Kırmızı pirinç darı stratejisi: Samsung Veda Apple

İşadamı bir deyişle, daha bir yıl önce, ciddiye almak asla zaman mikro-Bo Lei Haziran Yoshimasa kelimeleri “yüksek performanslı ve düşük maliyetli cep telefonu meraklısı, ciddiye üst düzey telefonlar yapmak için, üzerinde darı odak düşük bakılmaksızın yan yapılandırma. “, ben hemen hemen herkes darı kriter Apple olduğunu düşünüyorum. Ama daha fazla bir yıl sonra, Lei Haziran değil silinmiş mikroblog seçmek dışarı iyi arkadaş ve “Lei Busi” büyük ironi haline, verdiği sözden döndü.
Öğretmen için elma Veda
31 Temmuz darı birlikte kırmızı pirinç telefon QQ alan, 4.7-inç ekran yapılandırmasını, 1.5GHz dört çekirdekli işlemci, 1GB RAM, 130 megapiksel ön kamera ve 800 megapiksel arka kamera, bu telefon satış yayınladı $ 799 fiyat. Bakış maliyeti açısından bakıldığında, m 01:00 darı sunan gibi hala aynı yüksek kaliteli, düşük fiyatlı marka oynuyor, ama yazlık altında bin dolar, marka oluşturmak için en fazla iki yıl içinde darı şüphesiz bir avantaj olacaktır .
Millet neden bin makineleri mı? Resmi açıklama şudur: çünkü China Mobile kart darı kullanıcılarının 68%. 1.000 yuan cep telefonu satış% 61’ini, bin makineleri telefonun ana savaş alanı! Millet cep telefonu konumlandırma meraklıları, yüksek performans peşinde, maliyet-etkin, kırmızı pirinç mobil konumlandırma genel kullanıcılar, deneyim peşinde, yüksek maliyet.
Kırmızı pirinç telefon konumlandırma itibaren, kamu kullanıcılarının high-end pazar konumlandırma darı tam bir çıkış konumlandırma, kırmızı pirinç telefonlar Millet marka yüksekliği aşağı çekti ne yayınladı. Marka LEI görüş mevcut rekabetçi manzara noktası düşük yüksekliği riski (o bu tespiti yapmak değildi bu, bir yıl önce mikroblog gösterisi) yayımlanan kırmızı pirinç telefonları, cep telefonu pazarında girdiği nedeni oldukça üzgün olduğunu.
Hepimizin başından itibaren, darı, pirinç bir sürüm biliyorum, ve kriter elma olduğu için, hedef henüz ilan etmemiştir Çin’in elma, ama bu nedenle, Lei Haziran “Zagreb lakaplı olan gerçeğine darı resmi rızası kalbinde Sri Lanka. ” Ama Apple Steve Jobs dönemi Movers ve Shakers elma değil olduğunu bugün. Son çeyreğinde,% 1 daha Apple’ın kâr artışı ancak daha az, yenilik ve tek bir kategori Apple ilan eksikliği performansını hızlı büyüme dönemi veda etti.
Steve Jobs dönemi, Apple daha sonra high-end tablet PC iPad ardından üst seviye cep telefonları iPhone, ardından üst düzey MP3 iPod vardır, öyle görünüyor ki piyasada eski ürünlerin doygunluk yaklaşan her zaman, Apple olacak yenilikçi ürünler oluşturmak kabiliyetini sayesinde ve sonra, pazar yeniden işgal Steve Jobs dönemi ürünün piyasaya nedir? iPad Mini, yaklaşan iPhone daha ucuz bir sürümü var, bu yol pazar stratejisi işgal yenilikçi ürün kategorisi ile oldukça zengin sonra Apple dönmek Steve Jobs sapmış vardı. Ucuz görüş mevcut desen iPhone piyasaya sürümü ve sonuçta, yanlış değil, bugün Apple’ın yenilikçi son derece kıt Samsung biraz düşük-uç pazar kaplar izlemek imkansız.
Apple ile karşılaştırıldığında, yenilik Samsung telefon kategorisinde daha iyi değil, tek tip bir fiyatlandırma stratejisi zenginlik ve dünyanın en yüksek cep telefonu gönderiler (“Business Weekly” göre rapor haline olduğu gibi erken 2012 gibi, ilk, bu çeyrek, Samsung akıllı telefon gönderiler Apple dünyanın en büyük akıllı telefon satıcısı olmak için daha fazla, 42,2 milyon olarak gerçekleşmiştir.) iç piyasada, durum, aynı zamanda benzer dil iletişim son Top 10 gösterir ikinci çeyreğinde cep telefonu satış yayımladı olduğunu Apple iPhone5 ilk 10 dışına düştü ise Samsung, bunların yarısını oluşturmaktadır.
Aslında Apple’ın veda hızlı büyüme zaten bellidir, ve Samsung bugün pazar payı artmaya devam, darı sonra da kriter olarak elma zor olmuştur. Diğer bir deyişle, darı Samsung kendi stratejisi olarak Çince elma yapılması yerine yapmak oldu.
Aslında, darı bir gençlik sürümü (düşük sürüm) metre serbest, ben kıyaslama stratejileri, durumun kategorisinde sonra serbest daha fazla cep telefonu hangi, bu gitmek için yol olan elma vazgeçmek zorunda kaldı Samsung yollarının çok kategoride yüksek pazar payı tür elde. Kırmızı pirinç iyice öğretmen için elma gibi, döneme cep telefonu darı veda serbest müjdeledi.
Üçüncü kademe şehirler yolunda ilk kademe şehirler tarafından
Kırmızı pirinç darı cep telefonu sürümü artık bir ortak ama QQ alan Sina mikroblog, darı şirket dedi, QQ alan şimdi% 70 cep telefonu QQ alan üzerinde erişilebilir olacak olan, 611 milyon aylık aktif kullanıcıya ulaştı, çekirdek kullanıcı 16’dır -35 yaş grubu ve darı telefonun ana müşteri tabanı son derece tutarlıdır. Görüş kırmızı pirinç pozisyonlama ile birlikte, ortak cep telefonu QQ alan kırmızı pirinç pazarlama stratejisi tam olarak tanımlanabilir yayınladı. Doğal olarak, daha sonra, kırmızı pirinç telefon şehirler güçlü ölümcül var aşağıdaki üç satır olacak.
İlk olarak, üçüncü satır şehirlerde, birçok kişi Sina mikroblog kullanmayın, ama büyük çoğunluğu QQ alan kullanılacaktır vardır. Yazarın ana gibi – dört kademe şehirler, birçok lise öğrencileri Sina mikroblog toplantı değil, ama güneşin çocuklar, güneş yaşam göreceksiniz bir kere ben, QQ alan açmak …… bu nedenle QQ alan olarak seçilen Gönderen kırmızı pirinç telefon – Internet telefon medya, hedef nüfusun kapsama en üst düzeye çıkarmak gerekir. Ve toplum arasında güçlü bir ilişki olarak, düşük zombi QQ alan oranı arkadaşlar arasında olacak, arkadaş arkadaşların arkadaşları ve arkadaşlar (üç boyutlu yani “büyük bağlantı”) arkadaşlar bir çok düzeyli iletim oluşturmak .
İkinci olarak, yazlık telefon ve cep telefonu aşağıdaki kırmızı pirinç bin dolar, güçlü bir marka ile karşılaştırıldığında. Şehrin hissediyorum high-end markalar üçüncü doğrultusunda zaten üst konumda yazlık, artı darı ile karşılaştırıldığında kırmızı pirinç telefon yapılandırma 799 yuan, ne avantajları kendini gösterir. Bazı insanlar söyleyerek millet üzerinde son şüphe hissedebilirsiniz, arkadaşlarıma inanılmazdı darı ile göçmen işçilerin bir şey görmüştü, arkadaşım @ mikroblog siyah alev Phillips söyledi bu soruyu: Ben de bu sorun vardı masaj kardeş ve benzeri, benim hızlı donanım gurur bir tür darı darı ile çevrelerindeki insanlar, büyük onlara duygusal etkisi gibi bazı göçmen işçiler, sonra Shunkou Wen. Biz iphone ile high-end aralığı onlarla için olduğunu söylemek ise darı bir high-end aralığıdır.
Üç çizgi şehir sakinleri için, darı çocukların üst düzey bir aralığını temsil eder. Bin dolar ile yazlık bunu neden ilk kademe şehirlerde darı fiyatları, cep telefonu gibi marka var satın alabilirim?
Kırmızı pirinç telefon pazarlama hassas konumlandırma pazarlama işlevinde darı tutarlı olacaktır gösteren, açıktır. Ama kırmızı pirinç darı telefon sürümü Çin Apple’ın hayalleri paramparça olan kendi istediğiniz mücadele etmek anlamına gelir. Apple, Samsung için kriter haline geldiğini aşağıdaki stratejisinde ürün kategorisi ve üçüncü kademe şehirler genişletmeye Millet yerler.
Sina mikroblog, Lei Haziran mikroblog düşük-uç telefonları hala asılı yapmak, bu ilgili herkese söylemek gibi görünüyor: “. Ray ölümsüzlük” aslında, ben, “Lei Busi” değilim

Leave a Reply