Kucharz powiedział: “nie wiem” rzecz: Dlaczego przychody Apple w Chinach spadła?

Chociaż przychody Apple w regionie Greater China spadły, ale Greater China Region jest wciąż za USA i trzecim największym rynkiem poza Europę. Ostatni kwartał, przychody Apple w regionie Greater China 13% przychodów ogółem, w tym samym kwartale ubiegłego roku, co stanowi 18,9 procent, co stanowi dochód dla spadku jest oczywiste.
Przychody Apple w Chinach spadła całkowita globalna przychody spadły o prawie połowę, Tim Cook powiedział, że powodem nie jest jasne,
Apple na ostatni kwartał zarobki zgłosić informacje do nich powinny być złe wiadomości, w tym regionie Greater China (m.in. Chiny, Hong Kong, Tajwan) przychody najpoważniejsza recesja, łańcuch spadł o 43%, co oznacza spadek o 14%. W rzeczywistości, oprócz Stanów Zjednoczonych, przychody Apple w pozostałej części świata pierścień spadł.
Mamy wizualne porównanie, przychody Apple w regionie Greater China, spadła o 3572000000 dolarów, w Europie, Japonii i Azji i Pacyfiku przychody spadły o 3939000000 dolarów. Innymi słowy, dochód Apple w Chinach spadła całkowita globalne przychody spadły o prawie połowę. CEO Apple Tim Cook podczas spotkania, powiedział: “Nie wiemy, dlaczego tak się stało.”
Pierwszy telefon Samsunga biznes komórkowy zysk operacyjny ponad Apple, akcje Apple w rynku wiodących chińskich dziesięciu punktów procentowych
Według raportu Strategy Analytics “, pierwszy raz w kwartale Samsung sprzedaży telefonów komórkowych niż Apple zarobić więcej zysków. Według raportu, zysku operacyjnego Samsunga od sprzedaży telefonów komórkowych oczekiwano 5200000000 dolarów, w porównaniu z 4600000000 dolarów jabłek. Samsung jest obecnie w udziale w rynku w Chinach wynosiła 19%, wyprzedzając punktów dziesięciu Apple. Obecny udział Apple w rynku w Chinach spadł na piąte miejsce.
To nie są sprzyjające Apple wiadomości, mediów i Wall Street są świadczone w ramach wykładniczo w “efekt nożyczki” wpływa konsumenta do oceny, a nawet zaczął rozcieńczenie obraz Apple marki – “. Sukces” niektórzy konsumenci zaczynają myśleć, że Apple i zamiast inwestować w telefonach innych producentów.
W porównaniu do Apple, Samsung wydaje się sprostać do chińskiego rynku, coraz więcej wiedzieć, jak z chińskich operatorów i rządów do czynienia.
Samsung po raz pierwszy w 1985 roku otworzyła biuro w Pekinie, w Chinach, a Apple rozpoczął pięć lat temu wcisnąć swoje smartfony. Samsung niż Chiny wcześniej wszedł Apple, to nie tylko to, że odpowiednio wcześnie w chińskiej wizerunek marki, ale również oznacza, że ​​mogą lepiej zrozumieć i zaspokoić chińskim rynku, mają silniejsze relacje w łańcuchu dostaw, ale także wiedzieć, jak i Chiny Operatorzy i rządy do czynienia.
Reuters powiedział, trzy gwiazdki w prowincji Guangdong sam ponad 200 dystrybutorów, Apple jest tylko 95. Samsung i Chiny z trzech głównych przewoźników partnerstwa dystrybucji, podczas gdy Apple został osiągnięty, ponieważ nie ma współpracy z China Mobile stracił setki milionów potencjalnych użytkowników.
Dodatkowo, Samsung więcej modeli, więcej sprzedaży wydaje się być powodem.
Modele Apple iPhone z rytmem roku w porównaniu do uruchomienia modelu Samsung jest o wiele więcej. Z jednej strony, Samsung telefony z serii Galaxy, takie jak iPhone na rynku high-end ma silną przewagę konkurencyjną, z drugiej strony, Samsung wprowadził także duży rynek low-endowych modeli telefonów komórkowych, które pomagają je łatwo pod względem wielkości więcej niż Jabłko. Obecnie sprzedaż Samsung smartphone jest około cztery razy jabłoni.
Firma Apple nie rozumieją “lokalizację”?
“Chińczycy, podobnie jak lepiej funkcjonować. Nawet wiecznie nie mają dostępu, ale także chcą, aby ich telefony mają 50 różnych funkcji.” RedTech Advisors dziale doradztwa technicznego, powiedział dyrektor generalny Michael Clendenin, “Apple nie ma dołączyć (układanie funkcje) wojny. Niestety, jeśli chcesz, aby wejść do głównego nurtu rynku w Chinach, chcesz wygrać więcej udziału w rynku, trzeba się jak szwajcarski scyzoryk jako wielofunkcyjnych telefonów komórkowych. ”
Na przykład, chociaż Apple zintegrowane z systemem mikroblogowania Sina, ale nie pre-Sina klient mikroblogowania, Apple nie myślą o chińskim rynku modeli specjalnych (na przykład do telefonu sieci 3G, modele TD, itp.) . Natomiast fabrycznie z Samsung dla chińskich użytkowników wielu lokalnych aplikacji, ale również podwójną karty Dual Standby modeli. Dodatkowo, Samsung opracował również podobnych “ruchome oczy klapki”, “przewijanie wahaczu” i inne wirtuozem, ale nie wiele praktycznych funkcji użytkowania.
Firma Apple w Chinach ciśnienie twarz opinii publicznej
W pierwszej połowie tego roku, Apple regulacje gwarancji, ponieważ konflikt Chin i Polityka Chin Gwarancja została skrytykowana CCTV 315 stron, a następnie codziennie i innych ludowych mediów oficjalnych na Firma Apple rozpoczęła serię komentarzy, powiedział Apple in China “wyjątkowy” arogancja. Ostatecznie Apple CEO Tim Cook w bezprecedensowym przeprosin na oficjalnej stronie internetowej, a zmiany w polityce utrzymywania Chin.
W rzeczywistości, niektórzy analitycy mediów i autorów blogów, że to chińskie media na bombardowaniu Apple bardzo dziwne, bo ogień był zbyt okrutny, w mikroblogowania Sina też pojawił się “Around 08:20 dystrybucją” tę farsę. 3,15 CCTV poinformował, że powrót Apple powiedział, “polityki w pełnej zgodności z lokalnymi przepisami”, ale też radzi sobie lepiej niż określona.
Ale nie rozumiem, całość po chińskich konsumentów, informacje otrzymują tylko tworzenie takiego wrażenia – Apple jest arogancki, Apple nie spełnia wymogów gwarancyjnych. I to od tego wydarzenia znajduje się w odległości ćwierć poprzedniego cyklu Apple.
Od innych producentów telefonów inteligentnych presji konkurencyjnej
Oprócz Samsung, Lenovo, LG, ZTE i inne inteligentne producentów dynamika przesyłki telefon znacznie przekracza Apple i Samsung. IDC, w tym Alcatel i Huawei, w tym w drugim kwartale, niektórzy producenci w Chinach, Indiach i innych krajach do wzrostu podwójnej lub nawet potrójnej.
Forrester analityk Bryan Wang uważa, że ​​walka nie będzie ograniczać między Apple i Samsung, następny, dwa będzie stoją przed podobnymi wyzwaniami.
Dzięki wysokiej klasy nasycenia rynku smartfonów, Apple aktualizowany corocznie rytm iPhone high-end jest coraz bardziej dostosowane do rynku, tanie programista iPhone stał się zatem ostatnia opcja resort. Co więcej, iPhone 4 i iPhone 4S kontynuacja popularności, wydaje się świadczyć, że wielu użytkowników Apple z zwykły użytkownik – po prostu chcesz kupić tańsze rzeczy, wiesz.

Leave a Reply