Jižní Korea vytáhnout občany ze společné průmyslové zóny po Severní jednání urážky

Problémové vztahy mezi Severní a Jižní Koreou utrpěl čerstvou ránu pátek po Soul rozhodli stáhnout všechny své zbývající občany z výrobní zóny společně provozované dva.

Televizní Oznámení jihokorejský ministr sjednocení Ryoo Kihl-Jae následovat severokorejské odvolání žádosti o rozhovory o zhoršující se situaci v Kaesong průmyslového komplexu.
Pchjongjang zastavil činnost v areálu tento měsíc uprostřed zvýšeného napětí v regionu.
Jihokorejci “Hrozící odchod nevěstí nic dobrého pro budoucnost zóny, poslední hlavní symbol spolupráce mezi oběma zeměmi. Pokračovalo působit na celém předchozím inter-korejské napětí během posledních osmi let.
Společné vrtačky pokračovat v Jižní Koreji
Soul zasahuje do Pchjongjangu
Veterináři z “The Forgotten War” návrat v posledních dvou měsících napětí na Korejském poloostrově a byl bohatý na řinčení zbraněmi a krátký na konkrétní akce.
Ale Kaesong areál, který je na straně Severu hranice a domů operací více než 120 jihokorejských společností, zdá se staly významnou obětí.
Rostoucí utrpení
Ryoo řekl, že rozhodnutí zrušit zhruba 175 Jihokorejců bylo výsledkem jejich “rostoucí utrpení způsobené nespravedlivým jednáním severu”, která byla brání pracovníkům, stejně jako jídlo a lékařské zásoby, od překročení hranice do zóny V posledních několika týdnech.
Ve zjevné posledním pokusu vyřešit krizi Čtvrtek, Jižní Korea navrhla formální rozhovory se Severem, varování vážné důsledky, pokud byla tato nabídka zamítnuta.
“Klamavé” nabídku odmítl
Ale Severní odmítl návrh.
V prohlášení o státní média pátek mluvčí severokorejské národní obrany popsal Soulu nabídku jednání o komplexní jako “klamavé”.
To řekl, že pokud Soul “stále zhoršuje situaci,” to bude “nucen přijmout konečné rozhodující a zásadní opatření jako první.”
Jihokorejci, kteří zůstali v areálu jsou přesvědčeni, že hledali po opuštěných továren tam. Ryoo pátek prohlásil, že jihokorejská vláda bude podporovat podniky investovaly v areálu, aby mohli pokračovat ve své podnikatelské činnosti.
Pozastavení činnosti
Začátkem tohoto měsíce, během šílenství ohnivé rétoriky zaměřené na Jižní Koreou a Spojenými státy, Severní začal blokovat Jihokorejci od vstupu do areálu přes silně opevněné hranice.
To pak vytáhl více než 50.000 Severokorejců, kteří pracují v zóně továren, která tvrdí, že byla dočasně pozastavují činnost. Tento krok překvapil některé pozorovatele od Kaesong byl považován za klíčový zdroj tvrdé měny pro režim Kim Čong Un.
Situace na Korejském poloostrově se zhoršila poté, co na severu provádí svou nejnovější podzemní jaderný test v únoru, což přimělo Radu bezpečnosti OSN ke zpřísnění sankcí vůči režimu v Pchjongjangu.
Tvrdší sankce, spolu s společných americko-jihokorejské vojenské cvičení v Jižní Koreji, intenzivnější severokorejské hrozby proti Washingtonu a Soulu.
Na severu je zlověstné jazyk, který rozčiloval Spojené státy dost pro to, aby pohyb protiraketové obranné systémy do regionu, objevil se v poslední době poněkud uklidnit. A americko-jihokorejské vojenské cvičení jsou skončit v nejbližších dnech.
Poznámky proti USA ” imperialisté ”
Ale na akci na oslavu výročí vzniku armády severokorejského ve čtvrtek, vysocí úředníci z poznámek, které oživil téma jaderného útoku proti “amerických imperialistů”, něco North opakovaně použit v jeho rétorice během posledních dvou měsíců.
“Jeden na dosah”
Severokorejští piloti “, jakmile uvedené objednávku na výpad, načte jaderné bomby, místo paliva pro návrat a pevnosti bouře nepřítele vyhodit je,” state-run napsala agentura citované jednoho velitele, Ri Pyong Chol, jak řekl na akci v Pchjongjangu ve čtvrtek.
A strategické raketové síly komandér. Kim Rak Gyom údajně prohlásila, že Severní Korea je “mezikontinentálních balistických raket nastavit doupat na brigandish amerických imperialistů jako jejich první cíl a důstojníků a mužů strategického Rocket Force jsou jedno kliknutí od stisknutí spouštěcí tlačítko.”
Začátkem tohoto měsíce, americký kongresman popsán Defense Intelligence Agency hodnocení, které posuzuje s “mírným důvěry”, která může přinést Severní jaderného zařízení s raketou, i když s “nízkým” spolehlivostí.
Ale James Clapper, ředitel národní inteligence, později řekl vojenským výborem amerického Senátu, že ostatní americké zpravodajské agentury nesdílejí DIA závěr.

Leave a Reply