olacaktır.
Kendi iş modeli hakkında Topluluğun yaratıcılık kesinlikle onun alt satırında yardımcı oldu: Grup TMP en 2.250.000 $ yıllık bütçesinin üçte için kurumsal iş hesabınız hedefliyor.
Schert iş ve teknoloji sinerji her iki taraf için ödemek nasıl hakkında boğa olduğunu.
“Biz sanatçının rolü değiştirirken,” diyor. “Biz fikir oluşturulur ve boyunduruk altına nasıl yardımcı olabilir. Bu şirketler yardımcı olur ve sanatçıların devlet değerlerini yardımcı olur.”

Tagged with 

Leave a Reply